Nabíjacia infraštruktúra

Vďaka čomu je e-mobilita v spoločnosti skutočne úspešná? Štruktúrovaná, plánovaná a dômyselne realizovaná nabíjacia infraštruktúra pre automobily, e-bicykle a e-kolobežky!

Typ produktu
Prúdová intenzita
Relevantné
Počet výrobkov: 24

Nabíjacia infraštruktúra v podniku: Naplňte sa novou energiou pre udržateľný úspech!E-mobilita zmenila nielen spôsob, akým uvažujeme o doprave. Mení sa aj spôsob tankovania. S nabíjacou infraštruktúrou pre elektromobily vybudujete vnútropodnikovú sieť čerpacích staníc, ktorá dokáže viac než len naštartovať váš vozový park.
Čo je nabíjacia infraštruktúra?Nabíjacia infraštruktúra poskytuje možnosti na dopĺňanie paliva pre vozidlá a dopravné zariadenia na elektrický pohon. V závislosti od typu pohonu pozostáva táto infraštruktúra z nabíjacích miest na striedavý alebo jednosmerný prúd, ktoré sú buď stacionárne, alebo priamo pripojené do zásuvky.Typ, rozmiestnenie a počet nabíjacích miest sa musí starostlivo naplánovať a prepojiť v závislosti od vozového parku a ide ruka v ruke so zásadnou zmenou energetického a palivového manažmentu. To síce spočiatku znamená vyššie investície. Ale po prvé, nabíjacia štruktúra je často finančne podporovaná, a po druhé, z dlhodobého hľadiska neexistuje spôsob, ako sa tejto zmene vyhnúť. Pretože budúcnosť patrí elektromotorom.
Čo je inteligentná nabíjacia infraštruktúra?E-mobilita nielenže revolučne mení ekologickú rovnováhu, ale otvára aj úplne nové možnosti prepojenia pre optimalizáciu procesov. Inteligentná nabíjacia infraštruktúra sa dá pomocou mobilných koncových zariadení ovládať na diaľku a prostredníctvom inteligentného riadenia nabíjania dokáže kompenzovať špičky v elektrickej sieti. Okrem toho vďaka inteligentným nabíjacím miestam máte vždy prehľad o všetkých údajoch o spotrebe a čase a môžete ich optimalizovať priamo pomocou softvéru palivového manažmentu.
Aké sú výhody a nevýhody mobilných a stacionárnych nabíjacích staníc?Stacionárne nabíjacie stanice poskytujú výkon a konzistenciu, ktoré potrebujete na plné nabitie svojich osobných a dodávkových vozidiel. Preto sú základom nabíjacej infraštruktúry spoločnosti a mali by zohrávať hlavnú úlohu pri plánovaní.Mobilné nabíjacie stanice sú kompaktnejšie, lacnejšie a používatelia ich môžu používať priamo v štandardných zásuvkách. Ich kapacita je obmedzená, ale postačuje pre interné dopravné zariadenia, ako sú napríklad firemné bicykle. Nie sú vhodné pre váš vozový park osobných vozidiel, aj keď existujú varianty, ktoré dokážu z motora na cestách ako powerbanka vyťažiť o niekoľko kilometrov naviac.Inteligentná nabíjacia infraštruktúra vo všeobecnosti vsádza na kombináciu oboch variantov. Okrem toho by ste mali zvážiť, že firemné vozidlá s elektromotormi si v závislosti od zmluvy o prenechaní vyžadujú aj nabíjaciu infraštruktúru v domácnostiach vašich zamestnancov.