Nabíjačky, sieťové adaptéry

Z prázdneho na plné v čo najkratšom čase – vďaka nabíjačkám a sieťovým adaptérom je každé bezdrôtové zariadenie rýchlo pripravené na ďalšie použitie. Rýchlonabíjačky, sieťové adaptéry a univerzálne nabíjacie zariadenia pre akumulátory nájdete v našom obchode, pre viac informácií jednoducho čítajte ďalej.

V kategórii Nabíjačky, sieťové adaptéry Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: eurokraft pro, KERN, SCANGRIP, Kärcher, Pramac, HelgeNyberg, PRESSOL, VARTA.

Vaše filtre
Značka
Typ produktu
Trvalá udržateľnosť
Relevantné
Počet výrobkov: 28

Nabíjačky a sieťové adaptéry: Dobiť naplno, prosím!V určitom okamihu je potrebné aj ten najvýkonnejší akumulátor napojiť na nabíjačku. Ale ani v oblasti dobíjania energie sa vývoj nezastavil. Moderné sieťové adaptéry sú čoraz rýchlejšie, účinnejšie a lacnejšie.Aký je rozdiel medzi nabíjačkou a sieťovým adaptérom?S rastúcim technickým pokrokom sa stierajú hranice pri tomto príslušenstve v prevádzke čoraz viac.  • Sieťový adaptér je principiálne určený na nepretržité napájanie technických zariadení konštantným napätím a prúdom.

  • Nabíjačka by mala nabíjať akumulátory len na žiadanú úroveň nabitia. Kvôli tomu používa prepäťovú ochranu, monitorovanie úrovne nabitia a ďalšie bezpečnostné zariadenia.

  • USB nabíjačky pre smartfóny, tablety atď. sú prechodnou formou. Prostredníctvom sieťovej zástrčky sa stávajú klasickým sieťovým adaptérom, ťažiskom je však funkcia nabíjačky so zabudovaným zastavením nabíjania.


Aké druhy nabíjačiek existujú?Sortiment moderných nabíjačiek pre domácnosti, firmy a remeselný sektor je prehľadne rozdelený do dvoch kategórií: Špecialisti a Univerzáli.  • Špeciálne nabíjačky sú konštruované tak, aby mohli nabíjať iba akumulátory určitých zariadení – napríklad akumulátory elektrického náradia, minivýťahov alebo váh. Presnosť lícovania medzi akumulátorom a nabíjačkou je rozhodujúca pri dobíjaní výkonných akumulátorov, ako sú akumulátory používané v e-mobilite alebo pre elektrické náradia Power-Tools.

  • Medzi „univerzálov'' patria zariadenia pre akumulátory vo formáte batérií AA alebo AAA. USB nabíjačky sú tiež kompatibilné so všetkými zariadeniami, ktoré disponujú príslušnou prípojkou.


Čo je lepšie – rýchlonabíjačka alebo normálna nabíjačka?Stále pretrváva mýtus, že rýchlonabíjačky poškodzujú akumulátor. K „poškodeniu'' však dochádza len vtedy, ak akumulátor, resp. zariadenie zostanú po nabití pripojené k nabíjačke. V takom prípade sa celková životnosť energetického článku skracuje v dôsledku takzvaného priebežného nabíjania.V prevádzkovom prostredí sú rýchlonabíjačky dokonca lepšou voľbou. Skracujú prestoje a vďaka rýchlemu nabíjaniu zabezpečujú, že budete musieť skladovať menej náhradných a výmenných akumulátorov pre príslušné zariadenie.Koľko wattov by mala mať?Výkon špeciálnych nabíjačiek pre konkrétnu skupinu zariadení je vždy prispôsobený potrebám akumulátora. Viac wattov ako jednotka elektrického výkonu znamená aj rýchlejšie nabíjanie. Hoci základné pravidlo „1 watt = 1 hodina nabíjania'' je silne zjednodušené, na čas nabíjania sa dá principiálne aplikovať: 18 V/2,5 Ah akumulátor (45 W) sa pomocou 18 V/2,5 A rýchlonabíjačky úplne nabije približne za jednu hodinu.Nezabudnite: Akumulátory a nabíjačky sú zdrojmi nebezpečenstva. Preto by sa nabíjať a skladovať mali ideálne v skriniach na nabíjanie akumulátorov.Poskytujeme tiež informácie o bezpečnom zaobchádzaní s lítium-iónovými batériami/akumulátormi, preto nás môžete kontaktovať s akoukoľvek otázkou.