Späť
Produktový poradca Životné prostredie

Mikrovlákna v čistení

Mikrovlákna majú priemerný priemer približne 5 - 7 µm a preto sú len spolovice tak hrubé ako vlákna z bavlny. Toto má za následok, že mikrovlákna vedia podstatne lepšie odstraňovať nečistoty, ako aj baktérie, vírusy a spóry z medzier. Je tak možné postarať sa o hygienickú čistotu v mnohých oblastiach.

Mikrovlákna v čistení 298

Obr. 1: Bavlna

Mikrovlákna v čistení 299

Obr. 2: Mikrovlákna

Okrem toho sa v dôsledku malého priemeru vlákna nachádza na jednej handre alebo jednom mope podstatne viac jednotlivých vlákien a preto je čistiaci výkon väčší. Vyplýva to aj z pomerne vysokého počtu dotykových bodov medzi textilom a čistenou plochou a z veľkého počtu kapilár v štruktúre handry. Pri množstve medzipriestorov, ktoré vznikajú v dôsledku štruktúry vlákien, sa dá zachytiť ešte viac čiastočiek nečistôt.

Vo všeobecnosti sa mikrovlákno vyznačuje svojimi veľmi dobrými čistiacimi vlastnosťami. Vďaka štruktúre handry sa musí pridávať len veľmi málo čistiaceho prostriedku, alebo sa nepridáva žiadny. Toto ovplyvňuje pozitívne nielen vaše náklady, ale v rámci zodpovednosti za zachovanie životného prostredia prispieva aj k jeho ochrane. Upustením od použitia chemikálií - alebo ich použitím len vo veľmi malej miere, zostáva na čistenej ploche menej zvyškov. Nižšia záťaž môže byť veľmi výhodná práve pre citlivých ľudí alebo ľudí postihnutých alergiami. Vďaka dobrým čistiacim vlastnostiam potrebuje okrem toho čistiaci personál na prácu menej času a menej námahy.

Pretože pri mikrovláknach dochádza pri trení k vytváraniu elektrostatického náboja, sú tieto textílie veľmi vhodné aj na čistenie na sucho.