ESD stoličky a stoly

ESD pracovisko bez ESD stoličiek a stolov nie je nič iné ako uzemnený skladovací priestor. Ak chcete zabezpečiť, aby každý z vašich komponentov presvedčil dokonalou presnosťou a absolútnou funkčnosťou, pozrite sa bližšie na ergonómiu a jednoduchosť používania.

V kategórii ESD stoličky a stoly Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: bimos, Treston, RAU.

Vaše filtre
Značka
Typ produktu
Trvalá udržateľnosť
Relevantné
Počet výrobkov: 40

ESD pracovné stoličky a ESD pracovné stoly: bezpečná práca bez napätiaZatiaľ čo v kancelárii a administratíve myslíte najmä na ergonómiu vašich otočných stoličiek a pracovných stolov, v ESD priestore sa (takmer) všetko točí okolo riadenej kompenzácie napätia. Bez pohodlných a zdravých pracovných polôh? To neprichádza do úvahy – moderné ESD pracovné stoličky, od stoličky bez operadla a pracovnej stoličky až po otočnú stoličku, v kombinácii s ESD pracovnými stolmi ponúkajú dokonalé riešenia!
Prečo potrebujem špeciálne pracovné stoly a pracovné stoličky pre ESD priestor?Aj keď pracovné stoly majú pevné miesto a ťažko sa elektrostaticky nabíjajú trecou energiou, sú základnou súčasťou správneho vybavenia ESD pracoviska. K statickému nabíjaniu dochádza predovšetkým počas používania personálom a pri kontakte s pracovnými pomôckami na doske stola. Preto sú ESD pracovné stoly vyrobené z disipatívnych materiálov – od melamínovej dosky až po nohy konštrukcie so spojovacím prvkom na uzemnenie.Pri pracovných stoličkách je riziko napätia zrejmé: kolesá a kolieska sa trú o podlahu, pracovný odev sa trie o sedadlo – keď vaši zamestnanci manipulujú s citlivými elektronickými komponentmi, sú preto sú ESD vyhotovenia ešte dôležitejšie.
Ktoré ESD výrobky pre ktorú pracovnú oblasť?Nábytok v čistých priestoroch predstavuje osobitnú výzvu: Najmä v medicínskych laboratóriách, ale napríklad aj pri výrobe čipov alebo vo farmaceutickom priemysle musíte nielen odstrániť nebezpečenstvo ESD, ale aj udržať nízku kontamináciu časticami. Pracovné stoly a stoličky do čistých priestorov sú nielen vodivé, ale spĺňajú aj požiadavky normy ISO 14644-1 na triedy čistoty. Mimoriadne hladké povrchy a podľa možnosti bezšvové spracovanie uľahčujú hygienu a čistenie.Aj bez noriem pre čisté priestory sa v ESD priestore vyžaduje jednoduchá čistota. Ergonómia je však na prvom mieste: stoličky a stoly s ESD schopnosťou sú ľahko výškovo nastaviteľné, podporujú správnu pracovnú polohu a tým odľahčujú vašich zamestnancov.Pri výbere medzi pracovnou stoličkou a zložitou otočnou stoličkou so všetkými ergonomickými vychytávkami by ste sa mali vždy rozhodnúť pre model, ktorý je najvhodnejší pre dané pracovisko. Čím dlhšie práca trvá a čím viac sústredenia sa pritom vyžaduje, tým komplexnejšie by mala byť ESD stolička vybavená.
Ktoré ESD príslušenstvo by nemalo chýbať?Jedným z najdôležitejších zdrojov výbojov medzi ESD stoličkou, ESD stolom a citlivým pracovným predmetom je človek. Preto musí byť personál v ESD oblasti vždy vybavený uzemneným ESD príslušenstvom (napríklad ESD náramkom) a musí nosiť ESD pracovný odev. ESD podlahové krytiny pod stoličkami a stolmi sa postarajú o spoľahlivé vybitie.
Presné informácie o tom, ako sa všetky tieto faktory navzájom ovplyvňujú, nájdete v našom ESD produktovom poradcovi: Ochrana pred nebezpečnými výbojmi.