Lakťové opierky

Absolútna nevyhnutnosť pre každého, kto každý deň sedí viacero hodín pri pracovnom stole: lakťové opierky. Odľahčujú ramená a svalstvo. Lakťové opierky by mali v ideálnom prípade vytvárať predĺženie plochy stola. Len tak sedíte správne. Vybrať si môžete medzi pevnými a prestaviteľnými opierkami.

V kategórii Lakťové opierky Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: bimos, EUROKRAFTpro, interstuhl, Topstar, Dauphin, meychair, Prosedia.

Značka
Typ produktu
Cena s DPH
35
35
165
165
-
Relevantné
Počet výrobkov: 41
Lakťové opierky
Ku svojim kancelárskym stoličkám si môžete zakúpiť lakťové opierky. Dôležitým faktorom bezpečnosti práce v kancelárii je ergonomické zariadenie pracoviska bez nepriaznivých účinkov na zdravie. V prípade lakťových opierok rozhodovanie nie je jednoznačné, pretože čo jednému prospieva, môže iného zaťažovať. Predovšetkým pracoviská s písacím stolom sa so správnym príslušenstvom dajú prispôsobiť požiadavkám používateľov. Preto si lakťové opierky môžete jednoducho doobjednať. Práve v prípade otočných kancelárskych stoličiek sú z hľadiska zdravého spôsobu práce okrem koliesok najdôležitejšou súčasťou pri každom variante stoličky operadlá stoličiek. Lakťové opierky rozhodujúcou mierou znižujú zaťaženie chrbtice, zabraňujú napätiu svalov v oblasti zátylku a ramien a odľahčujú lakťové kĺby. Ak sa väčšina práce vykonáva za počítačom, mali by byť stoličky vybavené výškovo a šírkovo nastaviteľnými operadlami. Len takto zabezpečíte, že každodenná práca nebude mať nepriaznivé účinky na zdravie.

Bezpečné proti preklopeniu a šetriace medzistavcové platničky: lakťové opierky
Okrem chrbtovej opierky, ktorá vďaka pohyblivosti zabezpečuje dynamické sedenie odľahčujúce medzistavcové platničky, sú lakťové opierky dôležité aj z hľadiska bezpečnosti proti preklopeniu. Obzvlášť otočné stoličky musia lakťovými opierkami stabilne absorbovať sily vznikajúce pri nakláňaní sa, okrem toho je dôležité navzájom prispôsobené nastavenie otočných kancelárskych stoličiek a písacích stolov. Lakťové opierky čelia predovšetkým pri nižších osobách nebezpečenstvu preklopenia, pretože zabezpečujú automatické zaujatie stredovej polohy pri sedení. Kvôli tomu sa lakťové opierky s možnosťou šírkového prestavenia čo najbližšie prisunú k telu. Potom by sa vystreté ramená mali na 30 – 60 sekúnd voľne spustiť za lakťovú opierku smerom nadol, aby sa tak uvoľnili plecia. A potom ohnúť lakte do 90° uhla. Teraz sa musí výška lakťových opierok nastaviť tak, aby predlaktia voľne dosadali na lakťové opierky. Podľa tejto orientačnej hodnoty sa potom nastaví výška stola, pretože zásadne platí, že lakťové opierky by mali tvoriť predĺženie plochy stola.