Gumené rukavice

Sú hygienickou ochranou našich rúk. Gumené rukavice z latexu, vinylu alebo nitrilu vás ochránia pred chemikáliami, olejmi a tukmi. Umožňujú vám predchádzať zraneniam.

Gumené rukavice: bezpečná ochrana rúkVždy, keď prídete do kontaktu s tukmi, olejmi, chemikáliami alebo dokonca biologicky nebezpečnými látkami, gumené rukavice sú spoľahlivou ochranou vašich rúk. Pojem „gumené rukavice'' je však v skutočnosti zavádzajúci. V súčasnosti sa totiž chápe ako súhrnný pojem pre rôzne typy rukavíc z gumy. Tieto pozostávajú z rôznych kaučukových zložiek a sú určené na rôzne účely.Vyberte si gumené rukavice: Latex, nitril alebo vinyl?Gumené rukavice sa vyrábajú v mnohých variantoch, ktoré majú svoje výhody aj nevýhody:  • Latexové rukavice: Gumené rukavice z latexu chránia pred kyselinami, zásadami, alkoholmi a ketónmi. Sú odolné, ale majú vysoký potenciál alergie. Tieto rukavice tiež nie sú určené na prácu s tukmi a olejmi.

  • Nitrilové rukavice: Nitrilové rukavice bez obsahu latexu väčšina ľudí veľmi dobre znáša. Ich materiál je však menej elastický. Keďže rukavice sú odolné voči olejom a tukom, možno ich používať aj pri práci s potravinami.

  • Vinylové rukavice: Gumené rukavice z vinylu sú dobrou alternatívou pre tých, ktorí trpia alergiou na latex. Rukavice poskytujú ochranu pred mnohými kyselinami a zásadami, ale nie pred chemickými rozpúšťadlami.


Jednorazové alebo opakovane použiteľné rukavice?Jednorazové gumené rukavice sú bez púdru a majú priliehavý anatomický strih. Sú obojručné, majú textúrované končeky prstov a sú k dispozícii v bežných veľkostiach od S po XL. Naopak, gumené rukavice na opakované použitie majú dlhé manžety alebo zrolovaný okraj. Sú umývateľné a možno ich opakovane používať.Otázka normy: výber gumených rukavícAk sa gumené rukavice používajú ako ochranné rukavice v prevádzke, musia spĺňať požiadavky príslušných noriem EÚ. V závislosti od pracoviska a činnosti môžu sa preto môžu vyžadovať rôzne modely. Pred kúpou gumených rukavíc sa bezpodmienečne informujte o predpisoch týkajúcich sa bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci.Chcete sa dozvedieť viac o ponuke gumových rukavíc alebo hľadáte iné výrobky z oblasti čistenia a hygieny či bezpečnosti práce? Naše servisné stredisko vám rado poradí – kontaktujte nás!Tieto produkty by vás mohli tiež zaujímať:Nášľapné koše na odpadky | Očné sprchy | Skrine na čistiace prostriedky | Absorbenty olejov | Vysávače | Podlahové vysávače | Čistiace príslušenstvo starmix