Uzatváranie, označovanie

Citlivý tovar si vyžaduje opatrné zaobchádzanie. Označením kartónov dáte jasne najavo, že s vašimi zásielkami sa musí zaobchádzať opatrne. Naše uzatváracie materiály, ako sú lepiace a baliace pásky, káblové viazače a šnúry, sponkovačky a zošívačky, zabezpečia, že vaše balíky budú vždy dokonale uzavreté a ich obsah bude v bezpečí.

Uzatvorenie kartónu a označenie kartónu: pre balíkovú zásielku, ktorá vyžaduje zaobchádzanie „v zamatových rukaviciach''V logistike prepravy musia veci bežať rýchlo. Niektoré balíky sa však nesmú hádzať, ani nakláňať či stohovať. Dúfate v opatrnosť poskytovateľa balíkových služieb? To radšej nie. Uzatváranie kartónov a označenia kartónov sa postarajú o to, aby váš tovar dorazil k príjemcovi v takom stave, v akom opustil váš závod.Ako nájdem správne uzatvorenie kartónu?Lepiace a baliace pásky sú všestrannými pomocníkmi pri uzatváraní kartónov. Vďaka odvíjačom lepiacich pások ušetríte aj čas. Venujte tu osobitnú pozornosť lepiacim schopnostiam a hrúbke pásky:  • Ak majú vaše zásielky prechádzať viacerými klimatickými zónami, resp. budú na ceste dlhší čas, stavte na lepiace pásky so silnou lepiacou silou a extra pevným spojom.

  • Ľahké kartóny s krátkou prepravnou trasou možno prepravovať aj pomocou lacnejších variantov a inovácií, ako je napríklad papierová lepiaca páska. Výhoda pre zákazníka: Tieto sa dajú sa ľahko oddeliť od kartónu, takže ich môžete opätovne použiť.

  • Ak chcete mať istotu, že bude vaša zásielka počas prepravy chránená proti neoprávnenej manipulácii, praktickou alternatívou plômb a pečatílepiace pásky na mokré lepenie. Tieto pásky sa aplikujú za mokra a nedajú sa odstrániť bez poškodenia – zákazník tak môže okamžite zistiť, či niekto s balíkom manipuloval.


Sponkovačky a zošívačky sú ideálnymi pomocníkmi na uzatváranie kartónov a umiestnenie označení kartónov na veľkoformátové zásielky, opáskované balenia vyrobené z dreva a pod. Spony spájajú hrubostenné kartóny bezpečnejšie ako akákoľvek baliaca páska.Prístroje na zváranie fólií a zošívačky na uzáver kartónov sú rovnako užitočné pre vrecká s drobnými súčiastkami, ako aj pre automatizované uzatváranie kartónov pre veľmi vysoké objemy prepravy.Káblové viazače a šnúry sú menej zodpovedné za vonkajší obal ako za poriadok a bezpečnosť v kartóne. Uzatvárajú malé balenia, zabezpečujú káble pred zamotaním atď.Tašky na dodacie listy a tašky na dokumenty zabezpečia, aby sa faktúry, dodacie listy a iné dôležité dokumenty náhodne nevyhodili: Vyberte si z nášho širokého a udržateľného sortimentu tašiek s potlačou na sprievodné dokumenty, samolepiacich, priehľadných tašiek na dodacie listy a nepriehľadných, resp. vodotesných tašiek na dokumenty.Na čo sa mám zamerať pri označovaní kartónov?Označenie kartónu plní dve úlohy: Musí jasne identifikovať príjemcu strojovo čitateľným spôsobom a poskytnúť dôležité informácie o tom, ako s balíkom zaobchádzať. Pri výbere a aplikácii špeciálnych označení a etikiet je potrebné zvážiť mnoho faktorov. Najdôležitejšie z nich sú:  • Obsah balíka

  • Prepravná trasa (pozemná, letecká, námorná)

  • Strojová čitateľnosť u poskytovateľa logistických služieb

  • Odolnosť voči poškodeniu a neoprávnenej manipulácii ako poistka pre zákazníka

  • Medzinárodné predpisy a zákony


Zásadne by ste pri označovaní kartónu mali dbať na to, aby bolo označenie pochopiteľné na prvý pohľad. Všetky nálepky a etikety musia byť jednoznačné a zrozumiteľné, nesmú si odporovať a musia byť umiestnené na určitom konkrétnom mieste balíka. Prečítajte si aj pokyny uvedené v našom poradcovi Správne balenie.Ak máte akékoľvek ďalšie otázky týkajúce sa uzatvárania kartónov a označovania kartónov, neváhajte nás kontaktovať.