037 – 65 23 633 
  Vytlačiť stranu
KAISER+KRAFT vo svete
Cesta okolo sveta cez dvadsať krajín!

KAISER+KRAFT je doma na celom svete. Sme celosvetová spoločnosť s prevádzkami v 19 krajinách sveta, preto sme schopní plniť Vaše želania a požiadavky priamo na mieste. Prítomnosť v danom regióne je pre našu prácu veľmi dôležitá, pretože len ten, kto pozná svojich zákazníkov a ich špecifické miestne a regionálne požiadavky, je schopný priblížiť sa k nim a ponúknuť im správne riešenie – individuálne, a v súlade so špecifickými požiadavkami príslušnej krajiny a zároveň zodpovedajúce medzinárodným konštantne vysokým kvalitatívnym normám.

Poďte s nami na malú cestu okolo sveta – a spoznajte užitočné a pútavé fakty o každej z týchto dvadsiatich krajín.

Táto cesta nám všetkým v rámci KAISER+KRAFTu umožní navzájom sa bližšie spoznať.

Willkommen in Deutschland.

V krajine básnikov, mysliteľov a pivovarníkov! Vedeli ste, že najpopulárnejšou pamätihodnosťou je Kolínska katedrála? A štadión „Signal Iduna Park“ v Dortmunde? Mimochodom, v Stuttgarte je naše hlavné sídlo: vitajte na Presselstraße 12!

1945, rok založenia KAISER+KRAFT v Nemecku.
 

Grüezi in der Schweiz.

Švajčiarska konfederácia, čo je oficiálny názov našej krajiny, sa vyznačuje svojou čokoládou, syrmi a vynikajúcimi bylinkovými bonbónmi, známymi pod názvom „Chrüterchraft“. Našimi úradnými jazykmi sú nemčina, francúzština, taliančina a rétorománčina. Veľmi známym a obľúbeným je, prirodzene, náš švajčiarsky dialekt nemčiny, švajčiarska nemčina, tzv. „Schwizerdütsch“.

1974, založenie KAISER+KRAFT vo Švajčiarsku.
 

Servus in Österreich.

Vedeli ste, že až 60 % nášho územia pokrývajú pohoria? Patrí nám značná časť Východných Álp – Tirolské centrálne Alpy, Vysoké Taury a Nízke Taury, Severné vápencové Alpy, Južné vápencové Alpy a Viedenský les – a preto sa radi nazývame alpskou republikou.

1983, založenie KAISER+KRAFT v Rakúsku.
 

Welcome to Great Britain.

Áno, skutočne je to pravda, sme hrdí na Jej Veličenstvo, našu kráľovnú. Preto sa nepatrí lepiť poštové známky s vyobrazením člena kráľovskej rodiny na obálky hore nohami. A máme zábavné názvy obcí, každý sa pousmeje, keď počuje napríklad názov „Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrn drobwllllantysiliogogogoch“. Je to, mimochodom, najdlhší úradný názov obce v Európe a meno najznámejšej dediny vo Walese. Ale to určite nikoho neprekvapí?

1974, založenie KAISER+KRAFT vo Veľkej Británii.

Bien le bonjour de Belgique, hallo in België.

3 jazyky, 11 miliónov obyvateľov a nepreberné množstvo lahôdok a pamätihodností. Známe sú samozrejme pomfritky, zemiakové hranolčeky, pre našu krajinu je typické, že ich fritujeme dvakrát v horúcej hovädzej masti. Máme tiež okolo 1000 rôznych druhov piva, osvetlené diaľnice a komiksy, k najznámejším komiksovým hrdinom patria Tintin a Lucky Luke.

1975, založenie KAISER+KRAFT v Belgicku.

 

Bonjour de France.

Krajina lásky, romantiky, historicky známe Provensalsko a jeho vône, azúrové pobrežie, francúzska kinematografia, veľkí spisovatelia a filozofi … Francúzi sú veľmi hrdí na svoju krajinu a jej kultúrnu rôznorodosť. Avšak naše liberalistické heslo „Laisser-faire“, vo voľnom preklade: nechajte veciam voľný priebeh, stráca svoju platnosť pred železničnými stanicami. Pre zaľúbené páriky tu platí zákaz bozkávania sa! Teda, aspoň podľa zákona z roku 1910. Dnes však už za bozkávanie sa, našťastie, nikoho nepokutujú. Takže: „Bisous pour vous (Vitajte, bozkávame Vás)!“

 

1973, akvizícia spoločnosti Frankel vo Francúzsku.

 

Welkom in Nederland.

Holandsko je skutočne nízko položená krajina, štvrtina jeho územia sa nachádza nižšie, ako je morská hladina. Napríklad letisko Schiphol je až 4,5 metra pod morskou hladinou. Vedeli ste, že tulipány nepochádzajú z Holandska? Sme síce celosvetovo najväčším pestovateľom tulipánov, pôvodne však tulipány pochádzajú z Turecka. Aj samotné slovo „tulpe, tulipán“ je odvodené od perzského slova „dulband“, ktoré znamená turban.

