Pracovné nohavice

Šaty robia človeka – a pracovné nohavice robia profesionálov. Ak máte nohy v správnom pracovnom oblečení, sú chránené pred možnými nebezpečenstvami. Samozrejme, tu si môžete zaobstarať pracovné nohavice, nohavice s ochranou proti plameňom, chrániče kolien a ďalšie výrobky od renomovaných výrobcov – pre mužov aj ženy.

V kategórii Pracovné nohavice Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: Leipold+Döhle.

Vaše filtre
Značka
Typ produktu
Trvalá udržateľnosť

Pracovné nohavice: nohavice s ochranou proti plameňom, oblečenie s ochranou proti teplu alebo chrániče kolien najlepších značiekOkrem toho, že džínsy sú pri mnohých pracovných úkonoch nepohodlné: Voľnočasové modely sa jednoducho zďaleka nepribližujú ochrannému účinku dobrých pracovných nohavíc. Dámske pracovné nohavice, pánske pracovné nohavice a chrániče kolien na prácu sú nie bezdôvodne nevyhnutnou súčasťou profesionálneho vybavenia.
Pred čím chránia pracovné nohavice?Pracovné nohavice ako predmet bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci sú určené na ochranu tela pred typickými rizikami spojenými s určitými úlohami. V lesníctve sú povinné pracovné nohavice s ochranou proti prerezaniu, oceliari sa bez nohavíc na ochranu pred vysokými teplotami dokonca vôbec nesmú dostaviť na pracovnú zmenu. Tí, ktorí pracujú vonku alebo za zníženej viditeľnosti, potrebujú žiarivo výraznú kombináciu pracovných nohavíc a zodpovedajúcej pracovnej bundy alebo pracovného trička s výstražným účinkom.Dlhé a krátke pracovné nohavice pre mužov alebo ženy sú takisto jednoducho aj faktorom komfortu; môžu v nich mať poruke pracovné pomôcky, ako sú nástroje alebo písacie potreby, a zároveň chránia pred chladom, vlhkom a poveternostnými vplyvmi.
Kedy je povinné nosiť pracovné nohavice?Najdôležitejší rozlišovací znak každého pracovného oblečenia spočíva v slovíčku „ochrana'': Ak majú pracovné nohavice pre ženy alebo mužov ako ochranné pracovné nohavice chrániť pred porezaním, popálením alebo iným poranením, musí ich zamestnávateľ poskytnúť a zamestnanec ich pri každej činnosti musí používať.Samozrejme, materiál a ochranný účinok musia zodpovedať danému pracovisku: Biele textilné pracovné nohavice na manipuláciu s rozžeravenou oceľou? Samozrejme, že nie. Šortky s vysokou viditeľnosťou na prácu na ceste v hlbokej zime? Rovnako nezmysel.Zamestnávateľ môže tiež stanoviť povinné pracovné nohavice ako súčasť (reprezentačnej) uniformy. Pracovné oblečenie si v tomto prípade môžete uplatniť v daňovom priznaní, alebo vám ho poskytne spoločnosť.
Aká je veľkosť mojich pracovných nohavíc?Príliš široké alebo príliš úzke? Takto nesmú sadnúť žiadne pracovné nohavice. Pred kúpou vášho ochranného oblečenia bezpodmienečne zistite svoju správnu konfekčnú veľkosť:  1. Zmerajte si obvod pása a bokov.

  2. Určite dĺžku vnútorného švu od rozkroku po členok. Pracovné nohavice by mali ideálne tesne priliehať k pracovnej obuvi.


Ak máte pochybnosti, vyberte si o jednu veľkosť väčšiu, aby ste mali zaručenú optimálnu voľnosť pohybu. Niektoré modely kvalitných značiek pracovných nohavíc, ako napríklad Leipold+Döhle, sa dajú v prípade potreby predĺžiť v nožnej časti.Ktoré pracovné nohavice sú vyhovujúce, resp. vhodné pre vaše osobné pracovisko? V tejto veci sa na nás môžete s dôverou obrátiť. Jednoducho nás kontaktujte.