Značka
Dĺžka
Hmotnosť

Vysávače, mokré vysávače

Naše vysávače odstraňujú nielen prach. Ponúkame Vám aj mokré a suché vysávače, ako aj sacie zariadenia na priemyselné čistenie. Vysávače s vyšším výkonom, väčším objemom a väčšou čistotou.

V kategórii Vysávače, mokré vysávače Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: Kaercher, Sprintus, starmix, EUROKRAFTpro, Bosch.

Najpredávanejšie
Počet výrobkov: 95
Zobrazenie:

Vysávače a mokré vysávače: nanovo definovaná dôkladnosťKlasický vysávač má svoje opodstatnené využitie aj v podniku. Tu sa však pracuje s vyššou funkčnosťou a väčšou radosťou z výkonu. Okrem toho naše vysávače a mokré vysávače nie sú takpovediac doma len pri čistení podlahy, ale starajú sa o to, aby odstraňovanie problematických zvyškov a prachu prebiehalo mimoriadne dôkladne.Aké výhody ponúkajú vysávače a mokré vysávače pre priemysel?Každý z našich modelov na priemyselné použitie sa dá používať ako klasický podlahový vysávač, s ktorým môžete odstrániť typickú nečistotu z kobercov alebo tvrdých podláh. Priemyselné vysávače s vyššou funkčnosťou sa vedia navyše postaviť väčším výzvam:  • Vyšší sací výkon ako pri modeloch na súkromné použitie na čistenie väčších a intenzívne znečistených plôch.

  • Vysokokvalitné súčasti s dlhou životnosťou zaručujú každodennú použiteľnosť pri intenzívnom trvalom používaní.

  • Špeciálne filtre na prach, ktorý sa vyskytuje v priemysle a remesle, ponúkajú vyšší čistiaci výkon.

  • Obratná mobilita s vysokým záberom je zabezpečená vďaka kolieskam s ľahkým chodom, dlhšiemu káblu a hadiciam, ako aj mobilnej konštrukcii.


Modely s funkciou mokrého vysávania sú okrem toho schopné zachytiť tekutiny, ktoré predstavujú bezpečnostné riziko na staveniskách alebo v prevádzke. Tieto kombinačné modely sa dajú prestaviť bez mnohých pohybov rúk zo suchej na mokrú prevádzku.Kedy použijem mokrý vysávač, kedy obyčajný vysávač?V našich pokynoch k výberu vysávača a triedam prachu si môžete prečítať, prečo sa výber správneho zariadenia zakladá na presnom zvážení potrieb aplikácie a používania.Zjednodušene povedané: mokré vysávače sú dimenzované na zachytávanie kvapalín, suché vysávače na rôzne druhy prachu. Pri kombinovaných zariadeniach je možné používať funkcie jednoduchým prepnutím bez výmeny filtra, ako aj s nadstavcami z príslušenstva.Filter, resp. celé filtračné zariadenie určuje, ktoré triedy prachu, veľkosti častíc alebo zloženia kvapaliny sa dajú skutočne zachytiť. Typické príklady sú:  • Triesky, ktoré sa vyskytujú v kombinácii s kvapalinami s obsahom oleja, sa zachytávajú vysávačom na triesky, ktorý je schopný oddeliť pevné látky od kvapalín.

  • Prach a iné jemné druhy prachu si vyžadujú vysávač s veľkou filtračnou plochou, vysokým odlučovacím výkonom filtra a špeciálnymi vlastnosťami pre prípad výskytu zdravie ohrozujúcich alebo výbušných prachových zmesí.

  • Hrubá nečistota a veľké častice si vyžadujú predovšetkým vysoký výkon a veľký objem zachytávacej nádoby.

  • Kvapaliny si vyžadujú vždy vhodný mokrý vysávač, ktorý je dimenzovaný na neutrálne kvapaliny, kvapaliny obsahujúce chemikálie alebo olej.


Aký výkon má HEPA filter?High Efficiency Particulate Air Filter (HEPA-Filter) sa etabloval ako dôležitá súčasť každého vysávača. V súkromnej oblasti ide o naviazanie a filtrovanie peľov a alergénov zo vzduchu. Pri čistení v priemyselnej oblasti sa filter postará o to, aby nedochádzalo k vdychovaniu zaťažujúceho jemného prachu.V norme EN ISO 14644 sú uvedené rôzne filtračné triedy, ktoré predpisujú HEPA filter na rôzne nároky. Každý filter v priemyselnom modeli spĺňa tieto normatívy a je v ideálnom prípade kombinovaný s predbežným odlučovaním. Predlžuje to životnosť filtra a chráni ho pred kontaktom s kvapalinami.Praktická doplnková technologická novinka „automatické čistenie filtra'' je na údajových listoch príslušných modelov označená piktogramom, ktorý nájdete vysvetlený aj v našom vodiacom systéme Priemyselné čistenie.Radi vám poradíme osobne k našim vysávačom značiek ako Starmix alebo EUROKRAFT a budeme vás sprevádzať pri výbere.