Lanové navijaky, ťažné lanká

S lanovými navijakmi zdvíhate obrobky a pracovné materiály s hmotnosťou až do viacerých stoviek kilogramov – výkonnejšie sú už len naše elektrické navijaky! Nájdete tu, samozrejme, aj stavebné navijaky na použite v mobilnej oblasti.

V kategórii Lanové navijaky, ťažné lanká Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: Thern.

Značka
Typ produktu
Dĺžka lana
Relevantné
Počet výrobkov: 28

Lanové navijaky a lanové kladkostroje – priestorovo úsporná alternatíva k reťazovému kladkostrojuLanové navijaky a lanové kladkostroje sú klasikou zdvíhacej techniky. Niet sa čo čudovať, veď stále je čo zdvíhať, či na stavbe alebo v dielni, vnútri alebo vonku. A niekedy sú najlepším riešením flexibilné zdvíhacie zariadenia.Ako fungujú lanové navijaky a lanové kladkostroje?Žiaden lanový navijak bez lana – presnejšie povedané bez viacžilového drôteného lana, ktoré odolá aj vysokým zaťaženiam. Ďalšou pevnou súčasťou lanových navijakov je bubon, na ktorom je navinuté lano. Preto hovoríme aj o „bubnovom navijaku''.Otáčaním bubna sa zdvíha, resp. spúšťa lano, a s ním spojené bremeno. Pri niektorých lanových navijakoch sa tento pohyb vykonáva ručne otáčaním kľuky. Elektrické lanové navijaky sú vybavené motorom a diaľkovým ovládačom. Všetko, čo musíte urobiť, aby sa bremeno zdvihlo, spustilo alebo udržalo vo vzduchu, je stlačenie správneho gombíka.Na čo sú vhodné lanové navijaky a lanové kladkostroje?Lanové navijaky sú ako jednoducho ovládateľné zdvíhacie zariadenia ideálne na zdvíhanie alebo ťahanie bremien. Nosnosť je síce, s niekoľkými výnimkami, nižšia ako pri reťazovom kladkostroji. Na druhej strane zaberajú naše lanové navijaky málo miesta a sú príjemne ľahké. Preto sa podľa modelu hodia aj na mobilné používanie.Mobilné alebo stacionárne – kedy a aký lanový navijak je ten správny?Miesto použitia a účel použitia sú rozhodujúce pri výbere lanových navijakov:  • Na pevné miesto v sklade, vo výrobe alebo v dielni nájdete u KAISER+KRAFT ručne prevádzkované lanové navijaky pre montáž na stenu. Nehlučné, kompaktné a so zdvíhanými bremenami až do viacerých stoviek kilogramov.

  • Máte k dispozícii viac miesta a chcete zdvíhať vyššiu hmotnosť? Potom odporúčame elektrický lanový navijak s nosnosťou do 2000 kilogramov.

  • Vonku na stavenisku a na meniacich sa stanovištiach sú optimálnym riešením stavebné lanové navijaky. Dajú sa jednoducho upevniť pomocou háka a ovládať diaľkovým ovládačom. Automatické vypnutie pri navinutom lane zvyšuje bezpečnosť.


Potrebujete odbornú pomoc pri výbere? Radi Vám poradíme, nielen pri nákupe lanových navijakov. U KAISER+KRAFT si môžete zakúpiť aj kladkostroje a reťazové kladkostroje, žeriavy, pružinové navijaky a všetko ostatné, čo potrebujete na zdvíhanie a prepravu vo Vašom podniku.