Viazacie prostriedky

Vždy ten správny viazací prostriedok na dvíhanie, prepravovanie a zabezpečenie. Ktorý viazací prostriedok je však tým správnym, to závisí od oblasti použitia. Je prepravovaný tovar kompaktný alebo veľkoobjemový? Aký je ťažký? Sú na ňom pevné zdvíhacie body alebo má ostré hrany? Náš sortiment Vám ponúka na všetko správne riešenia − dôkladne si, prosím, prezrite našu ponuku.

Typ produktu
Dĺžka
Nosnosť
Relevantné
Počet výrobkov: 59

Viazacie prostriedky – žeriavové reťaze a závesy s kruhovou slučkouJe medzi žeriavom a bremenom medzera? Potom potrebujete vhodný viazací prostriedok. Naše žeriavové reťaze a závesy s kruhovou slučkou vytvoria bezpečné spojenie na prepravu ťažkých nákladov. Ktoré riešenie je najlepšie, Vám radi prezradíme tu.Viazacie reťaze – robustné a nosnéNiekedy je najlepšie zavesiť bremená na reťaz. Viazacie reťaze prenášajú predmety s veľmi vysokou hmotnosťou a sú odolné voči extrémnym teplotám. S vhodnou ochranou hrán ich nepoškodia ani ostré hrany. Výhodou je jeden viazací bod – alebo viaceré. Pretože v závislosti od veľkosti a tvaru predmetu, ktorý chcete zdvihnúť, sa ponúka reťaz s jednou, dvoma alebo štyrmi vetvami. Našťastie všetky tri varianty nájdete v našom internetovom obchode, takisto ako viazacie reťaze so skracovacím hákom. Flexibilná bude potom aj dĺžka.Mimochodom: Alternatíva k reťazi je popruh. Ponúka sa, ak chcete zdvihnúť citlivé bremená mimoriadne šetrne. Okrem toho sú popruhy všestranné z hľadiska upevnenia. Ešte viac to platí pre zdvíhacie popruhy. Môžete ich uviazať okolo bremena a žeriavového háku, jednoducho alebo dvojmo. Viazací bod v oboch prípadoch nepotrebujete. Pri skladovaní šetria viazacie popruhy a zdvíhacie popruhy cenné miesto.Dôležité tipy k nosnosti viazacích prostriedkovČi popruh, slučka alebo reťaz, základnou vlastnosťou viazacích prostriedkov je nosnosť. Jej približnú výšku zistíte v našom internetovom obchode už na prvý pohľad:Viazacie reťaze: Čím vyššia akostná trieda, tým vyššia nosnosť. Okrem toho záleží na priemere reťaze. U KAISER+KRAFT nájdete viazacie reťaze akostných tried 8 – 12. Ak si vyberiete akostnú triedu 10 namiesto 8, zvýši sa nosnosť o minimálne 25 percent. Súčasne sa môžete rozhodnúť pre reťaz s menším priemerom.


Dôležitý je aj druh upevnenia a okolie. Pri väčšom uhle sklonu klesá nosnosť. To isté platí pre veľmi vysoké alebo veľmi nízke teploty. Nosnosť popruhov a slučiek môžete zvýšiť dvojitým zavesením. Bližšie informácie k tomu nájdete v našich popisoch produktov. Alebo sa nás opýtajte osobne. Radi Vám pomôžeme.Bezpečné zdvíhanie s viazacími prostriedkamiNa zaručenie maximálnej bezpečnosti pri zdvíhaní ťažkých predmetov sa musia viazacie prostriedky pravidelne kontrolovať a už aj pri najmenších náznakoch poškodenia vymeniť. Aj pri používaní stavte na istotu, napríklad použitím ochrany hrán a zohľadnením vonkajších vplyvov, ako sú vietor alebo extrémne teploty. Príslušenstvo a ďalšie informácie ohľadom bezpečného používania viazacích prostriedkov získate u nás.