E-biznis

2020/07/01

KAISER+KRAFT bol dobre pripravený, keď sa v roku 1999 stal E-Commerce centrálnou témou v európskom obchode. Už od roku 1995 sa naše produkty na zariadenie prevádzky, kancelárie a skladu elektronicky zaznamenávajú v databáze neutrálnej pre médiá, takzvanom produktovom informačnom systéme (PIM). Momentálne je elektronicky k dispozícii viac ako 50.000 produktov. Od roku 1997 sa z tejto databázy stlačením tlačidla sprostredkúvajú obsahy online obchodu a katalógov E-Procurement. Pre zriadenie, údržbu a ďalší vývoj údajov produktu bol dokonca vytvorený zvláštny tím na udržiavanie údajov. Na základe medzitým dlhoročných skúseností bolo možné obsahy katalógov kontinuálne a kvalitatívne vylepšiť. Texty k produktom, atribúty, grafy a dodatočné kľúčové heslá na úrovni tovaru, popisujúce produkt, ktoré pomáhajú našim zákazníkom pri výbere produktov, sa neustále dopĺňajú. Využívanie systému E-Procurement v značnej miere závisí od kvality údajov produktu. KAISER+KRAFT ako medzinárodný zásielkový predajca nesie tým vysokú zodpovednosť voči svojim zákazníkom. Skutočnosť, aby sa vyhovelo zákazníkom, je a zostáva podstatnou kompetenciou KAISER+KRAFT.

Referencie

Už mnoho rokov úspešne spolupracujeme s množstvom renomovaných, veľkých podnikov.

K tomu patria koncerny ako

E-biznis abb
E-biznis tis
E-biznis ens
E-biznis ips

Výhody pre veľkých zákazníkov

Prečo sme atraktívny partner pre veľkých zákazníkov? Naše vízie udržateľnosť, vývoj projektu, E-Procurement, logistické poradenstvo a európska sieť sú pre zákazníkov kritériá, vďaka ktorým je KAISER+KRAFT preferovaným dodávateľom, pretože aj naši zákazníci chcú prispieť k pozitívnej ekologickej bilancii a pretože objednávacie procesy sú u nás usporiadané pre najvyššiu účinnosť.

E-Shop

Využite mnohostranné možnosti a prednosti nášho shop systému. Popri webshope individuálnom pre zákazníka (Customized Web) Vám navyše poskytujeme webshop SAP-OCI, ako aj webshop Ariba-PunchOut. Máte na výber.

Customized Web

Individuálna alternatíva pre optimálny nákup materiálu bez systému E-Procurement.

Našim zákazníkom s Customized Web ponúkame individuálne podmienky a sortiment ako aj vlastné firemné logo pri vstupe na web KAISER+KRAFT na želanie. Okrem individuálnych hraníc rozpočtu tu môžete aj variabilne spravovať užívateľov. Na vyžiadanie sú možné ďalšie špeciálne nastavenia podľa Vašich želaní.

Funkčnosť v prehľade:

 • Rozsiahle a veľmi jednoduché možnosti vyhľadávania
 • Detailné údaje produktu vrát. obrázkov a popisov
 • Správa predlôh objednávky
 • Správa adries dodávky a fakturačných adries
 • História zákaziek s mnohými inteligentnými funkciami
 • a mnohé iné

SAP-OCI

Používate SAP a radi by ste napojili cez OCI (Open Catalog Interface) náš webshop systém na Váš systém? Žiadny problém. Cez náš webshop SAP-OCI môžete vytvoriť Vaše vlastné predlohy objednávky a tieto prevziať do Vášho systému SAP predtým, ako budete vo Vašom systéme SAP vystavovať objednávky na nás. Webshop SAP-OCI radi prispôsobíme individuálne na Vaše požiadavky a potreby. Ako Vaše individuálne ceny, tak aj pre Vás uložené údaje o produkte a sortimenty sú k dispozícii vo webshop-e a odovzdajú sa v rozhraní OCI.

Momentálne podporujeme formáty OCI 2.0 – 5.0

Ariba-PunchOut

Popri OCI webshope Vám tiež ponúkame webshop Ariba PunchOut. Cez tento môžete odovzdať príslušné informácie o produkte do Vášho systému hospodárenia s tovarom. Aj tu sú uložené nielen ceny platné pre Vás, ale aj príslušné údaje o produkte a sortimente.

E-Procurement

E-Procurement - perfektne prispôsobený pre Vás

Šetrite drahocenný čas a náklady s na mieru šitým prepojením E-Procurementu na Váš systém SAP (SAP-OCI) alebo iné systémy (napr. Ariba Punch out). Naši experti Vám pomôžu účelovo optimalizovať Váš nákup materiálu a taktiež ušetriť náklady cez individuálne zmluvné podmienky.

Dlhoročné skúsenosti, permanentná starostlivosť o približne 50.000 produktov a naša flexibilná databáza sú základné piliere úspechu v oblasti E-Procurement s KAISER+KRAFT.

Naše výrobky sú podľa štandardných klasifikácií klasifikované ako eCl@ss a UNSPSC (všetky verzie), radi však použijeme aj Vaše klasifikácie resp. tovarové skupiny. K dispozícii sú Vám rôzne sety UOM. Ponuky a faktúry zasielame na želanie v elektronickej forme s ohľadom na životné prostredie. Celkom tak, ako si to želáte VY!

Príklady dátových formátov:

 • BMEcat
 • CIF
 • Excel
 • XML
 • …ďalšie špecifické zákaznícke formáty

Podporujeme všetky štandardné formáty ako aj Vaše vlastné katalógové formáty. 

Elektronická výmena údajov (EDI) - integrácia

Dlhoročná skúsenosť v elektronickej výmene obchodných dokumentov (EDI) ako sú objednávka zákazníka, potvrdenie objednávky, avízo o dodávke a faktúry zákazníka s našim zákazníkmi z nás spravili expertov v tejto oblasti. Na tento účel sme vytvorili štandardizované rozhrania. Obzvlášť pre zákazníkov s vysokým objemom objednávok šetrí napojenie na náš systém hospodárenia s tovarom drahocenný čas a náklady. Pritom je v strede pozornosti všetkých aktivít hlavne transparentné a celkové elektronické znázornenie obchodných procesov.

Mnohé systémy E-Procurement našich zákazníkov, ako aj rôzne trhy sme už úspešne napojili a neustále rozvíjame naše expertízy v tejto oblasti.

Popri hore uvedených formátoch sú možné aj dátové formáty individuálne pre zákazníka. Obráťte sa na nás, naši experti z tímu E-Commerce / E-Procurement majú určite vhodné riešenie pre Vaše podnikanie. Tu sa dostanete na možnosť kontaktovania.

Trhy

Medzičasom je možné nájsť elektronický katalóg KAISER+KRAFT na viacerých trhoch. K tomu patria ako otvorené, tak aj uzavreté systémy, ako napr.:

E-biznis iba
E-biznis rer
E-biznis teo
E-biznis all
 • podnik KAISER+KRAFT, Hoffmann Group, Keller&Kalmbach, Hagemeyer
 • platforma viacerých dodávateľov
 • bezplatné využívanie pre všetkých zákazníkov