Efektívne zariadenie

4 kroky k správnemu dizajnu kancelárie

2021/08/16

Chceli by ste dať svojim kancelárskym priestorom nový vzhľad? Vybavenie v niektorých miestnostiach vyzerá ako nahádzané a chýba účinný koncept miestnosti? Alebo ste v procese redizajnu celej kancelárie?

V tom prípade je ideálny čas na to, aby ste sa zamysleli nad správnym zariadením kancelárie. Dobre zariadená kancelária je pre váš podnik úplne výhodná

Ak chcete profitovať z týchto výhod, je potrebné investovať určitý čas do plánovania vybavenia kancelárie. Tento článok vám poskytne cenné tipy týkajúce sa právnych predpisov o vybavení kancelárií a praktické rady pre základné vybavenie, výber farieb a dekoráciu vašej firmy.

1. Príprava: Základy dizajnu kancelárií

Efektívne zariadenie: Ak chcete optimálne vybaviť kanceláriu, je najlepšie začať so všeobecnou infraštruktúrou a potom sa venovať detailným úlohám, ako je nábytok a dekorácie. Nasledujúce tipy vám pomôžu cielene naplánovať vybavenie kancelárie:

Program miestnosti

V prvom kroku by ste mali získať prehľad o priestorových podmienkach. V programe miestnosti určíte, ktoré funkčné priestory (napr. recepcia, kuchyňa alebo zasadacia miestnosť) sú vo vašom podniku potrebné a kde by sa mali nachádzať. Pri plánovaní zohľadnite plánovaný počet pracovných miest a právne predpisy.

Koncept miestnosti

Teraz určte príslušnú štruktúru pre každú miestnosť. Mal by byť pracovný priestor otvorený alebo by mali byť jednotlivé oblasti oddelené priečkami? Mala by byť kuchynka v kancelárii rozdelená na jedáleň a kuchyňu? Na ktorom mieste musí zostať voľný priestor na únikové cesty?

Technická infraštruktúra

Čoraz viac pracovných procesov prebieha digitálne – tento vývoj sa bude v budúcnosti ešte zintenzívňovať. IT infraštruktúra vášho podniku je preto veľmi dôležitá a mala by sa plánovať od začiatku. Kde by mali viesť káble? Kde by mali byť nainštalované smerovače alebo opakovače WLAN?

2. Základné vybavenie: optimálne zariadenie každej miestnosti

Zariadenie by malo odrážať funkciu príslušného priestoru a podporovať zamýšľaný účel. Nižšie nájdete prehľad ideálneho využitia rôznych kancelárskych priestorov a niekoľko návrhov vhodných kusov nábytku.

Prijímací priestor

Vstupný priestor je prvou miestnosťou, do ktorej vstupujú vaši zákazníci a obchodní partneri. Kladiete tu preto osobitný dôraz na príjemnú atmosféru. Rastliny oživia priestor, pohodlné sedenie v čakárni vytvorí príťažlivú atmosféru.

Kancelárske kuchynky

Zariadenie kuchyne by sa malo dať ľahko čistiť. Vybavte kancelársku kuchynku potrebným elektronickým zariadením na prípravu kávy a na chladenie a ohrievanie potravín. Ak sú kuchyňa a miestnosť na oddych spojené, nemali by chýbať vhodné stoly a nábytok na sedenie.

Zasadacie miestnosti

V zasadacej miestnosti ide v hlavnom rade o komunikáciu a produktivitu. Vybavte svoje zasadacie miestnosti konferenčnými stolmi, dostatočným počtom stoličiek a prezentačnými materiálmi.

Kancelárske priestory

V tomto pracovnom priestore má prioritu efektívna práca a pohoda vašich zamestnancov. K základnému vybaveniu kancelárskych priestorov patria písacie stoly, kancelárske stoličky šetriace chrbát, organizačné systémy a skrine na pracovné dokumenty, ako aj ďalšie vybavenie na ergonomickú prácu pri počítači, napríklad lampy alebo podložky na notebook.

Miestnosť na oddych

Toto miesto by malo zamestnancom poskytnúť možnosť relaxácie a oddychu. Vytvorte pokojnú atmosféru s pohodlným sedením, vhodnou farebnou schémou a dekoráciou.

3. Farebný dizajn: Výber s opatrnosťou

Farby určitým spôsobom ovplyvňujú našu psychiku: Dokážu stimulovať, upokojovať a podporovať koncentráciu. Z tohto dôvodu by sa farebný dizajn v kancelárii nemal podceňovať.

Veľkosť miestnosti

Farby stien zelená, mentolová, tyrkysová, modrá, žltá, krémová majú zväčšujúci účinok, zatiaľ čo čierna, odtiene šedej, šedohnedá a všeobecne tmavé odtiene miestnosť opticky zmenšujú.

Nálada

Teplé farby,ako napríklad žltá, krémová, okrová, oranžová, broskyňová alebo hnedá, majú povzbudzujúciúčinok, zatiaľ čo studené farby, ako napríklad zelená, mätová, nefritová, tyrkysová, modrá, nebeská modrá, kráľovská modrá alebo biela, majú upokojujúci účinok a môžu podporiť koncentráciu.

Výrazné farby

Veľmi dominantné farby, ako je červená alebo krikľavá zelená, sú vhodné skôr na vytvorenie akcentov než na vymaľovanie celých plôch. Čím je farba výraznejšia, tým menšia by mala byť plocha, na ktorej sa používa.

Biele steny

Biela ako dominantná farba rýchlo spôsobí, že miestnosti budú pôsobiť sterilne. Kombinujte bielu s inými farbami, aby ste dosiahli živý efekt.

4. Dekorácia: dobre dávkovaná čerešnička na torte

Pre výzdobu vašej kancelárie platí: menej je viac. Príliš veľa dekorácií môže pôsobiť chaotickým dojmom a narúšať koncentráciu. Vyberte si dekoráciu kancelárie s rozumom a dbajte na jednotný štýl, ktorý bude ladiť s ostatným zariadením. Najmä v miestnostiach, kde má prednosť produktívna práca (zasadacie miestnosti alebo kancelárie), by dekorácia nemala pôsobiť rušivo

Rastliny sú často vyberaným doplnkom, ktorý decentne oživí miestnosť. Dajte si však pozor na vysokú vlhkosť vzduchu v kancelárii: príliš veľa rastlín zvyšuje vlhkosť vzduchu.

Zamestnanci si môžu na svojom písacom stole bez obáv umiestniť malé rámčeky s fotografiami a osobné predmety, čo dodá miestnosti viac života a vaši zamestnanci sa budú na pracovisku cítiť príjemnejšie.

Vybavenie pracoviska 548
Vybavenie pracoviska mg$

Kontaktujte nás!

V prípade akýchkoľvek ďalších otázok sme vám kedykoľvek bezplatne k dispozícii.