Lanové navijaky, ťažné lanká

S ručne ovládanými lanovými navijakmi zdvíhate obrobky a pracovné materiály s hmotnosťou až do viacerých stoviek kilogramov – výkonnejšie sú už len naše elektrické lanové navijaky! Okrem toho nájdete na stránke kaiserkraft aj stavebné lanové navijaky na použitie v mobilnej oblasti.

V kategórii Lanové navijaky, ťažné lanká Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: Thern.

Vaše filtre
Značka
Typ produktu
Dĺžka lana
Relevantné
Počet výrobkov: 20

Lanové navijaky – praktická zdvíhacia technika pre mnohé oblasti použitiaLanové navijaky, nazývané aj bubnové navijaky, sú klasickou zdvíhacou technikou, pretože dokážu zdvíhať, držať, ťahať aj premiestňovať bremená. Okrem ručne ovládaných modelov, ktoré si vyžadujú silu svalov, existujú aj elektricky ovládané lanové navijaky s výkonnými motormi. Objavte mechanické a elektrické navijaky na použitie v priemysle, skladoch, dielňach a na staveniskách na stránke kaiserkraft – od jednoduchých ručných navijakov na ľahký tovar až po elektrické modely s nízkou potrebou údržby na ťažké bremená.Ako fungujú lanové navijaky?Lanové navijaky zdvíhajú bremená rôznych tvarov pomocou viacžilového drôteného lana alebo plastového lana. Lano sa navíja okolo otáčajúceho sa bubna. Tým sa zdvíha alebo spúšťa lano a s ním spojené bremeno. Proces prebieha mechanicky pomocou ručnej kľuky alebo elektricky pomocou motorového pohonu.Na čo sú vhodné lanové navijaky?Ako ľahko ovládateľné zdvíhacie zariadenia sú lanové navijaky vhodné na zdvíhanie a premiestňovanie ľahkých až ťažkých bremien. Ich ťažná sila je spravidla nižšia ako ťažná sila reťazového kladkostroja. Lanové navijaky však zaberajú málo miesta a sú príjemne ľahké. V závislosti od modelu sú preto vhodné aj na mobilné použitie.Mobilné alebo stacionárne – kedy a aký lanový navijak je ten správny?Pri výbere lanových navijakov je rozhodujúce miesto použitia a účel použitia:  • Pre stabilné miesto v sklade, vo výrobe alebo v dielni sú vhodné ručne ovládané lanové navijaky určené na montáž na stenu. Tieto kompaktné zariadenia sú nehlučné a môžu zdvíhať bremená s hmotnosťou až niekoľko 100 kilogramov.

  • Chceli by ste zdvihnúť ešte o niečo ťažšie bremeno? V tom prípade vám odporúčame stacionárny alebo mobilný elektrický lanový navijak s nosnosťou až do 2000 kg.

  • Na stavenisku a na meniacich sa stanovištiach sú stavebné lanové navijaky tým správnym riešením. Dajú sa rýchlo a jednoducho pripevniť pomocou háku a ovládať diaľkovým ovládaním. Ich automatické vypnutie po navinutí lana je tiež dôležitým bezpečnostným aspektom.


Potrebujete odbornú pomoc pri výbere lanových navijakov? Radi Vám poradíme, nielen pri nákupe lanových navijakov. Na stránke kaiserkraft si môžete zakúpiť aj kladkostroje a reťazové kladkostroje, žeriavy, pružinové navijaky a všetko ostatné, čo potrebujete na zdvíhanie a prepravu vo vašom podniku.Tieto výrobky by vás mohli tiež zaujímať:Zdvíhacie zariadenia | Rohožky pre pracoviská | Zmršťovacie fólie | Hadicové fólie | Teleskopické nakladače | Otočné žeriavy | Upínacie prostriedky Pfeifer