Skladovacie nádoby a palety

Skladové zariadenia predstavujú často komplexnú detailnú prácu. Ešte dobre, že pre ne máme vhodné produkty! Od paliet, nádob, transportných boxov a záchytných vaní až po zásobníky a zatvorené nádrže na kvapaliny nájdete u nás rozsiahlu ponuku pre Vaše skladové zariadenie. Pri všetkých týchto produktoch je pritom vždy na prvom mieste bezpečnosť, funkčnosť a kvalita.

Skladové zariadenia – prehľad v každej situáciiPrehľadný sklad je najlepším predpokladom hladkých pracovných procesov. S vhodným skladovým zariadením si zachováte prehľad na úzkom priestore a v hektických časoch. U KAISER+KRAFT si môžete zakúpiť všetko, čo na to potrebujete, od europalety až po záchytnú vaňu.Inteligentné stohovanie a využívanie existujúceho priestoruNa začiatku je regál. S rozšíriteľnými zásuvnými a skrutkovacími regálmi, regálmi s veľkým rozpätím a regálmi na vysoké zaťaženie alebo skladovými regálmi v správnych veľkostiach využijete disponibilné miesto a zostanete mobilní. Potom už potrebujete len vhodné nádoby na vyplnenie vašich regálov, napríklad:

Pri výbere dbajte na to, aby boli nádoba, obsah a regál vzájomne zladené. Dôležitú úlohu pritom zohráva materiál. V našom nákupnom poradcovi o druhoch plastov sa dozviete viac o rôznych druhoch plastov a ich vlastnostiach.Využívanie správnych paliet ako podkladovČi už sa rozhodnete pre regály alebo uloženie na zemi, palety sú ako podklad nevyhnutnosťou pre každú nádobu. Stohované a zabezpečené na paletách sa dajú pomocou stohovača alebo zdvíhacieho vozíka jednoducho a rýchlo premiestniť z jedného miesta na druhé.Aj tu máte na výber: europalety v normovanej veľkosti sú univerzálne prostriedky na skladovanie a prepravu, dajú sa vymieňať a sú ideálne na nakladanie návesov. S nasadzovacími rámami ich môžete obratom ruky prestavať na box na malé a veľké diely. Chcete použiť paletu len jednorazovo? Siahnite po variantoch z recyklovateľných a biologicky odbúrateľných materiálov, ako je lisované drevo. Hygienické palety sú naopak vyrobené z polyetylénu, ľahko sa čistia a sú schválené pre potraviny.Viac o paletách a ich vlastnostiach si prečítate v našich nákupných poradcoch k europaletám a plastovým paletám.Mimochodom: aj naložené palety sa dajú stohovať. Umožňujú to paletové rámy.Bezpečnosť má prednosť – predpisy a tipy pre bezpečný skladPri zariaďovaní skladu je potrebné dodržiavať určité predpisy a zákony. Dôležité informácie k tomu nájdete v pravidle DGUV 108-007. Takisto dôležité: stavebno-právne nariadenia a pravidlá protipožiarnej ochrany.Dôležitú úlohu pritom popri nosnosti regálov a políc alebo osvetlení zohrávajú aj dopravné cesty. To, aké široké musia byť, závisí aj od druhu a rozmerov používaných dopravných prostriedkov. Minimálny rozmer v sklade je 1,25 m, pri vedľajších chodníkoch určených len na pohyb osôb postačí 0,75 m. S príslušenstvom ako ochrana pred nájazdom alebo ochrana hrán predchádzate zároveň nehodám a chránite svojich zamestnancov, dopravné zariadenia a skladovacie zariadenie.Skladujete ľahko zápalné, jedovaté alebo iným spôsobom nebezpečné látky? V tomto prípade je smerodajné nariadenie o nebezpečných látkach. Správne nádoby a vhodné príslušenstvo na bezpečné skladovanie si môžete takisto zakúpiť u nás. V našom sortimente týkajúcom sa manipulácie s nebezpečnými látkami nájdete napríklad záchytné vane v stacionárnom a mobilnom vyhotovení. Postarajú sa o to, aby neunikli žiadne materiály, ktoré uniknúť nesmú. Podvozky či rudly na sudy vám umožnia prepraviť nebezpečné látky úplne jednoducho z bodu A do bodu B.Prečítajte si viac o rôznych typoch záchytných vaní v našom nákupnom poradcovi k záchytným vaniam GFK a našom nákupnom poradcovi k odolnosti záchytných vaní.Zariaďovanie so systémom sa oplatíS funkčným skladom šetríte čas a peniaze, predchádzate úrazom a zanecháte dobrý dojem u zákazníkov a obchodných partnerov. Nie ste si istí, ktoré skladovacie zariadenia sú vo vašom prípade tie správne? Kontaktujte nás. Radi vám poradíme pri výbere regálov, skladovacích nádob a príslušenstva.