ESD regálové systémy

Poriadok je nevyhnutný – najmä v ESD oblastiach. S regálovými ESD systémami si zachováte prehľad o technike, príslušenstve a právnych predpisoch.

V kategórii ESD regálové systémy Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: eurokraft pro.

Regálové ESD systémy – všetko pod kontrolou? Ale určite!Pokiaľ ide o dôsledné vytváranie ESD priestorov v podnikoch, zákazka nekončí pri disipatívnej schopnosti. Ani čo sa týka poriadku a úložnej plochy, radšej nenechávajte nič na náhodu. ESD regály majú nielen zodpovedajúci zvodový odpor, ale zabezpečujú aj optimalizáciu pracovných postupov.
Aké požiadavky musia spĺňať ESD regály?Tak ako všetky prvky zariadenia a pracovné pomôcky na ESD pracovisku, aj ESD regál musí spoľahlivo zabraňovať nekontrolovaným elektrostatickým výbojom. Mal by preto kontrolovane odvádzať vyrovnávania napätia medzi personálom, regálom a obsahom regálu. Na tento účel zákonodarca definoval zvodový odpor úložnej plochy od 104 do 109 Ω podľa DIN EN 61340-5-1:2008.Naše ESD regály s voľne premiestniteľnými policami ponúkajú špeciálnu ESD plastovú povrchovú úpravu, ktorá vám ušetrí používanie dodatočných ESD ochranných rohoží alebo ESD skladovacích prepraviek. To, samozrejme, neznamená, že by ste sa mali zaobísť bez týchto ESD špecialistov – práve naopak. Ochrana proti výbojom musí fungovať bezchybne a pri celej manipulácii s citlivými komponentmi – či už počas skladovania, prepravy alebo opracovania.Okrem všetkých požiadaviek na EPA (elektrostaticky chránené oblasti) by tieto regálové systémy mali byť aj stabilné, ľahko zmontovateľné, ľahko premiestniteľné a mimoriadne zaťažiteľné. V našej ponuke o to, samozrejme, žiadne obavy mať nemusíte.
Aké regálové ESD systémy existujú?V našom online obchode nájdete bežné regálové systémy pre pracovisko aj vo verzii ESD. Pri individuálnom zariaďovaní môžete kombinovať napríklad ESD regály v základnej verzii s prídavnými prvkami podľa potreby. Zásuvné ESD regály sú určené na zaťaženie až do 1 700 kg, a preto sa do nich zmestia typické skladovacie predmety a pracovné zariadenia v elektrotechnických alebo laboratórnych priestoroch.Pre špeciálne požiadavky v čistých priestoroch ponúkame špeciálne regály pre čisté priestory, ktoré majú tiež tesne uzavreté duté priestory a spĺňajú požiadavky triedy čistoty 3.
S čím musím kombinovať ESD regály?Elektrostaticky chránený priestor vo vašej spoločnosti môže fungovať len vtedy, ak eliminujete napäťové výboje v každom pracovnom kroku. Preto sú ESD stoličky a stoly a ESD pracovné odevy rovnako nevyhnutné ako ESD príslušenstvo. Zabezpečiť musíte tiež, aby zásuvný ESD regál stál na príslušných ESD podlahových krytinách, aby bola zaručená plná disipatívna schopnosť.Všetko k téme Vyrovnanie napätia nájdete v našom ESD produktovom poradcovi: Ochrana pred nebezpečnými výbojmi.