Penové polstrovanie

Penové podložky znižujú počet vrátených zásielok a zabezpečujú mimoriadne pohodlie pri preprave najcitlivejšieho tovaru. Kúpte si penové fólie, penové podložky a penové dosky na balenie a prepravu teraz! Objednávajte online na kaiserkraft Slovensko.

Penová podložka a penová fólia: úplne bezpečný obalBalenia, ktoré sú zabezpečené penovými podložkami z penových fólií alebo penovými doskami, nedávajú šancu nárazu, poškriabaniu alebo poškodeniu. Či už sú na kotúči alebo hotové: Pokiaľ ide o vystielanie, pena ponúka najvyššiu úroveň bezpečnosti v sektore balenia.Na čo použijem ktoré penové podložky alebo fóliu s penovým polstrovaním?Penu možno vytvarovať do akéhokoľvek tvaru, a preto je ideálna na vyplnenie, vystielanie a ochranu. V závislosti od prepravovaného tovaru a kartónovej škatule alebo poštového obalu sa môžete s vhodnou penovou podložkou zaobísť bez ďalšieho výplňového materiálu.  • Fólia s penovými vankúšmi v rôznych hrúbkach obaľuje širokú škálu tovaru tenkou, ale účinnou vrstvou odpudzujúcou nárazy. Môže sa použiť aj ako medzivrstva pre viaceré výrobky, chrániť povrch nábytku pred poškriabaním atď. Ak sa rozhodujete pre nové, udržateľné varianty, penová fólia je ľahko recyklovateľná.

  • Penové dosky tvoria hrubú ochrannú vrstvu. Môžu sa narezať na individuálne prírezy a rozdeliť tak napríklad balík na rôzne vystielané priehradky. Tieto dosky sú ideálne aj na vystielanie debien alebo kontajnerov.

  • Vďaka svojmu špeciálnemu povrchu chránia penové dosky s nopkami nielen pred nárazmi, ale aj pred šmýkaním. Charakteristické vrúbky sú vhodné na všetko, čo je obzvlášť krehké alebo citlivé.

  • Penové ochranné siete sú ochranným oblekom pre všetok podlhovastý tovar – od fliaš až po komponenty valcov. Sieť rovnomerne rozkladá nárazové sily po povrchu, a tým výrazne znižuje riziko poškodenia.

  • Baliaca pena vo vrecku je doslova vankúš pre všetok objemný a ťažký tovar, ktorý si vyžaduje ochranu. Stačí ju umiestniť medzi dve vrecká a odosielaný tovar bude v balíku dokonale ležať.


Čo musím rešpektovať pri balení penovou fóliou?Čím viac, tým lepšie? Nie nevyhnutne. Ak budete venovať pozornosť efektívnosti materiálov a priebehu procesov v rámci celej baliacej operácie, budete mať prospech na všetkých úrovniach: organizačnej, finančnej aj z hľadiska spokojnosti zákazníkov.Overte si svoj typický objem zásielok a experimentujte s rôznymi kombináciami kartónovej škatule a výstelkového materiálu. Cieľ: nájdite čo najmenšiu obalovú jednotku, ktorá optimálne ochráni obsah.Môžete to zistiť celkom prakticky: Zabaľte vyradený alebo fiktívny výrobok do čo najtenšej alebo najúspornejšej penovej fólie a do vhodnej kartónovej škatule. Tento balík nechajte padnúť. Ak sa niečo rozbije, postupujte smerom nahor, pokiaľ ide o hrúbku peny, a namiesto hladkých dosiek použite napríklad nopkovú penu.Okrem toho môžete šikovne kombinovať viacero výstelkových materiálov navzájom:  • Dosky s plošnými spojmi alebo drobné súčiastky sa najprv uložia do vreciek z bublinkovej fólie a až potom sa vložia do malej kartónovej škatule s ďalšou penovou fóliou, ak je to potrebné.

  • Súprava fliaš s penovou ochrannou sieťou zvyčajne nepotrebuje žiadny ďalší výstelkový materiál v kartónovej škatuli na fľaše.

  • Pena je síce dobrým ochranným prostriedkom proti nárazom, ale ak je najväčším nepriateľom vášho tovaru vlhkosť, výstelkové produkty sú najdôležitejšou prvou vrstvou na ochranu proti vlhkosti.


S našimi tipmi a trendmi v oblasti obalov nájdete dokonalú kombináciu výstelky a obalu ešte rýchlejšie. Chcete získať viac informácií? Stačí sa s nami skontaktovať, ak máte akékoľvek otázky.