Skrine na výkresy

Kam s mapami a plánmi veľkého formátu, zobrazeniami a výkresmi? Mali by sme návrh: Založiť ich do našich špeciálnych skríň na výkresy. Či v architektonickej kancelárii, v galérii alebo v archíve: Skrine na výkresy poskytujú miesto na všetko, čo presahuje bežné formáty papierov.

V kategórii Skrine na výkresy Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: C+P.

Skrine na výkresy: Robte si veľké plány!Veľké myšlienky sa dajú sotva vtesnať na malý kúsok papiera. Už aj preto výkresy so základnými náčrtmi, umelecké diela alebo konštrukčné plány presahujú väčšinou každý bežný formát DIN. Na ochranu dôležitých podkladov pred vonkajšími vplyvmi a zvedavými pohľadmi odporúčame skrine na výkresy. Pretože tieto modely komfortne prijmú aj veľké plány.Kde nájdu skrine na výkresy svoje využitie?Skrine na výkresy, resp. skrine pre ukladanie na plocho sú navrhnuté na špeciálne požiadavky pri manipulácii s papierom – predovšetkým vo veľkom formáte. Na to sa vyžadujú skrine, ktoré umožňujú odoberanie hárku bez pretrhnutia a výkresy alebo plány uschovávajú tak, aby sa nemohli zahnúť ani prelomiť. Papier musí byť súčasne chránený pred poveternostnými vplyvmi, pretože inak môže zožltnúť alebo vyblednúť.Skrine na výkresy sú preto žiadané v mnohých oblastiach:  • Na plánovanie a konštrukčné výkresy v architektonických kanceláriách, plánovacích dielňach, skúšobných laboratóriách atď.

  • Pre grafikov, na umelecké diela a výkresy na vysokých školách, umeleckom oddelení vo všetkých vzdelávacích zariadeniach, v múzeách alebo galériách

  • Na všetky veľkoformátové podklady v archívoch

  • Pre fotografov a kreatívne kancelárie


Aké úlohy plnia skrine na výkresy?Ako špeciálne zásuvkové skrine majú skrine pre ukladanie na plocho nielen tú výhodu, že dokážu bezpečne uschovať veľké formáty papierov. Dajú sa aj uzamykať. To je mimoriadne dôležité, aby sa chránilo duševné vlastníctvo a tajné konštrukčné výkresy.Navyše majú tieto skrine pridržiavače a krycie lišty, ktoré zabraňujú tomu, aby sa tenký plánovací papier zvinul. Aby ste presne vedeli, kde a aké obsahy nájdete, opatrite držiaky na etikety na zásuvke popisom.So špeciálnymi rozdeľovačmi zásuviek môžete v zásuvke roztriediť aj stohy papiera menšieho formátu. To sa oplatí napríklad vtedy, ak ukladáte do stohov viaceré opisy alebo kópie menších rozmerov a zásuvku chcete triediť podľa tém.Na čo musím dbať, ak kupujem skrine na výkresy?Z dôvodu mimoriadneho formátu sú skrine na ukladanie na plocho priestrannejšie ako iné modely. Okrem toho musíte vždy kalkulovať s tým, že pred skriňou potrebujete dostatok miesta, aby sa dala zásuvka úplne vytiahnuť. Len potom je zabezpečené vybratie a vkladanie veľkého hárku bez poškodení.V online obchode si môžete vybrať rôzne počty zásuviek. To má vplyv aj na výšku skrine a takisto na výšku zásuvky. Mali by ste teda počítať s tým, aké vysoké sú stohy papiera a ako chcete rozdeliť ponuku zásuviek.Prečo je oceľový plech najlepším materiálom pre skrine na výkresy?Oceľový plech je najlepšie zabezpečenie proti typickým nepriateľom papiera. To neplatí len pre svetlo a vzduch, ale aj pre prach alebo odletujúce iskry v konštrukčnom oddelení. Tento materiál zachytí aj nedopatrením rozliatu vodu.