Zimná údržba

Každý rok aktuálna téma: zimná údržba. A čo zimná údržba každý rok znovu vyžaduje? Dobrú organizáciu – vo forme posypového materiálu, posypových vozíkov a nádob na posypový materiál. A môžeme začať s odpratávaním. A keby skutočne udrela tuhá zima, tiež žiadny problém, v našom programe máme aj veľkoobjemové posypové vozíky.

V kategórii Zimná údržba Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: CEMO, eurokraft basic, eurokraft pro, FLORA, PRESSOL, Bio-Circle.

Značka
Typ produktu
Trvalá udržateľnosť
Relevantné
Počet výrobkov: 71

Zimná údržba – pre bezpečnosť prevádzkyZimná údržba je pre podniky povinnosťou – pretože je dôležitým aspektom pre bezpečnosť zamestnancov. Navyše dodávateľov a zákazníkov ochránite vyčistenými prístupovými cestami. Posypová soľ je vždy pripravená v nádobách na posypový materiál a môžete ju efektívne distribuovať v areáli pomocou posypových vozíkov. S príručnými modelmi je zimná údržba možná na menších plochách – s prívesnými posypovými vozíkmi naopak v krátkom čase vyčistíte aj väčšie plochy.Zimná údržba: povinná pre podnikyPre spoločnosti platí nasledovné: V priamych oblastiach podniku, ako sú vonkajšie zariadenia, existuje povinnosť čistenia a posypu. Podniková zimná údržba je zodpovedná aj za prístupové cesty, verejné cesty a vozovky okolo areálu vášho podniku. Nemáte istotu, kde sa začína povinnosť zimnej údržby mimo areálu vašej spoločnosti? Potom je najlepšie obrátiť sa na miestny úrad. Budú vám vedieť presne povedať, kde sa začína vaša povinnosť odstrániť sneh – a budete právne chránení.Aké pravidlá sa vzťahujú na zimnú údržbu pre firmy?Bezpečnosť v podniku je v mnohých bodoch presne definovaná zákonom. V prípade zimnej údržby však neexistuje jednotný právny text. Napriek tomu existuje povinnosť zabezpečiť bezpečnosť premávky v bezprostrednom areáli spoločnosti. Napríklad v Nemecku je súčasťou technických predpisov pre pracoviská (ASR) v bode Dopravné trasy. V nasledujúcich bodoch sú zhrnuté presné požiadavky na vás:  • Najmenej hodinu pred príchodom prvého návštevníka, dodávateľa, zákazníka alebo zamestnanca musí byť podnikový areál vyčistený a posypaný. Obzvlášť ľahko ide práca od ruky so snehovými radlicami pre vidlicové stohovače.

  • Všetky dopravné cesty, ktoré sa používajú často – či už sa po nich jazdí alebo chodí – musia byť dodatočne posypané posypovým materiálom. S prívesným vozíkom na posýpanie soľou pre úžitkové vozidlá môžete účinne zabezpečiť aj väčšie plochy.

  • Rozmiestnite nádoby na posypový materiál a pomôcky, ako sú lopaty na sneh a posypové vozíky tak, aby boli vždy na dosah ruky a pripravené na použitie na viacerých miestach v areáli.

  • Pomocou rohožiek na zachytávanie nečistôt môžete zabezpečiť aj vstupné priestory vašej spoločnosti a minimalizovať riziko pošmyknutia.


Pri zimnej údržbe sa osvedčili najmä nádoby na posypový materiál vyrobené z plastu vystuženého sklenými vláknami (sklolaminát). Viac informácií o tomto materiáli sme zhromaždili v našom nákupnom poradcovi pre nádoby na posypový materiál zo sklolaminátu. Príslušný posypový materiál si môžete zakúpiť aj od nás.Praktické doplnky pre produkty zimnej údržbyV areáli podniku na príjazdových cestách a chodníkoch prispievajú k bezpečnosti premávky aj dopravné zrkadlá vhodné na zimné obdobie. Tieto uľahčujú aj prehľad v ťažko prehľadných oblastiach. Používajte aj lopaty na odhŕňanie snehu a podobné pomôcky, aby ste udržali prístrešky bez snehu. Tým zabránite, aby zaťaženie snehom predstavovalo riziko nehôd.Máte otázky týkajúce sa zimnej údržby vo vašom podniku alebo chcete poradiť s výberom posypových vozíkov, nádob na posypový materiál a posypových materiálov? Potom nás kontaktujte a náš priateľský servisný tím vám rád poradí a pomôže!
Tieto výrobky by vás mohli tiež zaujímať:Boxy na náradie | Lavičky na sedenie | Zahradenia a značenie