Kolesá

Sú všetky kolesá rovnaké? V žiadnom prípade: či polyamidové koleso, koleso z polyuretánu alebo celogumové koleso, disk z oceľového plechu, polyamidový disk alebo disk z plastu − na tejto stránke nájdete garantovane presne tie kolesá, ktoré hľadáte. A keby ste sa nevedeli rozhodnúť, jednoducho nám zavolajte, radi Vám pomôžeme a poradíme!

V kategórii Kolesá Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: Proroll, Wicke, TENTE, eurokraft basic, Wagner.

Vaše filtre
Značka
Typ produktu
Trvalá udržateľnosť
Relevantné
Počet výrobkov: 79

Nie je potrebné znova vynájsť koleso, ale môžeme ho zdokonaliťV každom prípade, ak je potrebné v podniku niečo prepraviť, nejde to bez kolies. Tento dôležitý vynález ľudstva už nepotrebuje nové vynájdenie. Ale náš sortiment ukazuje, že so správnymi detailmi môžete dodať lepší švih svojim podnikovým procesom.Kolesá alebo kolieska: aký je rozdiel?Rozdiel medzi kolesami a kolieskami je v ich konštrukcii: kolieska sú konštrukčným celkom zloženým z kolesa a puzdra s určitým upevňovacím zariadením. Kolesá sú väčšinou upevnené priamo na náprave.Úlohou kolies a koliesok je najmä zjednodušiť, zvýšiť komfort a bezpečnosť manipulácie so zdvíhacími vozíkmi a inými dopravnými zariadeniami a vozíkmi. Z tohto dôvodu musia vydržať určité zaťaženia a musia byť prispôsobené povrchu podlahy a pracovnému prostrediu.Toto dosahujú kolesá vďaka súhre štyroch nevyhnutných faktorov: • Pneumatika/plášť z vhodného materiálu na určité podlahy a do daného pracovného prostredia

 • Disky z určitého materiálu na optimalizáciu nosnosti/zaťažiteľnosti

 • Priemer, šírka kolesa atď. vhodné k príslušnému dopravnému zariadeniu

 • Vyhotovenie a kvalita guľkových, valčekových a klzných ložísk


V závislosti od kombinácie týchto faktorov majú kolesá a kolieska v našom sortimente jednu alebo viaceré výhody, ktoré vám vysvetlíme pomocou piktogramov. Dôležité vlastnosti sú: • Nízky valivý odpor

 • Používanie bez zanechávania stôp vďaka nízkemu oderu na takmer všetkých podlahách

 • Nízke opotrebovanie materiálu

 • Vysoká nosnosť pri nízkej veľkosti


Detaily týkajúce sa vlastnosti podlahy a špecifickej vhodnosti kolies uvádzame vždy aj na stránke produktu.Ktoré materiály sú účelné pre kolesá v prevádzkových podmienkach?Materiály našich kolies a koliesok určujú pojazdné vlastnosti a komfort: • Plná guma patrí k najobľúbenejším materiálom kolies, pretože zaručuje pokojný chod, je nehlučná, relatívne prispôsobiteľná a cenovo výhodná. Jej zaťažiteľnosť má však určité hranice. Pri dvojzložkových celogumových kolesách je to iné, tieto bežia mäkšie, vykazujú však nižší valivý odpor.

 • Polyamid alebo nylon ako pneumatika a disk sa používajú vždy vtedy, ak potrebujete materiál mimoriadne odolný proti úderom a nárazom, rezistentný proti chemikáliám a oderu. Nosnosť je aj pri malých priemeroch veľmi vysoká a koleso je dimenzované aj na veľké teplotné výkyvy.

 • Polyuretán je ako pneumatika bez oderu perfektným materiálom na citlivé podlahy. PU je podľa vyhotovenia dobre odolný voči teplotám a rezistentný voči chemikáliám. Okrem toho ponúka ľahký a tichý chod.

 • Ak ide o používanie v drsných podmienkach, sú prvou voľbou kolesá zo sivej liatiny, pretože sú takmer bezúdržbové a absolútne robustné. Ochrana podlahy alebo pokojný chod pri týchto kolesách nie je dôležitá.


Nákupný poradca Kolesá a kolieska ponúka ďalšie náhľady do detailov výberu produktov.Môže vymieňať kolesá každý zamestnanec?Pokiaľ sa na určité prepravné zariadenie alebo vozík nevzťahujú iné bezpečnostné predpisy, môže kolesá vymieňať každý zamestnanec. Montáž a konštrukcia produktov sú jednoducho pochopiteľné. Dôležité je len to, aby sa funkčnosť zariadenia po výmene kolies a pred ďalším použitím ešte raz otestovali.Ak máte ďalšie otázky k sortimentu alebo potrebujete iné vyhotovenia odlišné od štandardných, kontaktujte nás.