Vŕtacie a sekacie kladivá

Na prácu s tvrdými materiálmi: vŕtacie kladivá sú v remesle naozaj všestrannými pomocníkmi. Vďaka funkcii sekáča a vŕtačky môžete so sekacími kladivami ľahko rozbíjať murivo a betón. Či už ide o vŕtacie kladivo s prídavnou rukoväťou, alebo o model s priloženým pracovným kufríkom – objavte výber v internetovom obchode na kaiserkraft!

V kategórii Vŕtacie a sekacie kladivá Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: Bosch.

Vŕtacie a sekacie kladivá: Na obrábanie tvrdých materiálovOd tvrdého betónu po robustné tehly: S vŕtacími a sekacími kladivami môžete ľahko vŕtať otvory do odolných materiálov. Dostanú sa dokonca aj cez kameň a kov. Profesionálne elektrické náradie má veľký výkon, a preto šetrí vaše sily.Vŕtacie kladivo: Kedy sa používa?Príklepová vŕtačka je založená na súhre mechanického rázu a protitlaku používateľa. Naopak, vŕtacie kladivo má príklepový mechanizmus. Vďaka axiálnemu pohybu a energii úderu približne 3,2 joula sa sekacie kladivo zapracuje do obrobku takmer samo. Používatelia preto nemusia vyvíjať prítlak, ale iba presne viesť stroj. Pri obzvlášť tvrdých materiáloch, ako je železobetón alebo murivo, je vŕtacie kladivo správnou voľbou – pretože znižuje únavu vašich zamestnancov. Je vhodné aj na úlohy spojené so sekaním.Kúpa sekacieho kladiva: Čo je dôležité zvážiť?Pri výbere vŕtacích kladív sú okrem sily príklepu rozhodujúce aj voľnobežné otáčky a možné hrúbky vŕtania. Okrem toho je potrebné zvoliť nástroj vhodný pre daný podklad. Sekacie kladivo je vhodné, ak chcete vŕtať alebo sekať do betónu, muriva, dreva alebo kovu.Okrem toho sa odporúča používať ochranné prostriedky. Používajte ochranu očí. Ochráni vás pred zvíreným prachom a úberom materiálu. Ak kov nadstavca vŕtacieho kladiva narazí silou na kameň, bude to navyše hlasné. Odporúča sa preto aj ochrana sluchu .Chcete poradiť s výberom vŕtacích a sekacích kladív? Radi vám pomôžeme: Kontaktujte nás.
Tieto výrobky by vás mohli tiež zaujímať:Vŕtačky a príklepové vŕtačky | Vysávače | Uhlové brúsky | Obrábacie nástroje | Bezpečnostná obuv