Tematický svet: Udržateľnosť

Téma udržateľnosti je všadeprítomná. Mnohí ani nevedia, kedy sa so všetkými možnosťami vydať na cestu udržateľnosti. Jedna z možných odpovedí: Teraz.

Pustite sa do vecí a jednoducho ich robte. Napríklad nákup dobrých produktov a dobrých služieb. Dobrá rada je u nás vždy súčasťou. Len tak je možné dosiahnuť rýchly krok – alebo dobré riešenie, ako hovoríme my.

Merateľné štandardy udržateľnosti – so skóre udržateľnosti Enkelfähig Score.

Naše globálne riešenie udržateľnosti 367

Kráčame Enkelfähig. S inteligentnými mysľami, chytrými nápadmi a udržateľnými a vysoko výkonnými riešeniami robíme všetko pre budúcnosť, v ktorej sa oplatí žiť a v ktorej chceme vidieť vyrastať ďalšie generácie. Pre tento cieľ vedome dbáme na to, aké výrobky ponúkame, ako sa vyrábajú a s kým ich nechávame dodávať. Konkrétne to pre vás znamená: V našom sortimente sa môžete tešiť na množstvo Enkelfähig výrobkov, ktoré sú označené so skóre udržateľnosti Enkelfähig Score.

Pomocou skóre udržateľnosti Enkelfähig Score zabezpečujeme väčšiu transparentnosť produktového portfólia a hodnotíme tak tri základné piliere – ekológiu, ekonomickú efektívnosť a sociálnu kompatibilitu – pre každý jednotlivý výrobok. Vďaka tomu je pre vás ešte jednoduchšie rozpoznať udržateľnosť na prvý pohľad.

Spoločne za svet, v ktorom sa oplatí žiť: naše zákaznícke projekty

Dlhá životnosť + recyklácia

Naše globálne riešenie udržateľnosti 640

Projekt Vishay Electronic

 • Flexibilita a možnosť rozšírenia podľa potreby
 • Lepšia plánovateľnosť budúcich požiadaviek
 • Potrebné komponenty možno zakúpiť kedykoľvek
 • Staré regály boli opäť použité
 • Opravárenský servis na mieste

Recyklácia

Naše globálne riešenie udržateľnosti 640

Projekt Diakonie Ruhr Werkstätten

 • Bol vytvorený samostatný priestor na práce, ktoré si vyžadujú špeciálnu asistenciu
 • Stará halová kancelária bola na tento účel demontovaná a prestavaná
 • Poradenská schopnosť v súvislosti s nariadením o bezpečnostných a zdravotných požiadavkách na pracovisku
 • Sanácia ušetrila priestor a stavebný materiál

Naše globálne riešenie udržateľnosti ler

„O udržateľnosti sa dá veľa hovoriť. Nie je to však treba. Stačí sa tak jednoducho správať!“

Lisa Blumenstock
Referentka pre udržateľnosť v spoločnosti kaiserkraft

Nakupovať dobre a udržateľne môže byť také jednoduché.

Naše globálne riešenie udržateľnosti 367

Udržateľné alternatívy v Enkelfähig shope

 • Rozširujúca sa ponuka udržateľných komponentov
 • So skóre udržateľnosti Enkelfähig Score
 • Udržateľnejšia alternatíva v nákupnom košíku
Naše globálne riešenie udržateľnosti 367

Prepravné vybavenie s dlhou životnosťou

 • Robustná konštrukcia pre dlhú životnosť
 • Jednoduchá údržba predlžuje účinnosť vybavenia
 • Zníženie hmotnosti použitím ľahkých materiálov, nových konštrukčných metód
 • Použitie materiálov šetrných k zdrojom
 • Znižuje potrebu náhradných dielov
Naše globálne riešenie udržateľnosti 367

Vysokokvalitné vybavenie dielne

 • Pevná konštrukcia minimalizuje potrebu obstarávania nového zariadenia
 • Dlhá životnosť a tým aj dlhšia doba používania
 • Jednoduchá údržba a oprava
 • Efektívne a produktívne pracovné prostredie

Spoločne zvládneme každú prácu

Služby: Môže to znieť trochu banálne, ale dobré služby naozaj vytvárajú rozdiel. Nielen z hľadiska spokojnosti zákazníkov, ale aj z hľadiska udržateľnosti. Je dobré, že spĺňame oboje. Jednoducho nám dajte svoj „zoznam želaní v oblasti služieb“ a my sa o to postaráme.
Naše globálne riešenie udržateľnosti ler

Originálne náhradné diely

Naše originálne náhradné diely sa vyrábajú podľa najmodernejších výrobných techník a ponúkajú tak vysokú kvalitu, presnosť a dlhodobú bezpečnosť počas celej doby životnosti. Vrátane rýchleho dodania a krátkeho času inštalácie.

