Visacie zámky

Chceli by ste zamknúť, ale nie je tam žiadny zámok? Potom je najlepšie použiť visací zámok. Na stránke kaiserkraft nájdete správny produkt aj na vysoké bezpečnostné požiadavky.

V kategórii Visacie zámky Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: ABUS.

Značka
Typ produktu
Farba
Relevantné
Počet výrobkov: 66

Visacie zámky: bezpečné uzamknutiePivnice na bicykle, debny na náradie, úzke skrinky a skrine – visacie zámky zamykajú všade tam, kde nie je bežný zámok. Malé zámky vyzerajú zdanlivo podobne, ale rozdiel sa skrýva v detailoch.V čom sa líšia visacie zámky?Hlavné rozdiely medzi visacími zámkami sú tieto:  • Konštrukcia: Číslicové zámky sú alternatívou klasického visacieho zámku s kľúčom. Zámky Diskus majú okrúhly tvar.

  • Zamykanie rovnakým kľúčom alebo rôznymi kľúčmi: Pri visacích zámkoch zamykaných rovnakým kľúčom sa jeden kľúč hodí do viacerých zámkov.

  • Materiál: Väčšina visacích zámkov je vyrobená z mosadze, hliníka alebo ocele. Existujú však aj lacné modely z plastu.

  • Hrúbka oblúka: Okrem materiálu platí pre oblúk najmä nasledovné: čím je hrubší, tým ťažšie sa dá prelomiť.


Ako nájdete správny zámokZásadná otázka pri hľadaní správneho visacieho zámku znie: Čo ním chcete zabezpečiť? Ak sa za zámkom nachádza niečo cenné a/alebo je riziko krádeže vysoké, venujte pozornosť nasledujúcim bodom:  • Najväčšiu odolnosť voči zlodejom poskytujú zámky s hrubými oceľovými oblúkmi. Hliník a plast sú vhodné pre menej cenné predmety, mosadz je zlatá stredná cesta.

  • Výhodou zámkov Diskus je, že páchatelia sa ťažko dostanú k oblúku.

  • Keď už hovoríme o oblúkoch, uistite sa, že sú čo najhrubšie.

  • Zámky zamykateľné rovnakým kľúčom môžu byť praktické pri každodennom používaní. Každá osoba však potom môže jedným kľúčom otvoriť niekoľko zámkov. Ak stratíte kľúč, budete musieť vymeniť všetky zámky alebo aspoň všetky vložky zámkov.


Ako upevniť visací zámok na dverách? Najlepší spôsob je použiť jeden z našich mechanizmov. Ďalšie informácie a tipy vám poskytne náš zákaznícky servis.