Priemyselné schodíky

Priemyselné schody sú skutočne všestranným pomocníkom: Zabezpečujú pohodlný výstup a súčasne zaisťujú prístup ku dverám, plochým strechám, strojom a pod. A tam, kde sa pracuje s náradím, poskytujú priemyselné schody dostatočnú nášľapnú plochu a plochu na státie. Medziveľkosti a špeciálne konštrukcie Vám dodáme na vyžiadanie – kontaktujte nás, prosím!

V kategórii Priemyselné schodíky Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: MUNK.

Priemyselné schody – bezpečnosť po stupňoch.Priemyselné schody sú v mnohých podnikoch dôležitou súčasťou na plynulý priebeh pracovných procesov. Čistiace, údržbové a opravárenské práce na budovách alebo strojoch sa dajú vykonávať len s použitím bezpečného prístupu. Pomocou schodových prestupov sa dajú navyše skrátiť cesty, pretože zamestnanci jednoducho prechádzajú ponad zariadenie, namiesto chodenia dookola.Na schodové rebríky a priemyselné schody, ktoré umožňujú prístup alebo prechod na druhú úroveň alebo ponad stroj, sa vzťahuje norma DIN EN ISO 14122. Pre bytové účely podľa DIN 18065 sú priemyselné schody nevhodné.Vďaka čomu sú priemyselné schody bezpečné?Technické normy platné pre priemyselné schody sa starajú o to, že vaši zamestnanci budú počas pracovného nasadenia bezpečne stáť na každom stupni. Pri výbere vašich ďalších schodov alebo vášho prechodu by ste mali zohľadniť nasledujúce body vyplývajúce z DIN EN ISO 14122:  • Priemyselné schody sa vyrábajú často s uhlom sklonu 45 stupňov. Pri rebríkoch na schody, ktoré slúžia ako prístup ku strojom, je však povolený uhol sklonu väčší ako 45 stupňov až do 75 stupňov. Napriek tomu vám odporúčame neprekračovať 60 stupňov.

  • Priemyselné schody s výstupnou výškou viac ako 500 mm a bočnou štrbinou vedľa bočnej schodnice, ktorá je širšia ako 120 mm, musia mať minimálne jedno madlo na tejto strane. Pri pochôdznej šírke viac ako 1200 mm musí byť madlo na oboch stranách. Zásadne sú dve zábradlia bezpečnejšie. Doplnkové madlá nájdete pri produktoch v časti „Príslušenstvo / Náhradné diely''.

  • Stupne musia byť vyhotovené tak, aby mohla kvapalina odtekať, čo sa dosiahne podľa oblasti použitia ryhovaním, profilovaním alebo dierovanými profilmi.

  • Povrch na schodiskových stupňoch musí byť protišmykový.


Aké priemyselné schody vám môžeme ponúknuť?Priemyselné schody, ako aj všetky ostatné rebríky a lešenia z nášho obchodu podliehajú prísnym kontrolám z hľadiska kvality a bezpečnosti. Naše produkty spĺňajú všetky platné normy.U nás nájdete prestupové mostíky a priemyselné schody z ocele a hliníka do interiéru a exteriéru. Kliknite jednoducho na produkt podľa svojho výberu a filtrujte podľa potrebnej výšky, počtu stupňov, dosahu alebo hmotnosti. Vhodné kombinácie sa potom automaticky označia farebne. Ak potrebujete veľkosti medzi dvomi štandardnými veľkosťami alebo kompletné špeciálne konštrukcie, zavolajte nám. Náš servisný zamestnanec sa ochotne pokúsi zaobstarať pre vás vhodný model.