1967, akvizícia spoločnosti Vink en Zonen v Holandsku.

 

Bienvenido a España.

Teraz nehovoríme o slnku, plážach a nádhernom mori. Tými sa nadchýna každý. Dovoľte nám, aby sme Vám povedali niečo o „izolovanom jazyku“, ktorý je u nás udomácnený. Baskičtina je štvrtým úradným jazykom v Španielsku, dodnes sa však nepodarilo nájsť dostatočné dôkazy o príbuznosti baskického jazyka s akýmkoľvek iným známym jazykom alebo jazykovou skupinou. Je to výzva, ktorá čaká na jazykovedcov v budúcnosti.

1989, založenie KAISER+KRAFT v Španielsku.

 

Benvenuto in Italia.

Hovorí sa v Taliansku len po taliansky? To nemyslíte vážne. Okrem oficiálneho celoštátneho jazyka sú v jednotlivých regiónoch úradnými jazykmi nemčina, francúzština, ladinčina, rétorománčina a slovinčina. V podstatne menšej miere sa používa aj albánčina, katalánčina, gréčtina, chorvátčina, franská provensalčina, furlančina, okcitánčina a sardínčina. Pestrá zmes jazykov … zdá sa však, že babylonský zmätok jazykov tu chaos vôbec nespôsobuje. Taliani chaos zvládajú – len si spomeňte na našu cestnú dopravu …

 

1986, založenie KAISER+KRAFT v Taliansku.

 

Vítejte v České republice.

Pilsner Urquell – Plzeňský Prazdroj z Plzne, Budweiser – Budvar z Českých Budějovíc, Staropramen z Prahy a Starobrno z Brna. Naše pivá sú nielen známe na celom svete, ale zároveň patria aj k najlepším na svete. Ak ovládate jazyk, hneď si jedno objednajte: „Jedno pivo prosím!“ To je ešte celkom jednoduché. Ale pozor, na češtine by ste si mohli aj jazyk polámať … Pokúste sa napríklad vysloviť vetu: Tři sta třicet tři stříbrných stříkaček stříkalo přes tři sta třicet tři stříbrných střech – určite to nebude jednoduché.

1993, založenie KAISER+KRAFT v Českej republike.

Bem-vindo a Portugal.

Čo má spoločné najzápadnejšia krajina Európy s Blízkym východom? Vzájomné historické prepojenie: Všimnite si napríklad v Lisabone a na juhu našej krajiny mnohé miestne názvy, ktoré ešte aj dnes pripomínajú 500-ročnú nadvládu Maurov, napr. „Algueirão“, severovýchodné predmestie Lisabonu. Aj slovo „Algarve“ je odvodené od arabského „Al-Gahrb“ a znamená „Západ“. Dávnejšie sa používal ešte aj starý názov „Algarbia“.

2001, založenie KAISER+KRAFT v Portugalsku.

 

Witamy w Polsce.

Vedeli ste, že len Fínsko má viac jazier ako Poľsko? Skutočne patríme ku krajinám s najväčším počtom jazier na svete. Najväčšími jazerami s rozlohou prevyšujúcou 100 km² sú mazurské jazerá Śniardwy a Mamry, ako aj jazerá Łebsko a Drawsko v Pomoransku. Ach áno, a bagel (chlebový produkt z pšeničného cesta) podľa tradícií nepochádza z USA, ale z Krakova: tzv. „Beygls“ boli u nás známe už v 17. storočí.

1992, založenie KAISER+KRAFT v Poľsku.

 

Szép jó napot kívánunk Magyarországon!

Budapešť sa považuje za najkrajšie mesto východnej Európy: budovy v secesnom architektonickom slohu Jugendstil, rieka Dunaj, termálne žriedlá a kultúra kaviarní. Áno, kultúra kaviarní. Pretože táto má svoj pôvod práve tu, a nie, ako sa často tvrdí, vo Viedni. To práve Rakúšania si „odkukali“ u nás v Maďarsku poobedňajšie posedenie s kávou a zákuskom. Napríklad kaviareň Café Gerbeaud na Vörösmartyho námestí číslo 7 patrí k najväčším a najtradičnejším kaviarňam v celej Európe a kedysi dodávala svoje špeciality na cisársky a kráľovský dvor.

1990, založenie KAISER+KRAFT v Maďarsku.

 

Vítame Vás na Slovensku.

Ako sa volá hlavné mesto Slovenska? Dobrá otázka – dlho sme to však nevedeli ani my. Bratislava! Známa je, resp. bola aj ako Braslavespurch, Brezalauspurc a – počas vlády Mateja Korvína – Istropolis. Po maďarsky sa volá Pozsony, po latinsky Posonium a po nemecky Pressburg. A našli by sa ešte tieto názvy: Brezesburg, Preslawaspurch, Brezizbuch a Bresbuch, Prešporok, Prešporek a Prešpurk, Wilsonovo a Blava. Tak … a to by bolo všetko!

