Späť
Produktový poradca Životné prostredie

Popis kvality papiera na čistiace utierky

Na každý účel použitia vhodná utierka:

Recyklovaná kvalita:

Tieto utierky sú vhodné na vytieranie mierne znečistených priestorov, odstraňovanie malých množstiev oleja alebo vody a na čistenie rúk a náradia.

Zmiešaná kvalita:

Utierka pozostáva z jednej vrstvy tissue (papierová utierka) a jednej vrstvy materiálu TAD. Dá sa použiť na utieranie znečistených povrchov, predovšetkým mokrých plôch, čistenie súčiastok strojov a náradia, ako aj na čistenie rúk a strojov od olejov a tukov.

TAD kvalita: (Through air drying)

Jedná sa o navzájom spojené 2 vrstvy papierových utierok (tissue) s posunutou líniou vlákien. Jednotlivé vrstvy sú špeciálnou technológiou sušené na vzduchu a obohatené. Tým sa utierka stáva veľmi odolnou voči pretrhnutiu, zachytáva vlhkosť a je preto obzvlášť vhodná na vlhké povrchy. Utierky s TAD kvalitou sa dajú používať v tých istých oblastiach ako utierky zo zmiešanej kvality. Sú však podstatne kvalitnejšie kvôli obzvlášť vysokej odolnosti proti pretrhnutiu pri absorpcii vody.

Kvalita netkanej textílie:

Pri týchto utierkach sa jednotlivé vlákna látky zapracujú do utierky. Vďaka tomu majú najlepší čistiaci výkon zo všetkých utierok. Kvalita netkanej textílie je vhodná napr. aj na zachytávanie kovových pilín, je extrémne odolná voči pretrhnutiu a má vysokú absorpčnú schopnosť. Dá sa použiť viackrát.

Naše top kategórie z tohto poradcu