Viazacie prostriedky

Zdvíhanie, preprava, upevňovanie: Viazacie prostriedky sú všestranne použiteľné. Či už ide o závesy s kruhovou slučkou, viaczväzkové viazacie reťaze alebo zdvíhacie pásy – v online obchode na kaiserkraftnájdete vhodný viazací prostriedok na každé použitie. Takto môžete bez problémov premiestňovať rôzne druhy prepravovaného tovaru.

Vaše filtre
Typ produktu
Trvalá udržateľnosť
Dĺžka
Relevantné
Počet výrobkov: 38

Viazacie prostriedky – žeriavové reťaze a závesy s kruhovou slučkouJe medzi žeriavom a bremenom medzera? Potom potrebujete vhodný viazací prostriedok. Naše žeriavové reťaze a závesy s kruhovou slučkou vytvoria bezpečné spojenie na prepravu ťažkých nákladov. Ktoré riešenie je najlepšie, Vám radi prezradíme tu.Viazacie reťaze – robustné a nosnéNiekedy je najlepšie zavesiť bremená na reťaz. Viazacie reťaze prenášajú predmety s veľmi vysokou hmotnosťou a sú odolné voči extrémnym teplotám. S vhodnou ochranou hrán ich nepoškodia ani ostré hrany. Výhodou je jeden viazací bod – alebo viaceré. Pretože v závislosti od veľkosti a tvaru predmetu, ktorý chcete zdvihnúť, sa ponúka reťaz s jednou, dvoma alebo štyrmi vetvami. Našťastie všetky tri varianty nájdete v našom internetovom obchode, takisto ako viazacie reťaze so skracovacím hákom. Flexibilná bude potom aj dĺžka.Mimochodom: Alternatíva k reťazi je popruh. Ponúka sa, ak chcete zdvihnúť citlivé bremená mimoriadne šetrne. Okrem toho sú popruhy všestranné z hľadiska upevnenia. Ešte viac to platí pre zdvíhacie popruhy. Môžete ich uviazať okolo bremena a žeriavového háku, jednoducho alebo dvojmo. Viazací bod v oboch prípadoch nepotrebujete. Pri skladovaní šetria viazacie popruhy a zdvíhacie popruhy cenné miesto.Dôležité tipy k nosnosti viazacích prostriedkovČi popruh, slučka alebo reťaz, základnou vlastnosťou viazacích prostriedkov je nosnosť. Jej približnú výšku zistíte v našom internetovom obchode už na prvý pohľad:Viazacie reťaze: Čím vyššia akostná trieda, tým vyššia nosnosť. Okrem toho záleží na priemere reťaze. U kaiserkraft nájdete viazacie reťaze akostných tried 8 – 12. Ak si vyberiete akostnú triedu 10 namiesto 8, zvýši sa nosnosť o minimálne 25 percent. Súčasne sa môžete rozhodnúť pre reťaz s menším priemerom.


Dôležitý je aj druh upevnenia a okolie. Pri väčšom uhle sklonu klesá nosnosť. To isté platí pre veľmi vysoké alebo veľmi nízke teploty. Nosnosť popruhov a slučiek môžete zvýšiť dvojitým zavesením. Bližšie informácie k tomu nájdete v našich popisoch produktov. Alebo sa nás opýtajte osobne. Radi Vám pomôžeme.Bezpečné zdvíhanie s viazacími prostriedkamiNa zaručenie maximálnej bezpečnosti pri zdvíhaní ťažkých predmetov sa musia viazacie prostriedky pravidelne kontrolovať a už aj pri najmenších náznakoch poškodenia vymeniť. Aj pri používaní stavte na istotu, napríklad použitím ochrany hrán a zohľadnením vonkajších vplyvov, ako sú vietor alebo extrémne teploty. Príslušenstvo a ďalšie informácie ohľadom bezpečného používania viazacích prostriedkov získate u nás.