ESD pracovný odev

So správnym odevom proti elektrostatickým výbojom? Žiadny problém – ESD pracovný odev je nielen pohodlný, ale aj mimoriadne bezpečný.

V kategórii ESD pracovný odev Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: Uvex.

Značka
Typ produktu
Trieda ochrany
Relevantné
Počet výrobkov: 10

ESD pracovný odev – bezpečným spôsobom príťažlivýUvoľnenie je dobrá vec. Pokiaľ nehovoríme o nežiadanom vyrovnávaní napätia na citlivých súčiastkach. Mali by ste preto prijať preventívne opatrenia a vybaviť svojich zamestnancov v EPA priestoroch (Electrostatic Protected Areas, čiže elektrostaticky chránené priestory) ESD pracovným odevom. Kľúčovú úlohu zohráva najmä obuv – atraktívna a zároveň bezpečná. Nájdite si hneď teraz bezpečnú ESD pracovnú obuv v našom online obchode!
Čo ponúka ESD pracovný odev?Človek je jedným z rozhodujúcich faktorov, ktoré môžu na ESD pracovisku vyvolať nežiaduce elektrostatické výboje a poškodiť tak citlivé elektronické zariadenia alebo komponenty. ESD odev, ako aj ESD bezpečnostná obuv sú navrhnuté tak, aby tomu zabránili.ESD bezpečnostná obuv má všetky vlastnosti štandardnej pracovnej obuvi, ako je ochrana prstov a protišmykové podrážky odolné voči nebezpečným látkam. Okrem toho sú všetky dôležité komponenty obuvi navrhnuté tak, aby boli antistatické a tepelne nevodivé. To znamená, že počas chôdze nemôže vznikať žiadne napätie spôsobené trením, ktoré by sa bezprostredne vyrovnávalo.
Aké sú zákonné požiadavky na ESD pracovný odev?Norma STN EN 61340-5-1 obsahuje najdôležitejšie predpisy na ochranu elektronických komponentov pred elektrostatickými javmi. Konkretizuje, že ESD pracovný odev musí predovšetkým chrániť spracovávaný objekt – aj keď obuv pritom spĺňa požiadavky na osobné ochranné prostriedky (OOPP) pre ľudí. Je potrebné zabrániť aj tým najmenším napätiam. Kontaktný odpor ESD obuvi musí byť v rozmedzí 7,5 x 105 až 3,5 x 107 ohmov. Dôležitými prvkami, ktoré sú zamerané predovšetkým na zdravie zamestnancov, sú takisto priedušnosť a ergonómia.
Čo sa okrem toho ešte odporúča?Prácu v EPA priestoroch vnímajte ako uzavretý systém, v ktorom by mal byť každý krok dokonale uzemnený.Toto uzemnenie je možné zaručiť v ESD priestore pri státí a chôdzi len prostredníctvom kombinácie ESD pracovnej obuvi a ESD podlahových krytín. Dodatočne sa odporúča ESD pätný remienok. Keď zamestnanci sedia, mali by mať nasadené aj ESD príslušenstvo, akým je napríklad uzemnený ESD náramok.Aj všetky ostatné pracovné predmety a prvky zariadenia, ktorých sa zamestnanci dotýkajú a používajú ich, sa musia skontrolovať, či vyhovujú požiadavkám ESD. Počnúc ESD stoličkami a stolmi a končiac trebárs pri ESD prepravných zariadeniach a ESD regáloch.V našom produktovom poradcovi ESD: Ochrana pred nebezpečnými výbojmi sa dozviete ďalšie podrobnosti, ktoré zvyšujú bezpečnosť pri manipulácii s elektronikou.Ak máte akékoľvek nezodpovedané otázky týkajúce sa ESD pracovnej obuvi, neváhajte nás kontaktovať, radi vám pomôžeme a poradíme.