Pracovné pulóvre, pracovné svetre

Pracovné pulóvre musia spĺňať dve podmienky: Na jednej strane by mali zviditeľniť nositeľa, a tým zabezpečiť väčšiu bezpečnosť, a na druhej strane by mali chrániť pred nízkymi teplotami a udržať nositeľa v teple. Na tento účel sú obzvlášť vhodné mikiny v signálnych farbách, ako sú oranžová a žltá, ktoré sú navyše vybavené reflexnými pruhmi. Na sklade však máme aj pracovné mikiny bez signálneho efektu, ktoré sú mimoriadne odolné a zároveň zostávajú mäkké a pohodlné. Nájdite si hneď teraz svoju pracovnú mikinu!

V kategórii Pracovné pulóvre, pracovné svetre Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: Leipold+Döhle.

Pracovný pulóver a pracovná mikina: Hi-Vis úprava s hrejivým efektomKaždý, kto pracuje vonku alebo v halách s prievanom, je vďačný za každú teplú vrstvu. Pracovné svetre a pracovné kombinézy spájajú pohodlie pohodlných obľúbených voľnočasových potrieb s bezpečnostnými predpismi každodennej práce. Takže ďalší studený vietor môže prísť!Aké pulóvre na prácu sú v ponuke?V zásade ponúkame jesenné a zimné pracovné pulóvre v dvoch kategóriách: jednak ako výstražný odev v oranžovej alebo žltej farbe a jednak ako univerzálne pracovné oblečenie pre profesionálov trasúcich sa od zimy. Naše zelené pracovné mikiny sa hodia pre poľnohospodárov, pánske pracovné pulóvre v modrej farbe si objednávajú najmä remeselníci, čierna, kaki alebo červená sa hodia prakticky vždy.Pracovné montérky Hi-Vis v oranžovej alebo žltej farbe s dlhými rukávmi a úplným krytím tela spĺňajú najvyššie požiadavky na viditeľnosť – t. j. triedu 3 podľa normy EN ISO 20471 pre pracovné odevy s výstražnou funkciou. To znamená, že ste dobre oblečení v širokom spektre profesií, a to aj v nepríjemnom počasí:  • Železničné a cestné práce

  • Staveniská a vonkajšie pracoviská

  • Vodohospodárske stavby

  • Práce s potenciálnym nebezpečenstvom za zhoršenej viditeľnosti a poveternostných podmienok


Ako si vybrať pracovné pulóvre na zimu, jeseň a prechodné obdobie?Či už ide o pracovné tričko, pracovnú bundu alebo dokonca pracovný sveter: optimálne prispôsobenie vášho odevu je dôležitým prvkom bezpečnosti a pohodlia. Sveter by nemal byť ani príliš voľný, ani príliš tesný, aby sa medzi textilom a pokožkou mohol vytvoriť tepelný vankúš.Uistite sa tiež, že sa v pracovnej mikine môžete pohybovať bez námahy a obmedzení – najmä ak vykonávate veľa úloh nad úrovňou hlavy alebo v iných polohách.Ako vyprať pracovné pulóvre Hi-Vis?Pracovný odev je potrebné prať pomerne často – aj keď má citlivé reflexné pruhy. Aby ste zabezpečili, že nestratia svoju svietivosť, perte pracovné pulóvre vždy naruby, pri nízkych teplotách a bez aviváže. Je tiež lepšie nepoužívať sušičku a pracovné oblečenie zavesiť na vešiak, aby uschlo.Hneď ako sa reflexné prvky stanú horšie viditeľnými, matnejšími, alebo dokonca „slepými'', pracovný pulóver treba vymeniť. Dobrým dôvodom na nový nákup je aj strih, ktorý už nie je optimálny, alebo strata hrejivého účinku – napríklad v dôsledku klesajúcej pružnosti manžiet.Radi vám poskytneme ďalšie tipy týkajúce sa bezpečnosti práce a informujeme vás o našom sortimente pracovných odevov. V prípade akýchkoľvek otázok nás jednoducho kontaktujte.