Ako zazimovať vonkajší priestor Vašej firmy

2021/05/25

Začína sa ochladzovať, stromy strácajú lístie a vzduch vonia snehom. Je čas poslať vonkajšie zariadenia Vašej spoločnosti na zimný spánok.

Počkajte, ešte moment.

Nezabudnite najprv svoj vonkajší priestor zazimovať a zabezpečiť proti poveternostným vplyvom. Trávniky, živé ploty a vodovodné potrubia môžu dobre prežiť chladné obdobie len so správnymi opatreniami. Povieme Vám, čo je dôležité.

Prečo by ste mali zazimovať vonkajšie priestory

Samozrejme, na jeseň môžete jednoducho odstrániť lístie z ciest a chodníkov, vyprázdniť popolníky a čakať na príchod zimy. Existujú však minimálne 3 dobré dôvody, prečo urobiť viac:

Zazimovanie vonkajšieho priestoru wt$

Ochrana pred poškodením

Bez preventívnych opatrení môžu teploty pod bodom mrazu, sneh a ľad spôsobiť vážne škody. Začína to poškodeným záhradným nábytkom a končí prasknutým potrubím.

Zazimovanie vonkajšieho priestoru wt$

Krásna zeleň na jar

Ak trávnik, živý plot a rastliny v kvetináčoch na zimu správne pripravíte, môžete sa budúci rok opäť tešiť zo žiarivej zelene a nádherných kvetov. V opačnom prípade hrozí riziko holých plôch a odumretých rastlín.

Zazimovanie vonkajšieho priestoru 2-1

Menej práce po zime

Dobrá príprava ušetrí veľa práce. Na jar tak nebudete musieť opravovať škody ani si pridávať prácu s revitalizáciou zelených plôch.

Kedy je ten správny čas?

Na prípravu na zimu nie je stanovený žiadny pevný dátum. Ak je koncom jesene ešte teplo, môžete počkať dlhšie – a naopak. Väčšinu prác je najlepšie vykonať od polovice októbra do začiatku novembra. Najvyšší čas je, keď v noci začínajú mrazy.

Kontrolný zoznam – ako zabezpečiť vonkajšie zariadenia proti zime

Príprava vonkajších priestorov na zimu pozostáva z mnohých drobných prác. Najdôležitejšie sú:

Tip na záver – oplatí sa myslieť dopredu

Pravdepodobne to poznáte: Prvý sneh padne najradšej vtedy, keď to nikto nečaká. Aby ste mali všetko potrebné po ruke, včas sa uistite, že máte posypový materiál a – pre prípad potreby – aj posypový vozík a nádobu na posypový materiál. Takto môžete pokojne čeliť príchodu zimy v každom ohľade.

Zazimovanie vonkajšieho priestoru img

Kontaktujte nás

Na zodpovedanie ďalších otázok sme Vám kedykoľvek bezplatne k dispozícii.