Equipped for mobility

Čas na "odľahčenie"

2021/02/24
Či už ide o nákladný bicykel, nákladný elektrický bicykel alebo elektrickú kolobežku, klasický bicykel má už dlhšie väčších, modernejších a predovšetkým podstatne silnejších konkurentov.

Nákladné bicykle a nákladné elektrické bicykle sú už neodmysliteľnou súčasťou obrazu mesta. Navyše, ako praktický spoločník na cestách, ktorý spája inovatívnu radosť z jazdy s jednoduchým úžitkom, sú stále obľúbenejšie. A aj na ceste do práce stále častejšie nahrádzajú auto.

To je aj vzhľadom k téme elektrickej mobility potešujúca skutočnosť a zdôrazňuje výraznú pozornosť, ktorú mnohé krajiny medzičasom venujú novým technológiám. A tým ďalej podnecujú záujem spotrebiteľov, ako aj ďalší technologický vývoj. Aj vďaka technologickému vývoju pozitívne ovplyvňujúcemu ceny batérií, kapacitu batérií a nabíjací výkon sú elektrické vozidlá vo všeobecnosti stále dostupnejšie a atraktívnejšie.

Niet divu, že, podľa aktuálnej štúdie portálu statista.com, sa predaj nákladných bicyklov v Európe v rozpätí rokov 2018 až 2020 dokonca viac ako zdvojnásobil. Tendencia je stúpajúca. Je to prekvapujúce? Určite nie, pretože výhody tohto inovatívneho dopravného prostriedku sú nesporné.

Čo hovorí v prospech nákladného bicykla?

Rýchlosť a flexibilita

Pri porovnaní napríklad s využívaním verejných dopravných prostriedkov na blízke vzdialenosti sme s nákladným bicyklom podstatne flexibilnejší. Veď napokon môžeme sami rozhodovať, kedy presne a odkiaľ chceme začať jazdu. A aké je to so státím v dopravných zápchach? To je už len minulosťou. Rovnako ako obtiažne hľadanie parkoviska.

Udržateľnosť a zodpovednosť voči životnému prostrediu

Ten, kto jazdí s nákladným bicyklom namiesto auta, chráni životné prostredie. Pretože nákladné bicykle a aj nákladné elektrické bicykle neprodukujú žiadne emisie, sú efektívne a dokonca šetria náklady – veď napokon nepotrebujú žiaden benzín.

Športovosť a zdravie

Kto vychádza z toho, že jazda elektrickým bicyklom je len niečo pre pohodlnejších ľudí, mýli sa. Pretože ako „normálna“ jazda na bicykli, aj jazda s nákladným bicyklom alebo nákladným elektrickým bicyklom podporuje kondíciu a zdravie – a precvičuje krvný obeh, svaly a kĺby. Pohon je podporovaný len vlastnou silou svalov a „šliapaním do pedálov“.

Praktická pomôcka a jednoduchá preprava

S nákladným bicyklom môžete počas všedného dňa, na ceste za prácou alebo dokonca počas práce prepraviť rýchlo a flexibilne všetko, čo potrebujete. A zvládnuť aj dlhšie trasy alebo stúpania – aj pri ťažšom náklade.

Rôzne druhy nákladných bicyklov

  • (Jednoduché) nákladné bicykle / nákladné elektrické bicykle s držiakom batožiny
  • Viacstopové nákladné bicykle / nákladné elektrické bicykle (s 3 kolesami)
  • Jednostopové nákladné bicykle / nákladné elektrické bicykle (s 2 kolesami)
  • Nákladné bicykle / nákladné elektrické bicykle s priestorom pre náklad vpredu (aj na prepravu detí)
  • Komerčné nákladné bicykle a nákladné elektrické bicykle
  • Nákladné bicykle / nákladné elektrické bicykle na jazdy kuriérov alebo doručovateľov

Aké vysoké sú náklady na nákladný bicykel? A kedy je ich nákup podporovaný?

Náklady na nákladné bicykle sa odlišujú a môžu začínať pri 500 eurách za firemný bicykel a končiť na cene 5000 eur za nákladný elektrický bicykel. Dôležité je, aby ste pri nákupe dbali na dobrú kvalitu!

Podpory pre súkromné osoby

V mnohých krajinách je možné získať podporu na nákup elektrických bicyklov. Napríklad v Nemecku mnohé spolkové krajiny a obce ponúkajú aj podporné programy pre rodiny a rodičov samoživiteľov a podporujú nákup sumou 1500 eur. Tým by malo byť obstaranie nákladného bicykla, a tým aj vstup do elektromobolity, ešte atraktívnejšie.
Od roku 2018 môžu v Nemecku aj komunity (mestá, okresy, kraje, obce), výskumné zariadenia a nemocnice, vysoké školy, podniky s komunálnou účasťou, osoby na voľnej nohe a súkromné podniky získať podporu pri nákupe elektrického nákladného bicykla v rámci národnej iniciatívny na ochranu životného prostredia spolkovej vlády Nemecka, so sumou až do 3000 eur za bicykel. Presnejšie informácie zverejňuje Spolkový úrad pre hospodárstvo a kontrolu vývozu (BAFA) alebo ich nájdete na informačných stránkach príslušných miest a obcí.

A čo to znamená pre zamestnancov?

Pre mnohých zamestnancov to znamená celkom konkrétnu výhodu: Môžu si prostredníctvom svojho zamestnávateľa prenajať nákladný bicykel alebo nákladný elektrický bicykel – a to za mimoriadne výhodných podmienok.

Tu nájdete sumy podpory v Nemecku a Rakúsku

Výhody firemných bicyklov. Alebo: Prečo čoraz viac podnikov myslí vnútropodnikovo

Aj podniky chcú byť ešte modernejšie, ekologickejšie a športovejšie a stavajú preto stále viac na firemné bicykle alebo, pre interné účely, na nákladné bicykle. Tieto bicykle sa môžu využívať napríklad aj v rámci areálu podniku, aby sa dlhšie alebo častejšie prechádzané trasy absolvovali rýchlejšie, jednoduchšie a s menšou námahou.

Aby zamestnanci využívali aj možnosť jazdiť s bicyklom do práce, musia byť vytvorené správne rámcové podmienky. kaiserkraft Vám ponúka s rôznymi stojanmi na bicykle a boxmi na bicykle certifikovanými nemeckou cyklistickou asociáciou ADFC, riešenia na bezpečnú možnosť odstavenia bicyklov. Či s podlahovými stojanmi, opornými stojanmi alebo nástennými stojanmi. Či na jednotlivé používanie alebo na radové prepojenia, ako aj pre zastrešené garáže na bicykle. Pozrite sa sami.

Na čo teda čakať? Na tieto firemné bicykle sa môžete spoľahnúť

Časté otázky a odpovede

Čas na od-ľahčenie mg$

Kontaktujte nás!

Na zodpovedanie ďalších otázok sme Vám kedykoľvek bezplatne k dispozícii.