Fixačné obaly, obaly z uzlíkovej peny

Vo fixačnom obale je váš prepravovaný tovar tak spoľahlivo chránený, že nie je potrebný žiadny ďalší obalový materiál. Ušetríte čas, peniaze a skladovací priestor. Spoľahnite sa na bezpečnú prepravu a vyberte si z nášho sortimentu spoľahlivých a udržateľných alternatívnych obalov.

Fixačné obaly a penové obaly z uzlíkovej peny: žiadny priestor na poškodenieNiektoré tovary sú príliš citlivé na to, aby sa prepravovali len s výplňovým materiálom v kartóne. Vo fixačných a penových obaloch sa elektronické súčiastky, notebooky a krehký plochý tovar posielajú na cestu, akoby boli uložené na oblakoch. Nič sa tu zaručene nepohne, čo prispieva k spokojnosti príjemcu.Čím sú fixačné obaly výnimočné?Fixačné obaly ako poštové obaly ponúkajú maximálnu ochranu pri efektívnom využití materiálov. Presne prispôsobené kartónové vložky, celoplošné obloženie s uzlíkovou penou, fixačná fólia alebo dvojmembránová konštrukcia chránia tovar pred nárazmi, prachom a vlhkosťou počas prepravy. Fixačné obaly a obaly z uzlíkovej peny sa vyznačujú týmito vlastnosťami:  • Vysoká bezpečnosť prepravy bez dodatočného výplňového materiálu

  • Kompaktné rozmery na cenovo výhodnú poštovú a balíkovú prepravu

  • Vhodnosť ako riešenie na uchovávanie a uskladnenie

  • Rýchle a efektívne balenie

  • Zníženie rôznorodosti obalov v podniku


Fixačné obaly – najmä membránové obaly alebo kartónové varianty s vložkami – sú tiež štýlovým spôsobom, ako čo najlepšie prezentovať tovar pri jeho prevzatí a rozbalení. Takéto detaily by sa nemali podceňovať, keď ide o vplyv na zákazníka napríklad v elektronickom obchode.Kedy mám použiť ktorý fixačný obal?To, či sa rozhodnete pre fixačný, penový alebo membránový obal, závisí v podstate od veľkosti tovaru a jeho vlastností.  • Jednodielne alebo viacdielne fixačné obaly z lepenky možno použiť s fixačnými fóliami na prispôsobenie sa plochším, obdĺžnikovým tovarom, ako sú notebooky, ako aj nepravidelne tvarovaným, malým tovarom. Fólia slúži predovšetkým ako protišmyková ochrana a nárazy absorbuje vonkajší obal.

  • Mimoriadne udržateľné fixačné obaly z nasávanej kartonáže sú mimoriadne odolné voči nárazom a bezpečne prepravia aj elektroniku. Životné prostredie profituje, pretože riešenie z jedného materiálu vyrobené z recyklovaného materiálu sa môže úplne vrátiť do kolobehu prostredníctvom zberného kontajnera na starý papier.

  • Obaly z bublinkovej fólie sú vďaka obvodovému vystlaniu vhodné napríklad pre plochý tovar. Rámy obrazov alebo dosky plošných spojov sú tiež dobre chránené v obaloch tlmiacich nárazy.

  • Membránové balenia zabezpečujú „plávajúcu expedíciu'' tovaru. Sú dokonale fixované medzi dvoma fóliami, nárazy sú spoľahlivo tlmené. Tento variant je vhodný pre citlivý presný tovar s nepravidelnou geometriou a konečnou hmotnosťou.


Na ich uzatvorenie stačí len malé množstvo lepiacej pásky, často stačí aj značková etiketa s vaším logom alebo reklamným sloganom.Radi vám poskytneme ďalšie tipy a trendy v oblasti obalov. V prípade ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať.