037 – 65 23 633 

Kolesá a kolieska

Koleso je najdôležitejším vynálezom v histórii ľudstva. Niet sa čo diviť, kolesá a kolieska totiž udržiavajú všetko v chode. Aj Vaše prepravné zariadenia, nábytok a stoličky. Vyberte si u nás jednoducho vhodné obruče, podľa miesta použitia, pracovného okolia a podlahovej krytiny.
Naše produktové kategórie
Kolesá
Sú všetky kolesá rovnaké? V žiadnom prípade: či polyamidové koleso, koleso z ...
Kolieska na zdvíhacie vozíky
Kolieska na zdvíhacie vozíky, druh koliesok, ktoré by ste mali mať v každom ...
Kolieska pre nábytok
Chcete vymeniť poškodené koleso alebo jednoducho len hľadáte kvalitné nábytkové ...
Otočné kolieska, pevné kolieska
Kolieska sa dajú použiť skutočne takmer vždy. Nezáleží na tom, či práve ...
Pneumatiky
Naše pneumatiky sú skutočnými umelcami v prispôsobovaní sa, pretože ani väčšie ...
Vence riadenia
Pri riadeniach otočným oplenom predstavuje veniec riadenia spojenie medzi rámom ...
Rady pre nákup tovaru v kategórii Kolesá a kolieska

Kolesá a kolieska – dokonalá jazda v akomkoľvek prostredíNechce sa Vám vždy vstávať, keď potrebujete nejaký dokument z odkladacieho priestoru alebo keď chcete stlačiť svetelný vypínač? Niekoľko koliesok na kancelárskej stoličke sa postará o to, aby ste boli mobilní aj posediačky a aby ste sa jedným rozmachom dostali z jednej strany Vášho písacieho stola na druhý. A ak potrebujete paletu zo skladu, kolieska na zdvíhacom vozíku Vám garantujú, že sa pri preprave nemusíte moc namáhať.U KAISER+KRAFT nájdete široký sortiment kolies a koliesok na nábytok, kancelárskych stoličiek a prepravných zariadení všetkých druhov. Zostáva Vám už vybrať si to správne, aby sa Vaše bremená dostali bezpečne a pohodlne z jedného miesta na druhé.Čo je rozdiel medzi kolesami a kolieskami?V podstate je koliesko „oblečené'' koleso. Pokým koleso sa skladá len z behúňa/bandáže, disku a ložiska kolesa, v prípade kolieska je to ešte puzdro vrátane uloženia a upevnenia.Pri kolieskach rozlišujeme otočné kolieska a pevné kolieska. Ak už naznačuje názov, otočné kolieska sa dajú otáčať, pevné kolieska sú fixné. Pri prepravných vozíkoch sa spravidla kombinujú dve otočné kolieska a dve pevné kolieska. Ak je – vo veľmi tesnom priestore – požadovaná nadpriemerná manévrovacia schopnosť, môžete siahnuť po štyroch otočných kolieskach. V tom prípade však trochu utrpí priamy chod. Ako vidíte, kúpu koliesok si treba dobre premyslieť.V čom sa líšia jednotlivé kolesá a kolieska?Na prvý pohľad vyzerajú všetky v podstate rovnako, v skutočnosti sa však kolesá a kolieska líšia v mnohých bodoch. Najdôležitejšie z nich sú nasledovné:  • Materiál: kolesá a kolieska sú dostupné v rôznych materiáloch. Jednotlivé materiály sa vyznačujú špeciálnymi vlastnosťami. Celogumové šetria podlahu a sú vhodné na zlé podlahové pomery, polyuretán (PU) boduje vysokou zaťažiteľnosťou, a liatina znesie dokonca aj extrémnu horúčavu. A je samozrejmé, že u nás dostanete aj staré dobré pneumatiky.


  • Ložisko kolesa: máte možnosť výberu – môžete si vybrať medzi robustnými klznými ložiskami, ľahkobežnými valčekovými ložiskami a precíznymi guľkovými ložiskami na vysoké zaťaženia, pri zároveň najlepších pojazdných vlastnostiach.


  • Druhy upevnenia: rozdiel vyplýva aj z toho, ako je koliesko upevnené na zariadení. U KAISER+KRAFT máte k dispozícii šesť rôznych spôsobov upevnenia, od obzvlášť často používaného doskového upevnenia cez upevnenie pomocou otvoru v zadnej časti až po upevnenie pomocou kolíka so závitom.


Na čo by ste mali dbať pri výbere?Pri perfektnom koliesku sedí jednoducho všetko: materiál, uloženie, upevnenie ... Kedy Vám však bude vyhovovať všetko? Pri výbere sa orientujte podľa nasledovných vlastností:  • Nosnosť: použite vzorec „nosnosť = vlastná hmotnosť zariadenia + max. naloženie / 3''. Takto si budete môcť byť absolútne istí, že Vaše prepravné zariadenie bez problémov ponesie svoj náklad aj vtedy, keď sa podlahy budú dotýkať len tri kolieska – napríklad na nerovných podlahách.

  • Odpor pri rozjazde a valivý odpor: tieto veličiny poukazujú na to, koľko sily potrebujete na to, aby ste koleso uviedli do pohybu a udržali ho v pohybe.

  • Teplotná odolnosť: ak chcete koleso použivať v chladiarni, musí odolávať aj nízkym teplotám.

  • Odolnosť proti oderu: čím vyššia je odolnosť proti oderu, tým menšie je mechanické opotrebovanie.


Chcete sa vyhnúť pruhom na dreve, linoleu alebo dlaždiciach? Potom siahnite po kolieskach nezanechávajúcimi stopy, napríklad kolieskach z termoplastickej gumy. Uvedomte si, že aj upevnenie má vplyv na to, akú záťaž kolieska unesú. Pritom znovu platí: niektoré prepravné zariadenia sú vhodné len pre určité druhy upevnenia. Ak si nie ste si istí, jednoducho sa nás spýtajte!Kde dostanete ďalšie informácie?Napríklad v našom podrobnom nákupnom poradcovi Kolesá a kolieska. Alebo aj v našom nákupnom poradcovi Druhy plastov (kolesá). Náš prehľad sekcie Transport Vám okrem toho poskytne prehľad o našom veľkom sortimente prepravných zariadení a praktického príslušenstva. Máte ešte otázky, potrebujete kolieska, ktoré vyhovujú špeciálnym požiadavkám, alebo chcete znovu vybaviť starý zdvíhací vozík? Tak nám zavolajte. Radi Vám poradíme. V prípade potreby sa postaráme aj o špeciálne želania, týkajúce sa Vašej mobility v bežnom pracovnom dni.

ŽELÁTE SI MOBILNE OPTIMALIZOVANÝ NÁHĽAD?

Internetový obchod KAISER+KRAFT existuje teraz aj v novej mobilnej verzii, ktorú pre Vás neustále ďalej zdokonaľujeme.
Testovať mobilný náhľad
Porovnanie produktov