Uhlové brúsky, obrábanie kovov

Na brúsenie kovov, dlaždíc/obkladačiek a muriva: Uhlové brúsky sú v priemysle nevyhnutné. Od modelov s prídavnou rukoväťou cez brúsky na kov až po priamočiare brúsky – prezrite si sortiment na kaiserkraft a nájdite uhlové brúsky pre svoju firmu.

V kategórii Uhlové brúsky, obrábanie kovov Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: Bosch, KS Tools.

Uhlová brúska: na rezacie a brúsne práceUhlové brúsky sú nevyhnutné na stavbách a v priemysle. Uľahčujú rezanie kovov, dlaždíc/obkladačiek a muriva. Pomocou tohto elektrického náradia však môžete brúsiť aj kov a kameň. Uhlové brúsky sú teda všestranné.Typy uhlových brúsokV hrubých rysoch sa rozlišuje medzi jednoručnými a obojručnými modelmi. Moderné uhlové brúsky však často majú prídavnú rukoväť. To znamená, že jednoručné modely sa dajú rýchlo zmeniť na dvojručné. To je praktické najmä vtedy, ak chcete vykonávať rezacie aj brúsne práce. Jednoručné uhlové brúsky sú vhodné na rezanie kovu, betónu a spol. Ak pripojíte prídavnú rukoväť, môžete ten istý model používať dvojručne ako brúsku na kov a napríklad vyhladzovať zvarové švy.Uhlové brúsky sa okrem vedenia líšia aj výkonom motora. V našom sortimente nájdete modely s rôznymi výkonovými triedami. Čím vyššia trieda, tým hrubšie materiály môžete obrábať. Máme aj priamočiare brúsky na obrábanie kovov. Pomocou nich môžete rýchlo a presne frézovať, brúsiť a odstraňovať výronky z kovu. Tieto prístroje sa vyznačujú kompaktným dizajnom a praktickým vedením nástrojov.Na čo je potrebné dbať pri kúpe uhlových brúsok?Vysokokvalitná uhlová brúska pre priemysel a pod. sa vyznačuje nízkymi vibráciami, elektrickými bezpečnostnými opatreniami a detailmi, ako je priame chladenie motora. Výsledkom je, že profesionálne modely sú odolné a určené na každodenné používanie v priemysle a remeselnej výrobe. Potrebné brúsne a rezné kotúče sa dajú rýchlo a pohodlne vymeniť. Mnohé uhlové brúsky sú kompatibilné aj so systémami odsávania prachu. Vďaka tomu je pracovisko čisté a vzduch bez rozptýlených častíc.Aké bezpečnostné opatrenia sú dôležité pri uhlových brúskach?Pri práci s brúskou na kov vznikajú lietajúce iskry a prach. Preto sú pre bezpečnosť vašich zamestnancov nevyhnutné ochranné okuliare a nehorľavý ochranný pracovný odev.Potrebovali by ste podporu, keď kupujete uhlové brúsky alebo máte všeobecné otázky týkajúce sa bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci? V tom prípade nás kontaktujte. Radi vám poradíme!
Tieto výrobky by vás mohli tiež zaujímať:Vŕtacie a sekacie kladivá | Píly | Nástroje na stlačený vzduch | Kefy a pilníky | Upínacie nástroje | Kliešte