Páčidlá, páky

Kontrolované vylomenie: Pomocou pák a páčidiel môžete vytvoriť pákový efekt, ktorý pomôže uvoľniť obzvlášť silné spoje. Podarí sa vám to pri kamenných aj drevených materiáloch. Aj keď materiály držia pohromade klince alebo lepidlo, pomocou sochora môžete spoj v okamihu uvoľniť. Objavte páky, páčidlá a vylamovače v rôznych vyhotoveniach v internetovom obchode na kaiserkraft.

V kategórii Páčidlá, páky Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: KS Tools.

Vaše filtre
Značka
Typ produktu
Dĺžka

Páky a páčidlá – sila vďaka pákovému efektuSochory sú univerzálne náradie, ktoré patrí do každej dielne. Pri búracích prácach, údržbe zelene alebo opravách – aj pri relatívne malej námahe ručné náradie vyvinie silný pákový efekt. Vďaka tomu môžete v okamihu uvoľniť aj stabilné spoje.Aké druhy páčidiel existujú?Páky a sochory sa líšia najmä tvarom svojich koncov. V závislosti od požadovanej páky a pracovného uhla nájdete napríklad zaoblené modely na vypáčenie dlažobných kociek alebo na prácu s murivom. Takzvaný vyťahovač klincov je nástroj, ktorý má namiesto dláta pazúrovú hlavu. Používa sa ako forma páčidla a uvoľňuje skrutky alebo klince z pevného ukotvenia.Klasická páka so zahnutým alebo rovným ostrím optimalizuje pákovú silu v pomere k svojej dĺžke. Na všestranné použitie v stiesnených priestoroch si môžete objednať variabilné náradie s kĺbom a valcovou hlavou. Optimálny pákový efekt dosiahnete s páčidlami s oblými alebo viachrannými profilmi – tie sa totiž dajú uchopiť obzvlášť bezpečne.Na čo je vhodné páčidlo?Pomocou klieští môžete odstrániť klince alebo skrutky z rôznych povrchov. Ak však použijete páčidlo, ušetríte si námahu, čas a energiu. Platí to najmä vtedy, ak sa spojovací prvok a podklad ťažko oddeľujú. Okrem toho použitie páčidla znižuje riziko zlomenia krehkých alebo poškodených klincov a skrutiek.Pomocou hlavy klieští vyvíjajte bodový tlak na hlavu skrutky, zatiaľ čo pod ňu s tvarovým stykom podkladáte páčidlo. To vám umožní vytiahnuť klinec alebo skrutku z podkladu a zároveň rovnomerne a jemne rozložiť silu.Ako sa používa sochor?Pri použití sochora dávkujete silu. S tým súvisí aj to, že by ste mali čo najpresnejšie odhadnúť odpory. Zabránite tak tomu, aby vylomené prvky lietali dookola. Pohyblivé podklady by ste mali upevniť pomocou zverákov alebo iného príslušenstva.Hľadáte ďalšie vybavenie pre priemyselné potreby? Potom si prezrite náš široký sortiment. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa sochorov, náradia s kravskou nohou atď., jednoducho nás kontaktujte. Náš servisný tím vám rád osobne poradí.
Tieto výrobky by vás mohli tiež zaujímať:Ohýbacie nástroje | Nástroje na stlačený vzduch | Kladivá | Dláta | Hroty | Momentové kľúče