ESD skladovacie prepravky a nádoby

Najlepšia ochrana pre modernú elektroniku? Perfektne vybavený EPA priestor – a používanie ESD skladovacích prepraviek a nádob!

V kategórii ESD skladovacie prepravky a nádoby Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: mauser.

Vaše filtre
Značka
Typ produktu
Trvalá udržateľnosť
Relevantné
Počet výrobkov: 22

ESD skladovacie prepravky a ESD nádoby – všestranná ochrana s bezpečnosťouV oblasti ESD neexistuje žiadna druhá šanca pre funkčný komponent. Aj ten najmenší elektrostatický výboj môže spôsobiť trvalé poškodenie citlivej elektroniky. Preto by ste pri vybavovaní mali venovať pozornosť aj malým detailom. Špeciálne vyvinuté ESD prepravky a ESD nádoby sú nevyhnutnosťou.
Čím sa vyznačujú ESD stohovacie prepravky a ESD prepravky s viditeľným obsahom?Podobne ako väčšina stohovacích prepraviek alebo prepraviek s viditeľným obsahom sú vyrobené z plastov, ako je napríklad polypropylén. Plasty sú málo vodivé, ale môžu sa nabiť trením. Ak tento náboj prenesú na citlivé elektronické zariadenia, tieto sa zničia alebo poškodia už pri najmenšom napätí. Z tohto dôvodu sú na ESD pracoviská vhodné len vodivé ESD prepravky, ktorých materiál pridaním častíc cielene odvádza výboje od tovaru.Samozrejme, funguje to len vtedy, ak je aj zvyšok zariadenia navrhnutý tak, aby zabezpečoval riadené vyrovnávanie nábojov prostredníctvom uzemnenia. Preto ESD boxy s viditeľným obsahom a spol. patria do vhodných ESD regálových systémov, na špeciálne ESD podlahové krytiny a jednoducho na všestranne chránené ESD pracoviská.
Ktorá ESD prepravka s viditeľným obsahom pre ktorý typ uskladnenia?Pri výbere ESD stohovacích prepraviek a ESD boxov postupujte rovnako ako pri organizácii iných skladovacích priestorov alebo dielní. ESD prepravky s viditeľným obsahom možno pripojiť k ESD stolom pomocou špeciálneho ESD príslušenstva, aby boli komponenty a drobné súčiastky pripravené pre výrobu. Na prepravu alebo skladovanie odolné voči prachu a poškodeniu sú ideálne ESD plastové kufríky alebo plastové zásuvky so sklopným vekom.
Ako zaobchádzať s ESD skladovacími prepravkami?Pri osadzovaní a manipulácii s ESD skladovacích kuframi a spol. by zamestnanci nikdy nemali zabúdať, že práve oni sú jedným z najčastejších zdrojov neúmyselných výbojov. Preto by sa mal nosiť nielen špeciálny ESD pracovný odev. S ESD náramkom a spojením s uzemnením zabezpečujú pri každom pohybe ruky, že pri dotyku nedôjde k vyrovnaniu napätia. Podrobné špecifikácie ochrany elektronických komponentov pred elektrostatickými javmi sú uvedené v norme STN EN 61340-5-1.Viac informácií o tejto zaujímavej téme nájdete v našom ESD produktovom poradcovi: Ochrana pred vážnymi výbojmi.Neváhajte nás kontaktovať, ak vám môžeme pomôcť s témou ESD skladovacích prepraviek!