Píly

Presné rezanie s nízkym rizikom poranenia: S elektrickými pílami dosiahnete vysoký výkon pri bezpečnej a komfortnej obsluhe. Kvalitné ručné kotúčové píly, priamočiare píly alebo šabľové píly patria k základnému vybaveniu každej dielne. Pretože s nimi môžete ľahko rezať rôzne druhy dreva, plastov alebo dokonca kovov. Objavte ponuku elektrických píl v internetovom obchode na kaiserkraft .

V kategórii Píly Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: Bosch.

Vaše filtre
Značka
Typ produktu
Hĺbka rezu do dreva

Elektrické píly: na presné pílenieVyznačujú sa profesionálnym vybavením a vysokým výkonom: elektrické píly. S kvalitnými ručnými kotúčovými pílami môžete pracovať rýchlo, presne a bez väčšej námahy. Šabľové píly sa oplatí používať na ťažko prístupných miestach, zatiaľ čo priamočiare píly umožňujú presnú prácu aj v malých priestoroch na obrábanie.Elektrické píly vďaka svojej presnosti a rýchlosti znižujú chybnú výrobu, znižujú potrebu korekcií a šetria drahocenný pracovný čas. Vďaka integrovanému systému odsávania prachu sa s elektrickou pílou pracuje čistejšie ako s ručnou pílou.Aké druhy elektrických píl existujú?Ručná kotúčová píla je vhodnou voľbou najmä na úpravy v interiéroch alebo pri renovačných prácach. Jej silný pílový kotúč ľahko prereže plast, hrubé dosky alebo dokonca kov – na presné rezy presne podľa vašich predstáv.Priamočiara píla je vhodná na hrubé drevené prírezy aj na jemné práce. Preto sa používa najmä pri výrobe modelov a nábytku. Jemný pílový list elektrickej priamočiarej píly vytvára tesne zakrivené línie rezu. S hrubším pílovým listom môžete rezať aj drevené dosky strednej hrúbky.Šabľová píla je praktický univerzálny model na široký rozsah prác. Preto sa nazýva aj univerzálna píla. Elektrickú pílu môžete rovnako efektívne používať na stavbe ako aj pri údržbe zelene. Dlhý pílový list šabľovej píly dosahuje vysokú hĺbku rezu. Vďaka tomu je vhodná napríklad na vyrezávanie okenných a dverných otvorov.Čo je dôležité pri výbere elektrických píl?Pri výbere elektrickej píly by ste sa mali vždy zamerať na vysokú kvalitu, či už ide o priamočiaru pílu, ručnú kotúčovú pílu alebo šabľovú pílu. Obzvlášť dôležitý je pílový kotúč. Vďaka tvrdeným zubom je robustný a zostáva dlho ostrý.Pílu vyberajte podľa jej účelu použitia. Chcete, aby rezala najmä rovno a frézovala aj tvrdé materiály? Potom je solídnou voľbou ručná kotúčová píla. Na jemnejšie práce a jednotlivé rezy na mieru je vhodná priamočiara píla. Na hrubšie rezy naopak použite praktickú šabľovú pílu.Ďalší faktor: hĺbka rezu elektrickej píly pri rôznych materiáloch. Pri ručných kotúčových pílach je to zvyčajne maximálne 60 až 70 milimetrov. Na druhej strane, šabľové píly môžu so správnym pílovým listom dosiahnuť hĺbku až 300 milimetrov.Elektrické píly: Čo ovplyvňujú otáčky a rýchlosť rezu?Čím väčší je pílový list elektrickej píly, tým nižšie sú zvyčajne jej otáčky. Pri izolačných doskách z minerálnych vlákien by mali byť otáčky nízke. Je to preto, že sa musia píliť opatrne, aby sa neroztrhli. V prípade kovov a plastov sa odporúča 5 000 otáčok za minútu. Na tvrdé drevo potrebujete dobré pílové listy z tvrdokovu, ktoré zvládnu až 9 000 otáčok za minútu.Radi by ste sa poradili o výbere elektrických píl? V tom prípade nás kontaktujte. Náš priateľský servisný tím vám rád pomôže a poradí.
Tieto výrobky by vás mohli tiež zaujímať:Rezné nástroje | Elektronáradie | Uhlové brúsky | Brúsky a hoblíky | Vŕtačky a príklepové vŕtačky | Ručné náradia