Od náročných úloh k silnej práci

Ergonomické vybavenie pre vyšší výkon

Všetkým skladníkom, montérom, remeselníkom, ošetrovateľom alebo stavebným robotníkom: Teraz sa ukáže, kto vydrží viac! So špeciálne vyvinutými produktmi, ktoré trvalo udržujú a ergonomicky podporujú zdravie a výkon. Počas celého pracovného života.

Tí, ktorí tvrdo pracujú, si zaslúži niečo viac ako len hocijaký produkt. Zvlášť všetci tí, ktorí vedia, čo to je 80 a viac decibelov! Tí, ktorí manipulujú s nákladmi nad 200 kg alebo sú deväť hodín na nohách. A tiež všetci tí, ktorí musia pracovať pri nedostatku svetla alebo v extrémnych horúčavách či v prievane. Získajte to, čo si zaslúžite: to najlepšie vybavenie pre zdravšiu prácu.

Ukážte vzduchu, kto je sviežejší!

S produktmi pre dobrú klímu a lepší vzduch

Našťastie sa mnohé problémy na pracovisku niekedy jednoducho rozplynú vo vzduchu. Niektoré problémy však vznikajú práve kvôli vzduchu. Lepšie povedané: kvôli zlému vzduchu. Napríklad v miestnostiach s množstvom techniky a malým počtom okien. To ovplyvňuje nielen produktivitu a koncentráciu. Častice prachu a nečistôt z dreva, múky alebo pneumatík sa ukladajú aj na strojoch a spôsobujú tak výpadky a časté intervaly údržby.

Je dobré, že naše vybavenie vám teraz môže pomôcť. A medzitým si môžete urobiť prestávku alebo pracovať pre zmenu niekoľko hodín vonku, aj na to máme pre vás v našej ponuke správne produkty.

Tu zistíte viac:

Ukážte hluku, kto tu má posledné slovo!

S produktmi pre viac pokoja, ochrany a koncentrácie

Hluk patrí k najškodlivejším faktorom, ktoré vplývajú na fyzickú a psychickú pohodu na pracovisku. Permanentná hladina hluku znižuje efektivitu a koncentráciu – nezávisle od toho, či hluk spôsobujú prístroje alebo kolegovia. Hluk unavuje, zaťažuje a škodí zdraviu. Pri vysokých hladinách hluku môže v dôsledku zníženého vnímania signálov dokonca viesť k zvýšenému nebezpečenstvu úrazov.

O to dôležitejšie je uvedomiť si následky pôsobenia hluku a prijať správne opatrenia na počuteľné zníženie pracovného hluku pre uši svojich zamestnancov. V našej ponuke teraz nájdete praktickú pomoc: produkty na prevenciu a ochranu pred hlukom.

Tu zistíte viac:

Ukážte svetlu, kto v tom má viac jasno!

S produktmi pre jasné a bezproblémové videnie

Poznáme rôzne pracoviská. Aj také, pre ktoré platia najvyššie nároky na videnie: napríklad vo výrobe alebo pri analýze, v elektronickom priemysle alebo kovopriemysle, laboratóriách alebo v hodinárstve. Univerzálne platné a jediné správne osvetlenie pracoviska ale neexistuje – rozumné riešenia osvetlenia sa vyvíjajú podľa špecifických vlastností a požiadaviek príslušných pracovných procesov. Radi vám pomôžeme s vašimi požiadavkami pre čisté a bezproblémové videnie. Primerané osvetlenie sa tak stáva rozhodujúcim faktorom pre vyšší výkon a motiváciu. Doslova viditeľne sa zvyšuje aj bezpečnosť na pracovisku a kvalita práce.

Práve preto nesmú v „zdravej“ pracovnej výbave chýbať produkty na ochranu zraku: chránia oči pred kovovými alebo drevenými trieskami, chemickými výparmi, striekancami alebo UV svetlom.

Tu zistíte viac:

Ukážte záťaži, že vás neťaží!

S produktmi pre väčšiu silu a pohodlie pri pohybe

Presuňte ľavú ruku pod pravú a natiahnite sa čo najviac za seba. Teraz zdvihnite ťažký diel a rýchlym pravotočivým pohybom ho položte na stôl. Zaťažovanie organizmu nie je v zásade zlé, dokonca je potrebné na zachovanie nášho zdravia.

Ťažká fyzická práca, opakujúce sa činnosti alebo statické držanie tela by však mali byť v rovnováhe so záťažou, inak hrozí riziko fyzického poškodenia, aj keď práce vykonávate len s malou námahou alebo sú pri nich zapojené len niektoré časti tela. Dobrá správa: s vybranými produktmi, ktoré ponúkajú viac pohodlia pri pohybe a zvyšujú silu svalstva, môžete teraz prijať rozumné opatrenia.

Tu zistíte viac:

Natrime to budúcnosti!

Exkluzívne na čítanie – pre viac zdravia a vyšší výkon v práci

Ergonomická rada: zdvíhajte, prenášajte a ťahajte správne

Prejsť viac 20 kilometrov za deň. Presunúť viac ako 100 kilogramov. Pri priemernej rýchlosti 5,5 km/h. To nie sú žiadne nové disciplíny v pretekoch Ironman. To sú úlohy, ktoré zamestnanci v sklade, vo výrobe alebo na stavenisku musia vykonávať. My vám to uľahčíme: s rýchlo implementovateľnými tipmi pre správne zdvíhanie, nosenie a ťahanie.

Zdravá práca vďaka ergonomickému vybaveniu pracoviska

Pracovali ste niekedy ako lovec medu v Himalájach alebo podmorský drevorubač? To sú povolania, kde sa skutočne tvrdo pracuje. Rovnako ako remeselníci, stavbári či montéri. Každý, kto ťažko robí, si zaslúži plnú podporu. K tomu patrí aj investovanie do výrobkov, vďaka ktorým je práca zdravšia. O aké veci ide vám prezradíme v našom príspevku.

Ako roboty zmenili fyzickú prácu

Zdvíhanie ťažkých predmetov, práce nad úrovňou hlavy, vykonávanie rovnakých pohybov každý deň – to je z dlhodobého hľadiska únavné. Neexistuje lepšie riešenie pre tieto nepríjemné úlohy? Určite áno. V mnohých podnikoch pomáhajú stroje vykonávať práce, ktoré sú pre ľudí nezdravé. Viac informácií o tom, ako roboty menia fyzickú prácu dnes a v budúcnosti, sa dozviete tu.

Obrázok kontaktu

Aktivujte naše superschopnosti!

Sluch ako pes, zrak ako orol, sila ako medveď a pocit na vzduchu ako ryba vo vode. Všetko, čo potrebujete, máme v ponuke. A ak chcete vedieť ešte viac, spravte to prefíkane ako líška.