Brúsky, hoblíky

Na profesionálnu prácu s drevom: Elektrické brúsky a hoblíky uľahčujú prácu s drevom. Zatiaľ čo orbitálna brúska vyhladzuje povrch prírodného materiálu, hoblík odstraňuje celé vrstvy. Objavte ponuku v internetovom obchode na kaiserkraft!

V kategórii Brúsky, hoblíky Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: Bosch.

Brúsky a hoblíky: pre efektívne prácu s drevomDrevo je nadčasový materiál. S elektrickými brúskami a hoblíkmi z profesionálneho segmentu je práca s drevom jednoduchá a efektívna. S modernými modelmi vám na vyhladenie povrchu dreva stačí okamih.Aký je rozdiel medzi hoblíkmi a brúskami?Brúsky a hoblíky vyhladzujú povrchy dreva a zabezpečujú atraktívny prirodzený vzhľad. Okrem toho pripravujú drevo na nanášanie lakov alebo ochranných náterov. Aj keď je výsledok podobný, tieto dve elektronáradie na obrábanie dreva sa líšia spôsobom práce.Brúsky pracujú so zrnitým brúsnym kotúčom, ktorý drevo zdrsňuje v závislosti od zrnitosti a odstraňuje ho po malých častiach. Tento šikovný elektrický nástroj je presný a je vhodný aj na malé plochy. Brúsky pripravujú drevo na oleje, lazúry a pod. – pretože obrúsené kusy dreva tieto lepšie absorbujú.Naopak, elektrické hoblíky odoberajú z povrchu drevených prvkov vrstvu po vrstve. Hobľované povrchy sa tak atraktívne lesknú a sú hladké aj bez ďalšej úpravy. Hoblíky sú vhodné aj na účinné odstraňovanie starých vrstiev laku. Takto sa väčšinou používajú na väčšie kusy dreva.Čo je dôležité pri výbere brúsok?Ak chcete vyhladiť rohy alebo hrany, vhodnou voľbou je orbitálna brúska. Dôvod: oscilujúca brúsna doska odstraňuje len malé množstvo materiálu. Excentrické brúsky majú, naopak, vďaka rotačnému pohybu okrúhlej brúsnej dosky vyššiu mieru úberu. Sú vhodné na brúsenie väčších plôch.Profesionálne brúsky a hoblíky sa zvyčajne zámerne zaobídu bez akumulátora, pretože potrebujú stály výkon. Pri nákupe venujte pozornosť oblasti použitia, pre ktorú sú brúsky a hoblíky určené. V závislosti od obrábaného materiálu, priemernej veľkosti plochy a tvaru obrobkov sú vhodné rôzne modely. K zariadeniu prispôsobte aj brúsne kotúče.Chceli by ste poradiť s nákupom brúsok a pod.? V tom prípade nás kontaktujte. Náš priateľský servisný tím vám rád pomôže a poradí aj s výberom iného elektrického náradia – od uhlových brúsok až po vŕtačky.
Tieto výrobky by vás mohli tiež zaujímať:Vŕtacie a sekacie kladivá | Svietidlá pre pracoviská | Dielenské stoly | Ochrana zraku | Pracovné rukavice | Kefy a pilníky