2007, založenie KAISER+KRAFT na Slovensku.

Lepo pozdravljeni v Sloveniji.

Slovinsko je tak malé, že ním vodiči bez problémov prejdú, aj keď ručička ukazovateľa paliva v nádrži ukazuje už rezervu. Nedajte sa však zmýliť veľkosťou: sme napríklad jedinou krajinou v Európe, ktorá spája Alpy, Stredozemné more, Panónsku panvu a krasové oblasti. Vyskytuje sa tu každý päťdesiaty druh suchozemských živočíchov a rastlín, známych na celom svete. Máme tu 3 národné parky, 52 chránených prírodných rezervácií, 44 chránených krajinných oblastí, 1217 prírodných pamiatok, 26 oblastí ochrany vtáctva patriacich do sústavy chránených územných oblastí európskeho významu Natura 2000 a 260 biotopných území v rámci sústavy Natura 2000. My tomu hovoríme: Malé, ale mocné!

2012, založenie KAISER+KRAFT v Slovinsku.

Dia duit ó Éirinn.

Jednou z najznámejších bájnych bytostí v Írsku je škriatok leprikón – popri írskej harfe sa považuje tento väčšinou v zelenom odetý škriatok za symbol krajiny. Stará legenda tvrdí, že víla ukryla na konci dúhy hrniec plný zlata, ktorý získa len ten, komu sa podarí od leprikóna vymámiť tajomstvo tohto miesta. Doteraz sa to nepodarilo nikomu. Slávni sme však aj našou krásnou prírodou, naším pivom a našou írskou whiskey. Možno práve táto Vám pomôže pri hľadaní leprikóna, pretože, podľa anglického šachového veľmajstra Josepha Henryho Blackburna, práve whisky podporuje vynaliezavosť.

2001, založenie KAISER+KRAFT v Írsku.

 

Добро пожаловать в Россию.

Rusko je najväčšou krajinou sveta, zahŕňa jedenásť časových zón a rozprestiera sa na dvoch kontinentoch. Okrem svetoznámych veľkomiest Moskvy a Petrohradu je tu viac ako desať ďalších miest s počtom obyvateľstva vyše jedného milióna. Ten, kto chce spoznať nekonečné diaľavy našej krajiny, sa rozhodne pre transsibírsku magistrálu, ktorá za šesť dní prejde Ruskom od Moskvy do Vladivostoku a prekoná vyše 7000 km. Náš legendárny Transsib prechádza 89 mestami, 16 veľkými riekami, medzi nimi aj Volgou a Obom, a prekoná 207 km pozdĺž Bajkalského jazera. Jednoducho sa pohodlne usaďte a užite si Rusko doslova a do písmena.

2010, založenie KAISER+KRAFT v Rusku.

 

Dobro došli u Hrvatsku.

Sme popri Grécku, Švédsku a Fínsku, krajinou s najväčším počtom ostrovov v Európe: Na pobreží s dĺžkou 1778 kilometrov sa nachádza 1244 ostrovov. Aj kravata pochádza z Chorvátska: francúzske slovo „cravate“ sa vyvinulo z označenia „à la Croate“, šatky s dlhými koncami nosenej na chorvátsky spôsob. Vedeli ste mimochodom, že u nás v Dubrovníku sa natáčali diely seriálu „Games of Thrones“, mesto Zadar má prvý morský orgán na svete, ktorý „produkuje hudbu“ výlučne pôsobením vetra a vĺn, a že v Záhrebe sa nachádza „Múzeum rozbitých vzťahov“? Vystavujú sa tu predmety, ktoré sú spomienkou na spolužitie páru. Ach áno − filmy o Winnetouovi. Tie sa natáčali v skalných roklinách národného parku Paklenica. Plitvické jazerá so svojimi 92 impozantnými vodopádmi sú takisto svetoznáme a boli zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Je tu skutočne čo objavovať, najlepšie keď začnete v našom shope.

2016, založenie KAISER+KRAFT v Chorvátsku.

 

Nie je vo Vašej krajine zastúpenie firmy KAISER+KRAFT?

V takom prípade navštívte náš Export-Shop. „Všetko pre firmu“ dodáme samozrejme aj Vám – podľa Vašej objednávky letecky, námornou dopravou alebo s využitím kamiónovej prepravy. Presvedčte sa sami o 50.000 kvalitných výrobkoch, včasnom dodaní a mnohých ďalších výhodách našich služieb.

ŽELÁTE SI MOBILNE OPTIMALIZOVANÝ NÁHĽAD?

Internetový obchod KAISER+KRAFT existuje teraz aj v novej mobilnej verzii, ktorú pre Vás neustále ďalej zdokonaľujeme.
Testovať mobilný náhľad
Porovnanie produktov