Značka
Typ produktu
Hĺbka

Skrine na nebezpečné látky

Pracujete s chemikáliami, jedmi a lakmi, so zápalnými kvapalinami a kvapalinami ohrozujúcimi vody? Takéto nebezpečné látky môžete bezpečne uskladniť v skriniach na nebezpečné látky. V našej ponuke máme typy skríň vyhovujúce všetkým požiadavkám, od ekologickej skrine alebo skrine na chemikálie, až po skriňu na plynové fľaše. Vyberte si tú najvhodnejšiu podľa svojich potrieb!

V kategórii Skrine na nebezpečné látky Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: asecos, EUROKRAFTpro, Justrite, CEMO, EUROKRAFTbasic, QUIPO.

Najpredávanejšie
Počet výrobkov: 164
Zobrazenie:

Skrine na nebezpečné látky: Bezpečné skladovanie bez akýchkoľvek pochybnostíAni by človek nepotreboval to množstvo predpisov a zákonov, aby vedel, že nebezpečné látky musia byť v prevádzke skladované mimoriadne obozretne a bezpečne. To platí predovšetkým vtedy, keď chcete v pracovných priestoroch skladovať zápalné, žieravé, vodu ohrozujúce alebo jedovaté látky, aby k nim vaši zamestnanci mali prístup. Pre tento prípad sú skrine na nebezpečné látky KAISER+KRAFT tým najbezpečnejším riešením spĺňajúcim všetky predpisy.Aké predpisy platia pre skrine na nebezpečné látky?Pri manažmente nebezpečných látok v podniku platia predovšetkým nasledovné právne normy na európskej úrovni, ktoré upravujú všetky nadradené požiadavky týkajúce sa ekologických skríň, bezpečnostných skríň a skríň na nebezpečné látky, resp. zaobchádzania s nebezpečnými látkami:


 • Nariadenie o bezpečnosti prevádzky

 • Nariadenie o nebezpečných látkach

 • Zákon o bezpečnosti práce

 • Zákon o vodnom hospodárstve


Pre ohňovzdorné skladovacie skrine platia okrem toho špeciálne:


 • EN 14470-1

 • TRGS 510 (príloha 3)


Pre bezpečnostné skrine na fľaše so stlačeným plynom platí okrem toho norma DIN EN 14470-2. Zamestnávatelia sa tiež musia informovať o predpisoch platných v danej krajine, ktoré tieto nariadenia ešte presnejšie vymedzujú a zavše stanovujú prísnejšie štandardy na požadovanú ohňovzdornosť a záchytný objem vaňových skríň. Taktiež sú platné rôzne technické pravidlá.Na poskytnutie prvého prehľadu sme pre vás zostavili troch poradcov:

Hlavná myšlienka v týchto predpisoch je vždy rovnaká: Ekologické skrine, bezpečnostné skrine a skrine na nebezpečné látky musia byť z hľadiska materiálu a výbavy nevyhnutne prispôsobené druhu ohrozenia vyplývajúcemu z látky a musia nejakým spôsobom upravovať prístup k týmto látkam.Akú výbavu majú vysokokvalitné skrine na nebezpečné látky?U KAISER+KRAFT vám predstavujeme veľký sortiment rôznych bezpečnostných skríň a skríň na nebezpečné látky, ktorý vždy zodpovedá požiadavkám určitých substancií: • Ohňovzdorné skrine na nebezpečné látky s rôzne vysokou protipožiarnou odolnosťou (FM, typ 15, typ 30, typ 90)

 • Skrine na chemikálie na skladovanie vodu ohrozujúcich a/alebo jedovatých látok s príslušnými policami a pripravenými prípojkami na odvzdušnenie

 • Ekologické skrine pre kvapaliny v malých nádobách na skladovanie v pracovných priestoroch

 • Ohňovzdorné bezpečnostné skrine na sudy, typ 90

 • Skrine a stanice na fľaše s kvapalným plynom, ako aj skrine na fľaše so stlačeným plynom G 90, v prípade špeciálnych požiadaviek aj na skladovanie kvapalín v cisternách, nádržiach a sudoch

 • Špeciálne ekologické skrine EUROKRAFT na skladovanie v exteriéri, ktoré sú aktuálne dostupné len u nás


Vhodnosť pre určitú látku môžete rýchlo zistiť na príslušnej stránke produktov na základe uvedených piktogramov GHS, noriem DIN a skúšobných pečatí. Napriek tomu vám odporúčame, aby ste si pred nákupom vždy dôkladne preverili zákony – aj z hľadiska prípustnosti určitého typu skrine vo vašej krajine.Bezpečnosť ekologických skríň a skríň na nebezpečné látky sa vzťahuje nielen na odolnosť voči vplyvom určitých látok, ale aj na vedomé používanie oprávnenými pracovníkmi. To umožňujú napríklad: • Prestaviteľné vkladacie police na rôzne skladovacie nádoby, ako aj skladovacie a prepravné nádoby

 • Vkladacie police s ochranou proti vytiahnutiu a preklopeniu

 • Zámky zabezpečené proti manipulácii, dvere čiastočne samozatvárajúce v prípade požiaru, čiastočne integrovateľné do uzamykacích systémov

 • Účelné aretácie dverí na bezpečné vkladanie a vyberanie nádob

 • Podlahové záchytné vane


Manažment nebezpečných látok s KAISER+KRAFTAko zamestnávateľ ste povinný garantovať bezpečnosť počas celého cyklu používania nebezpečnej látky v podniku – od nákupu až po likvidáciu. KAISER+KRAFT je vám k dispozícii svojou rozsiahlou ponukou produktov a služieb.Platí to od detailov, ako sú záchytné vane, až po dôsledné zariadenie skriňami na nebezpečné látky a ďalšou nevyhnutnou výbavou. Pre výslovne vysoké požiadavky na bezpečnosť v laboratóriách sme pre vás zostavili nákupného poradcu Plánovanie laboratórnych zariadení.Okrem toho ponúkame dodatočné služby k vybraným skriniam na nebezpečné látky, ktoré prinášajú výhody pre manipuláciu s nebezpečnými látkami. Niektoré skrine dodávame za príplatok na miesto použitia, teda priamo na určené miesto – zbavujeme vás tým ďalších logistických výdavkov.K týmto výhodám pre vás ako zákazníka KAISER+KRAFT a samozrejme k našej ponuke skríň na nebezpečné látky vám radi poskytneme osobné poradenstvo.