Pracovné stoličky

Opäť vás na konci dňa bolí chrbát? Dôvodom nie je ani váš vek, ani vaša práca. Za všetko môže len nesprávna stolička. Zdravé sedenie totiž nemá nič spoločné s náhodou. Súvisí práve so správnou pracovnou stoličkou.

Ergonomické pracovné stoličky pre priemysel a podnikanieHlavné je sedieť, hlavné je pracovať – tak to bolo kedysi! Ergonómia je jednou z najdôležitejších tém v oblasti zdravia v podniku. Naše pracovné stoličky vám poskytnú rýchlokurz zdravého sedenia, uvoľnenej práce a spokojných zamestnancov. Posaďte sa a dávajte pozor!
Aká je úloha moderných pracovných stoličiek?Aj keď to tak často a radi robíme: sedenie je jedným z najmenej prirodzených a najškodlivejších držaní tela. Chrbtové stavce sú v nezdravom zakrivení, krvný obeh v nohách je narušený, svaly a šľachy sú trvalo napnuté na jednej strane. K tomu sa pridávajú chyby držania tela spôsobené niekoľkohodinovou prácou s ťažkými obrobkami alebo nástrojmi.Úlohou moderných pracovných stoličiek, resp. pracovných stoličiek bez operadla a pomôcok na státie je podporovať zdravé sedenie, zlepšovať držanie tela v určitých pracovných polohách a podnecovať zamestnancov k častejšiemu vstávaniu a pohybu. Preto vám odporúčame ergonomické, výškovo prestaviteľné pracovné stoličky pre priemysel a prevádzku. Naše pracovné stoličky sú k dispozícii s lakťovou opierkou alebo bez nej, s kolieskami alebo bez nich, s operadlom alebo bez neho, s nožnými oporami alebo nožnými kruhmi alebo bez nich a, samozrejme, s prestavením výšky.  • Pracovné stoličky podporujú a uvoľňujú chrbát v neuralgických bodoch chrbtice.

  • Špeciálne tvarované plochy sedadla umožňujú optimálne držanie nôh na lepšie prekrvenie.

  • Hojdacie a naklápacie mechanizmy umožňujú vykonať tu i tam zopár relaxačných pohybov.

  • Podstavce s nastaviteľnou výškou sa ideálne prispôsobia výške postavy a stavbe tela.

  • Vysokokvalitné čalúnenia a poťahy so špeciálnymi vlastnosťami pre čisté priestory a spol. robia z ergonómie základné vybavenie v každej oblasti podniku.Aký je rozdiel medzi pracovnými stoličkami a kancelárskymi stoličkami?V kancelárii nikto nemusí byť v strehu pri montážnej linke alebo pracovať na elektrostaticky citlivom komponente. Preto sa kancelárske stoličky starajú predovšetkým o pohodlie, ergonómiu a odľahčenie typického držania tela pri písacom stole.Pracovné stoličky sa používajú aj vo výrobe, dielni, laboratóriu alebo čistom priestore. Pre takéto prostredia musia byť vybavené špeciálnymi poťahmi, ESD a hygienickými rámami, ako aj príslušnými ESD kolieskami. Mnohé pracovné stoličky majú aj väčšiu celkovú výšku, ktorá je potrebná pri strojoch a montážnych linkách.
Čo sú najlepšie pracovné stoličky? Ako si vybrať správnu pracovnú stoličku?Existujú príslušné predpisy týkajúce sa pripravenosti na používanie v rôznych oblastiach podniku s osobitnými požiadavkami. Na to, aby ste zistili, či je systém vhodný pre každého zamestnanca, je najlepšie opýtať sa samotných používateľov.Optimálna pracovná stolička závisí od hmotnosti, výšky, pohlavia a základných fyzických požiadaviek zamestnanca. Preto neexistuje univerzálne riešenie pre celú spoločnosť a všetkých zamestnancov.V zásade nič neriskujete s pracovnými stoličkami, ktoré umožňujú čo najväčšiu flexibilitu, pokiaľ ide o operadlo, výšku sedadla, sklon sedadla a pohyblivosť sedadla. Mimochodom: Máme aj ESD pracovné stoličky a stoly. Viac informácií nájdete na stránke príslušného produktu. Pre viac informácií kontaktujte náš zákaznícky servis!
Tieto výrobky by vás mohli tiež zaujímať:Ochranné rohože | Káblové vedenia | Vozíky na podnosy | Zásuvkové kontajnery | Otočné ramená | Úzke skrinky na šaty | Pracovné stoličky bimos