Najlepšie tipy pre novú kanceláriu na čerstvom vzduchu

EXTERIÉR JE NOVÝ INTERIÉR

2020/07/08

Myšlienky unikajú, oči pália, telo si žiada pohyb. Po hodinách na kancelárskej stoličke si väčšina zamestnancov želá už len jediné: Ísť von na čerstvý vzduch.

Čo vieme intuitívne, je už dlhšie potvrdené aj vedecky: Podnecujúce okolie, kyslík, svetlo a telesná aktivita nám pomáhajú zostať kreatívnymi a výkonnými. Urobte si preto teraz z exteriéru nový interiér! Pozvite svojich zamestnancov s dobre upraveným exteriérom k tomu, aby opustili kancelárske prostredie. Nezáleží na tom, či strešná terasa, záhrada alebo nádvorie – každá voľná plocha otvára rozmanité možnosti, ako sa dostať nad rámec bežného trávenia prestávok.

Tu sme pre vás zostavili najlepšie tipy pre novú kanceláriu na čerstvom vzduchu.

V 5 krokoch k vydarenému exteriéru

Veľké koncerny nám ukazujú, ako by mali moderné vonkajšie priestory vyzerať: Microsoft a Amazon inštalovali napríklad mítingové priestory v drevených domoch na stromoch, a Facebook zriadil veľkú strešnú záhradu pre svojich zamestnancov. Takéto veľkoprojekty sú pre väčšinu malých a stredných podnikov, prirodzene, nereálne. Ale aj s malým rozpočtom sa dá využiť potenciál vášho vonkajšieho areálu.

Ukážeme vám, ktorého vybavenia sa to týka a ako krok za krokom vytvoríte atraktívny vonkajší areál zvyšujúci výkonnosť. Nenechajte sa odradiť, ak nemáte väčšie voľné plochy. Budete prekvapení, ako rýchlo sa môže z pásu trávy vedľa vchodu stať útulný priestor. Veľkosť nie je rozhodujúca. Oveľa viac sa počíta účelné a múdro premyslené vybavenie.

Dobré vedieť! Počas plánovacej fázy si položte otázku: Ako sa má môj vonkajší priestor využívať? Vaša odpoveď na túto otázku rozhoduje o konkrétnej úprave. Na vašom zozname môžu byť nasledujúce body: Naša vonkajšia plocha má…

  • podnecovať k pohybu
  • obsahovať priestory, kam sa zamestnanci môžu utiahnuť do ústrania pri kreatívnych prestávkach
  • poskytovať miesto na spoločný obed
  • byť vhodná na mítingy pod šírym nebom
  • reprezentovať korporátny imidž
  • počas leta z času na čas nahradiť písací stôl
  • poskytnúť občas prístrešie pre mimopracovné podujatie
  • pozývať na informačné rozhovory

Tip: Prizvite aj svojich zamestnancov. Možno existujú požiadavky, na ktoré by ste si hneď nespomenuli.

Zrelaxovať vonku a načerpať energiu

V skutočnosti existuje len jedno zlaté pravidlo pre vašu prestávku: zabudnite na písací stôl! Či vás vaši zamestnanci napodobnia alebo budú tráviť čas radšej pred svojím monitorom alebo jesť v priestore na trávenie prestávok, nebudete môcť, žiaľ, ovplyvniť – pretože prestávky sú voľný čas. Preto nemôžete určiť, ako má vyzerať ideálna prestávka, svojím dobrým príkladom však môžete byť vzorom.

Takto udržíte exteriér bezpečný a upravený

Váš vonkajší areál sa správne uplatní len vtedy, ak bude stále uprataný a udržiavaný. Aby ste mohli spoločne so svojimi zamestnancami využívať vonkajší areál bez obáv, mali by ste okrem toho zohľadniť aj niekoľko bezpečnostných aspektov.

Radi vám pomôžeme nájsť tie správne produkty pre váš vonkajší priestor. Ak máte otázky, kontaktujte nás na čísle 037 - 65 23 633 Mobil 0905 693 931, alebo nám napíšte na service@kaiserkraft.sk .

Tip: Prizvite aj svojich zamestnancov. Možno existujú požiadavky, na ktoré by ste si hneď nespomenuli.