Vaše udržateľné výhody
Napríklad poskytnutím originálnych náhradných dielov je možné vymeniť chybné komponenty namiesto výmeny celého výrobku. To znižuje spotrebu zdrojov a odpad a vedie k predĺženiu životnosti výrobku.

Naše globálne riešenie udržateľnosti ler

Montážny servis na vyžiadanie

Naša koncepcia služieb sa vzťahuje na vás a ešte o niečo ďalej. Ak si to želáte, môžeme prevziať aj montáž vašich objednaných výrobkov v kancelárii, dielni alebo v sklade: napr. halové kancelárie, skladové regály alebo sociálne miestnosti. Naši profesionáli montujú police, skrine, pracovné stoly a mnoho ďalšieho profesionálne a čisto – veď nikto nepozná naše výrobky lepšie ako my sami.

Vaše udržateľné výhody
Správna montáž
zaručuje optimálne používanie a zabraňuje predčasným poškodeniam. A správna likvidácia odpadov z obalov umožňuje zhodnocovanie cenných materiálov a zabraňuje skládkovaniu škodlivému pre životné prostredie.

Naše globálne riešenie udržateľnosti ler

Opravy

Napriek vysokej kvalite výrobkov sa, žiaľ, nedajú vždy vylúčiť chyby. Ale pretože pokazené nerovná sa definitívne pokazené, radi opravíme aj to, čo už skutočne nie je funkčné. A ak sa oprava už neoplatí, radi vám ponúkneme alternatívny výrobok. Viac informácií sa dozviete tu.

Vaše udržateľné výhody
Namiesto vyhadzovania ich opravte: Čo je pokazené, môže ísť preč? Radšej chvíľu počkajte. V mnohých prípadoch sa veci dajú opraviť a často sa oprava oplatí. Čítajte ďalej.

Výrobky s dlhou záručnou dobou

Výrobky vyrobené z recyklovaného materiálu alebo na recykláciu

EcoVadis a kódex správania dodávateľov

Ako môžete zvýšiť udržateľnosť svojho dodávateľského reťazca? Ako reagovať na požiadavky zákazníkov na väčšiu transparentnosť environmentálnych, sociálnych a ekonomických aspektov v rámci nášho dodávateľského reťazca?

Jednoducho tým, že začnete. To sa nám podarilo už v roku 2013! A dnes sme vďaka EcoVadis a kódexu správania dodávateľa priekopníkmi a vzorom v tomto odvetví.

Až v roku 2022 sme dosiahli najvyšší počet bodov v oblasti pracovných a ľudských práv, ako aj udržateľného obstarávania, a druhýkrát sme získali zlatú medailu certifikácie EcoVadis. V roku 2019 sme získali zlato po prvýkrát a v roku 2017 strieborný certifikát. Tento výsledok nás zaraďuje medzi 3 % top-performerov a 1 % najúspešnejších v odvetví.

Veľmi nás teší, že naše úsilie o udržateľné hospodárenie opäť pozitívne zhodnotila neutrálna strana. Hodnotenie udržateľnosti nám pomáha neustále sa zlepšovať v oblastiach životného prostredia, pracovných podmienok, obchodného správania a dodávateľského reťazca. Týmto spôsobom spoločne identifikujeme potenciál na zlepšenie a zároveň podporujeme dôveryhodnú a transparentnú spoluprácu.

Takže môžeme mať istotu: Vybrali sme pre nás tých najlepších dodávateľov. A tých najlepších pre vás: V určitom zmysle prostredníctvom nás spolupracujete s ekologicky uvedomelými dodávateľmi. A ak tento koncept zapadá do vašej vlastnej stratégie CSR, nezostáva povedať nič iné len: Bingo.

Naše globálne riešenie udržateľnosti 046

Ďalšie otázky?

Je potrebné vytvoriť nový svet práce, ktorý bude dobrý pre zamestnancov a ešte lepší pre biznis. Flexibilné a prispôsobivé pracovné miesta a priestory môžu už dnes udávať smer.

So správnym vybavením, ako aj užitočnými radami a informáciami vám radi pomôžeme osobne.

037 - 65 23 633 Mobil 0905 693 931

service@kaiserkraft.sk