Projekt Nano Dimension

3D kancelárie pre 3D tlačiarne

Moderný dizajn pracoviska nezabezpečuje len produktívnych a motivovaných zamestnancov – zamestnávatelia profitujú aj z vyššej miery udržania zamestnancov. A v čase nedostatku kvalifikovaných pracovníkov je to dobrá investícia. To si myslel aj náš klient Nano Dimension, a poveril kaiserkraft, aby naplánoval a zariadil jeho nové kancelárie.

Projekt

Nano Dimension GmbH je inovatívna izraelská spoločnosť v oblasti aditívnej výroby a vyrába stroje pre Additively Manufactured Electronics(AME). V tomto prípade sa elektronika vytlačená na 3D tlačiarni vyrába procesom multijet.

Spoločnosť Nano Dimension výrazne expanduje a v roku 2023 otvorila novú pobočku v Nemecku, v Mníchove, s 50 zamestnancami. … a to je len začiatok.

Projekt Nano Dimension wt$

Úlohy

Spoločnosť kaiserkraft bola poverená novým využitím firemnej budovy na prízemí a 3. poschodí. Priestory a plochy sa mali prehodnotiť, aby sa vytvoril moderný a produktívny pracovný priestor: Veľkopriestorové kancelárie, pracovné stanice, konferenčné miestnosti a kávové kuchynky.

Riešenie

New Work, nová práca, to znie moderne, hip, trendovo. Ale v skutočnosti je to už stará vec. A neznamená to nič iné ako dobrú prácu: v tíme, flexibilnú, individuálnu a za čo najlepších podmienok. A práve to sme umožnili.

Kompletné vybavenie je od nás: prispôsobené individuálnym potrebám a stanovenému rozpočtu, vrátane koncepcie nábytku, ktorá zabezpečí mnoho zábleskov inšpirácie v novom pracovnom priestore.

Špeciálna výzva

Moderné a príjemné pracoviská „vytvárajú“ uvoľnené a výkonnejšie tímy. Vďaka nim sa im práca páči a zostávajú v nej dlhšie. Preto bolo pre spoločnosť Nano Dimension veľmi dôležité, aby sa ich špecifikácie a požiadavky týkajúce sa technológie a dizajnu realizovali v súlade s firemným dizajnom. Štýlovo prepracované a zároveň efektívne vyhotovenie.

Ako to už pri projektoch tohto rozsahu býva, začiatky boli trochu kostrbaté. Aby sme však mohli rýchlo získať lepšie pochopenie a cit pre rôzne záujmy, uskutočnilo sa po dopytovaní niekoľko návštev na mieste, mnoho stretnutí prostredníctvom tímov a osobných telefonátov, aby sme v spolupráci s výrobcom prediskutovali produktové možnosti a konštrukčné plány a rovnako dlhodobo, ako aj perspektívne, posunuli tento projekt dopredu. Spolupráca bola veľmi dobrá.

Aj po oneskorení výstavby hrubej stavby sme dokázali dodržať náš ambiciózny harmonogram. Od zadania dopytu po zadanie zákazky uplynulo necelých päť až šesť mesiacov. Spoločnosť Nano Dimension mení spôsob, akým sa vo svete vyrába – a my odteraz meníme spôsob, akým sa v ňom pracuje.

Projekt Nano Dimension wt$

Normann Fichtner – riaditeľ pre rozvoj obchodu

„Spolupráca so spoločnosťou kaiserkraft bola od prvého kontaktu až po dokončenie absolútne profesionálna. Naše vlastné nápady a koncepcie boli nielen jednoducho realizované, ale tím z kaiserkraft ich dokonca ešte viac rozvinul a vylepšil. Projektový tím tak bol skutočným sparingpartnerom, a nie len poskytovateľom služieb.“