Fitnes vybavenie

Nechce sa vám behať? Moderné fitnes zariadenia na pracovisku sú zábavné a prinútia vašich zamestnancov k pohybu.

Fitnes vybavenie pre firmu a pracovisko: Trénovať môžete kdekoľvek!Nemáte čas, nemáte možnosť, nemáte nápady na cvičenia? Odteraz sú výhovorky vo vašej spoločnosti minulosťou. Pretože s fitnes zariadeniami zameranými na trénovanie celého tela možno dosiahnuť skvelé účinky už s malými jednotkami. Ak chcete, aby sa zdravie a pohoda stali súčasťou vašej firemnej filozofie, mali by ste zakúpiť fitnes zariadenia, najviac zodpovedajúce vašim firemným podmienkam. Prípadne pracoviskám v home office – takto sa vaši zamestnanci udržia v dobrej kondícii a zdraví aj pri práci z domu.
Ktoré fitnes zariadenia precvičujú celé telo?Najlepším tréningovým nástrojom pre fitnes je samotné telo. Zaťažovanie všetkých častí tela súčasne posilňuje svaly, krvný obeh a imunitný systém. Ak chcete, aby vaši zamestnanci dosiahli pri firemnom športovaní čo najväčší efekt, poskytnite im vo firemnom priestore na tréning fitnes zariadenia rovnaké ako vo fitnes štúdiu:  • Multi posilňovne na budovanie svalov

  • Bežecký pás alebo crossový trenažér na vytrvalostný tréning

  • Podložky na jogu a podobné fitnes príslušenstvo na individuálne cvičenie

  • Malé vybavenie, ako sú cvičebné pásy a steppery na všestranné cvičenie


Čím pestrejšie je vaše fitnes vybavenie, tým je pravdepodobnejšie, že používatelia neupustia od cvičenia. Svaly si rýchlo zvykajú na sledy pohybov a preto je dobré cviky striedať.
Ktoré fitnes zariadenia sú vhodné do firmy, resp. priamo na pracovisko?Existuje niekoľko jednoduchých a priamych spôsobov, ako povzbudiť zamestnancov k cvičeniu bez toho, aby museli prerušiť svoju prácu. Trik: Zmeňte samotné pracovisko na fitnes zariadenie:  • Inovatívne kombinácie písacieho stola a bežeckého pásu sa stávajú novým zlatým klincom co-workingových priestorov.

  • Výškovo nastaviteľné stoly s funkciou státia rozprúdia krvný obeh takmer samé.

  • Sedacie lopty a sedacie ergometre namiesto stoličiek mobilizujú chrbticu a umožňujú vynikajúcu cirkuláciu krvi.

  • Firemné bicykle do firemných priestorov alebo ako náhrada za firemné auto sú čoraz obľúbenejšie.


Predovšetkým je dôležité, aby ste vo svojej firme zaviedli kultúru pohybu a poskytli zamestnancom možnosť vyhnúť sa jednostrannému držaniu tela a umožnili im pohybovať sa. Preto je dôležité, aby ste navrhli napríklad vonkajšie priestory, ktoré sú vhodné a lákajúce na pešiu chôdzu, a aby ste optimalizovali kvalitu pobytu v tréningových priestoroch pomocou správneho osvetlenia a atraktívneho vzhľadu.