Využívajte a udržiavajte vonkajší priestor Vášho podniku správne – tu je návod, ako na to!

2020/06/19

Deň čo deň dcez neho chodíme – a napriek tomu mu zvyčajne venujeme len málo pozornosti: vonkajší priestor spoločnosti. V ňom je však skrytý veľký potenciál: Váš vonkajší priestor je nielen zodpovedný za prvý dojem z Vášej spoločnosti, ale prispieva tiež k pocitu pohody Vašich zamestnancov.

Veľké spoločnosti nám ukazujú, ako by mohli moderné vonkajšie priestory vyzerať: Microsoft a Amazon inštalovali najnovšie mítingové priestory v obrovských sklenených guliach plných zelene. Facebook zriadil veľkú strešnú záhradu pre svojich zamestnancov, ktorá pozýva na prácu aj na oddych. Takéto veľkoprojekty sú pre väčšinu malých a stredných podnikov, prirodzene, nereálne. Ale aj s malým rozpočtom sa dá využiť potenciál Vášho vonkajšieho areálu.

V tomto článku sa dozviete o výhodách správne využívaného vonkajších priestorov, o štyroch spôsoboch využitia Vašich vonkajších priestorov a o bezpečnostných aspektoch, ktoré by ste mali brať do úvahy. Poskytneme Vám aj kontrolný zoznam, ako správne udržiavať svoje vonkajšie priestory v každom ročnom období.

Objavte plný potenciál Vašich vonkajších priestorov.

Dobre udržiavané a príjemné vonkajšie priestory sú viac než len pekným doplnkom Vašich kancelárskych priestorov. Atraktívna vonkajšia plocha je pre Vašu firmu prínosom v mnohých ohľadoch:

Profesionálny vzhľad Vašej spoločnosti

Vonkajší priestor je to prvé, čo zákazníci a obchodní partneri uvidia, keď navštívia Vašu spoločnosť. Pozitívny prvý dojem prispieva k vášmu imidžu profesionálneho a dôveryhodného obchodného partnera.

Oddychová zóna pre Vašich zamestnancov

Aby Vaši zamestnanci mohli pracovať efektívne, potrebujú kreatívne prestávky. Zelený vonkajší priestor je ideálnym miestom na načerpanie energie počas obedňajšej prestávky. Štúdie potvrdili, že aj krátky pobyt v prírode preukázateľne znižuje stres.

Rozšírenie Vašich kancelárskych priestorov

Premýšľali ste niekedy o tom, že by ste stretnutia presunuli von, keď je pekné počasie? Nové prostredie a čerstvý vzduch podnecujú kreativitu.

4 spôsoby, ako lepšie využiť svoj vonkajší priestor.

Či už ide o terasu, balkón alebo zelený pás, každý typ vonkajšieho priestoru sa dá využiť a kreatívne stvárniť rôznymi spôsobmi. Tu sú naše nápady, ako môžete čo najlepšie využiť Váš vonkajší priestor:

Možnosť na sedenie

Vo Vašom vonkajšom priestore by nemali chýbať praktické miesta na sedenie, ktoré môžu Vaši zamestnanci využiť na jedenie alebo na rokovanie. Na to sú ideálne najmä skupinové lavice na sedenie so zabudovaným stolom. Ak máte radi útulnejšie prostredie, môžete nainštalovať aj hojdacie siete alebo zabezpečiť ležadlá. To zaručuje relaxačné prestávky.

Zeleň

Pohľad na zeleň má vždy relaxačný účinok. Preto buďte pri výsadbe vonkajších plôch veľkorysí. Trávniky, kvetinové záhony, živé ploty, stromy a kríky vytvárajú príjemnú atmosféru. Najlepšie je vybrať si vždyzelené rastliny odolné proti mrazu, aby bol Váš vonkajší priestor krásny v každom ročnom období. Zelenú zónu môžete obohatiť aj o jazierko alebo fontánu.

Praktické

Samozrejme, Váš vonkajší priestor by mal nielen dobre vyzerať, ale byť aj funkčný. Ak chcete pracovať aj vonku, nezaobídete sa bez Wi-Fi a elektrických zásuviek. Možno sa Vám podarí nainštalovať aj bielu tabuľu. Prichádza veľa Vašich zamestnancov na bicykli? Potom potrebujete stojany na bicykle alebo prístrešok pre bicykle. Nemali by ste sa zaobísť bez odpadkových košov a popolníkov pre fajčiarov.

Komunitné

Stretnutie zamestnancov sa nemusí vždy konať mimo firmy. Vonkajší priestor je ideálnym miestom na mimopracovné podujatia, ktoré spojí Váš tím v neformálnej atmosfére a posilní pocit spolupatričnosti. Čo tak grilovanie alebo večer so spoločenskými hrami? Môžete pozvať aj rodiny svojich zamestnancov, aby sa k Vám pripojili.

Takto udržíte exteriér bezpečný a upravený.

Váš vonkajší areál sa správne uplatní len vtedy, ak bude stále uprataný a udržiavaný. Aby ste mohli spoločne so svojimi zamestnancami využívať vonkajší areál bez obáv, mali by ste zohľadniť aj niekoľko bezpečnostných aspektov:

Ako sa správne starať o Váš vonkajší priestor v každom ročnom období.

Každé ročné obdobie prináša iné výzvy v oblasti údržby. Vďaka nášmu kontrolnému zoznamu bude Váš vonkajší priestor neustále udržiavaný a bezpečný.

Správne využívanie a údržba vonkajšieho priestoru mg$

Kontaktujte nás!

Na zodpovedanie ďalších otázok sme Vám kedykoľvek k dispozícii.