6 tipov

Správne balenie

2020/04/28

A ide sa baliť!

Poznáte to? Pošta je tu a s ňou aj balík – preliačený, pokrčený a natrhnutý. „Zostáva len dúfať, že sa nepoškodil aj obsah“. Za takéto nehody nemusí byť bezpodmienečne zodpovedný dodávateľ. Často je problém v nesprávnom balení. Príliš veľké alebo príliš tenké kartóny a príliš málo výplne umožňujú príliš veľa pohybu vo vnútri balíka.

Pravdepodobne už viete, čo je dôležité, pokiaľ ide o baliace materiály, a ako môžete predísť vyššie uvedenému scenáru. Napriek tomu by sme vám chceli v šiestich dôležitých krokoch ukázať, ako môžu byť vaše balíky dokonale zabalené na cestu.

1. Váženie a balenie – vhodné kartónové škatule

V prvom rade by ste mali svoj tovar určite odvážiť. Ušetríte tak poštovné a ďalšie náklady, pretože kvalita kartónu môže byť nižšia, ak je obsah ľahký. To isté platí pre všetko, čo nie je krehké. Ťažké a krehké predmety si však vyžadujú mimoriadne odolné a viacvrstvové kartónové škatule, ktorých hmotnosť potom môže zohrávať úlohu pri poštovnom.

S kompaktnou váhou, stolovou váhou, počítacou váhou alebo plošinovou váhou odvážite veľké a malé, ťažké a ľahké balíky s presnosťou na miligram.

Či skladací kartón alebo kartón na sťahovanie, či expedičná taška alebo kartónová etiketa, výber na vašich baliacich stoloch by mal byť dostatočne veľký, aby ste dokázali vhodne zabaliť najrozličnejšie predmety.

2. Podopretie a ochrana – vytvorenie výplne

Koľko predmetov má byť v balíku a nakoľko sú citlivé? Odpovede určuje druh a množstvo vašich ochranných materiálov. Krehké predmety musia byť dobre obalené: Fóliou so vzduchovými vankúšmi a penovou fóliou, ale aj vlnitou lepenkou z kotúča a baliacim papierom. Nič sa nesmie šmýkať, aby nedošlo k poškodeniu steny balíka alebo ostatného tovaru. Povrchové ochranné siete zabraňujú nepekným škrabancom a poškodeniam.

3. Balenie a plnenie do vreciek – rýchlo s tým do tašky

Ukladáte dokumenty alebo citlivé predmety do balíka? S fóliou so vzduchovými vankúšmi a vreckami s prítlačným uzáverom môžete takéto predmety dobre ochrániť. V plochých vreckách sa malé diely nestratia a písomné podklady nepokrčia. Na sprievodné doklady ponúkame navyše tašky na dokumenty.

4. Zatváranie a lepenie – zatvoriť uzáver, zalepiť lepidlom

Celý balík sa uzatvorí vhodnou lepiacou páskou z odvíjača pásky, lepiacou páskou na mokré lepenie alebo zošívačkou. Výstražné pásky a etikety sú užitočné pre citlivý tovar.

5. Ovíjanie a zmršťovanie – základom je stabilita

Aby sa pri viacerých balíkoch na palete nič nezošmyklo, všetko sa pevne zabalí strečovou fóliou pomocou stroja alebo ručného odvíjača. Prieťažná fólia pomáha pri preprave veľkorozmerného tovaru bez kartónovej škatule; obopína a chráni tovar na palete. Ochranné rohy a ochrana hrán poskytujú dodatočné zaistenie.

6. Opáskovanie a naloženie – teraz je vec kompletná

Opáskovaním sa dá lepšie vyvážiť rozloženie hmotnosti počas nakladania. Poškodenie pri preprave je tak menej pravdepodobné, bez ohľadu na to, ako veľmi sa nákladné vozidlá alebo kontajnery otriasajú. V závislosti od hmotnosti, veľkosti, typu a miesta uskladnenia prepravovaného tovaru existujú rôzne pásky, ako aj súvisiace napínacie a uzatváracie zariadenia. Sortiment produktov siaha od PP a PET cez textilné, tkané a kompozitné pásky až po polyesterové a oceľové pásky.

U nás dostanete nielen všetky typy pásky, ale aj príslušné napínacie a uzatváracie zariadenia. Radi vám ich ponúkneme hneď aj v súprave.

Takto to robia profesionáli mg$

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek ďalších otázok sme vám kedykoľvek bezplatne k dispozícii