Späť
Produktový poradca Prevádzka

Smernice pre pracoviská pre šatníkové skrine

Čo musíte vedieť pri zariaďovaní šatníkovými skriňami: prehľad predpisov týkajúcich sa pracovísk.

Norma

Skrine na šaty z ocele DIN 4547, RAL-RG 614/6, vyrobené v Nemecku.

Materiál

Za studena zváraný jemný plech DC 01 podľa DIN EN 10130/10131, plne recyklovateľný, dlhá životnosť, nevyžaduje údržbu, vysoká pevnosť, ľahko sa ošetruje a je hygienický. Hrúbka plechu je pre

  • steny, vnútorné diely cca 0,75 mm
  • strechy, podlahy, dvere, sokle cca 0,80 mm
  • nohy cca 1,5 mm

Od uvedených hrúbok plechov je možný odklon, ak sa kladená požiadavka dá dosiahnuť konštrukčným vyhotovením.

Smernice pre pracoviská pre šatníkové skrine ha&

Spojovacie prostriedky

Bodové zvarovanie, roznitovanie (clinchovanie)

Povrchová úprava

Fosfátovanie a vypaľovanie laku, stupeň lesku je 50 až 70 percent, hrúbka suchej vrstvy 20 - 25 mikrometrov. Mokrý lak vysúšaný v peci na báze alkydovej/melamínovej živice, doba vypaľovania pri 140 °C je 15 minút.

Uzávery

Otočný uzáver kovový poniklovaný, s vidlicovou pružinou, pre visiace zámky s hrúbkou oblúka 6 - 7 mm, uzatváracia dráha 180°.

Voľnobežný otočný uzáver pre visiace zámky s hrúbkou oblúka 6 až 8 mm, s vidlicovou pružinou, otvárací pohyb 90º, pre doraz dverí vľavo alebo vpravo, páka v zatvorenom stave aretovaná.

Pákový cylindrický zámok, materiál tlakový odliatok zo zinku, matne pochrómovaný, s 2 reverzibilnými kľúčmi z poniklovanej ocele, uzatváracia dráha 180°, zaistenia 10 platničiek, kľúč sa dá vytiahnuť v uzamknutej a otvorenej polohe.

Vetranie

Štandardné vetranie vždy s 3 vyrazenými vetracími štrbinami hore a dole na každých dverách, prierez cca 30 cm², alternatívne pri hladkých dverách s ventilačnou mriežkou v zadnej stene. Dvere z dierovaného plechu s dvoma 35 mm širokými pásmi dierovaného plechu, dierovanie 10 mm, 7 mm stena. Dvere so štvorcovým dierovaním, 120 mm široké dierované pole, veľkosť dier 20 x 20 mm, 5 mm stena.

Bezpečnosť

Tieto produkty majú TÜV označenie P (testovaná bezpečnosť, kontrolovaná výroba) od TÜV Product Service. Na vyžiadanie vám radi zašleme požadované certifikáty.

Odporúčanie pre čistenie

Čistenie a ošetrovanie pri miernom znečistení mäkkou, vlhkou handrou bez prídavných čistiacich prostriedkov. Pri silných znečisteniach prípadne s pridaním malého množstva neutrálnych alebo mierne alkalických umývacích substancií. Skrine nezmáčať, neostrekovať parou ani nečistiť obrusovacími, abrazívnymi čistiacimi prostriedkami alebo čistiacimi prostriedkami obsahujúcimi rozpúšťadlá.

Naše top produkty z tohto poradcu
Relevantné
Počet výrobkov: 424