Pracovné rukavice

Prečo ochranné pracovné rukavice? Pretože vaše ruky sú dôležité! Tieto rukavice vám umožnia pohodlnú prácu, pretože sú maximálne praktické.

V kategórii Pracovné rukavice Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: Ansell.

Vaše filtre
Značka
Typ produktu
Farba
Relevantné
Počet výrobkov: 37

Pracovné rukavice – pri každom úchope viac bezpečnostiJe úplne jedno, pred akou úlohou stojíte: Vaše ruky sú najdôležitejším pracovným prostriedkom a zaslúžia si tú najlepšiu ochranu. Pre všetky možné kombinácie potenciálu nebezpečenstva a ochrannej funkcie nájdete u kaiserkraft určite ten správny pár pracovných rukavíc.
Existujú špeciálne pracovné rukavice na určité práce?A že či. V oblasti bezpečnosti práce stanovil zákonodarca veľmi presné kritériá na to, na ktoré použitie sú vhodné ktoré pracovné rukavice. Ako „kompas'' vám pri výbere kaiserkraft môžu poslúžiť piktogramy, ktoré sú uvedené pri každom produkte:  • Emblémom EN 388 sa smú pýšiť len pracovné rukavice, ktoré poskytujú ochranu proti mechanickým rizikám. Aká vysoká je táto ochrana, to vidíte na číslach uvedených pod emblémom. Zľava doprava označujú odolnosť proti prepichnutiu a odolnosť proti ďalšiemu trhaniu, ako aj odolnosť proti prerezaniu a odolnosť proti oderu. Čím je číslo vyššie, tým je vyššia ochrana.

  • Norma EN 511 sa stará o ochranu proti mrazu. Aj tu tri čísla označujú odolnosť proti konvektívnemu chladu, kontaktnému chladu a odolnosť voči vode.

  • Analogicky existuje norma EN 407 so symbolom plameňa pre ochranu pred horúčavou.

  • Emblém EN 374 je rozhodujúci pre prácu s chemikáliami a kvapalinami akéhokoľvek druhu, pričom pri nebezpečných látkach je nevyhnutý symbol biologického rizika.


Odporúčame, aby ste si v prípade pochybností preštudovali texty zákonov a pri stupňoch ochrany boli trochu úzkostlivejší: Vrele vám tiež odporúčame nahliadnuť do nášho poradcu „Zabrániť pracovným úrazom – Pozor pri zaobchádzaní s nástrojmi a zariadeniami''. Pretože byť opatrný je lepšie – to už určite viete.
Pracovné rukavice: Aké materiály existujú a na čo sú vhodné?Ak ide o bezpečnosť práce a výber materiálu, je minimalizácia nebezpečenstva len jedným z aspektov pri výbere. Koniec-koncov, dobré pracovné rukavice by mali byť aj pohodlné a zároveň by mali poskytnúť vašim zamestnancom pri vykonávaní ich práce možnosť dobrého uchopenia a zároveň dobrý cit v prstoch.Preto sú napríklad priedušné, pletené nylonové varianty tak obľúbené pri práci v sklade, pri montáži a v záhradníctve. So špeciálnou protišmykovou povrchovou úpravou sa zlepšuje uchopenie nástrojov alebo prepravovaných tovarov bez toho, aby sa obmedzil dobrý cit v prstoch či komfort nosenia.Pracovné rukavice z kože ponúkajú ideálnu strednú cestu medzi vysokou mechanickou ochranou a dobrým citom v prstoch. Koža sa dobre prispôsobí obrysom ruky a je napriek všetkej ochrannej funkcii priedušná. Preto mechanici často nájdu to, čo hľadajú, práve u nás.Kvapaliny, chemikálie a iné nebezpečné a dráždivé látky vyžadujú bezpodmienečnú vodoodolnosť. Môžete si vybrať medzi rôznymi plastovými materiálmi, pričom odporúčame, aby ste brali do úvahy aj možnosť prípadných alergií vašich zamestnancov.Čo všetko je ešte dôležité pri nákupe pracovných rukavíc, to vám vysvetlíme radi aj osobne.