Projekt Trumpf v Ditzingene

Niektorí tomu hovoria zariadenie – pre nás je to vizitka

Rozšírenie recepcie s ochrannými opatreniami proti koronavírusu – centrála spoločnosti Trumpf v Ditzingene

Každý z nás vie, že neexistuje druhá šanca na vytvorenie prvého dojmu. To platí pre pracovný pohovor, ako aj pre prvú schôdzku. A firmy môžu toho tiež veľa dosiahnuť, ak sa už pri vstupných dverách postarajú o dobrý dojem. Tak ako spoločnosť Trumpf.

Ako spoločnosť zameraná na špičkové technológie, so sídlom v meste Ditzingen neďaleko Stuttgartu, ponúka Trumpf hotové riešenia v oblasti obrábacích strojov, laserovej techniky, elektroniky a stratégie Priemysel 4.0. S vyše 70 dcérskymi spoločnosťami je koncern TRUMPF Gruppe zastúpený takmer vo všetkých európskych krajinách, v severnej a južnej Amerike, ako aj v Ázii. Ditzingen ovláda obidve veľké oblasti obrábacích strojov a laserovej techniky, tu vyrába spoločnosť 3D laserové stroje, CO2 lasery a EUV systémy.

Ako jeden z vedúcich B2B zásielkových predajcov so zameraním na vybavenie prevádzok radi pripravíme spoločnosti akejkoľvek veľkosti na ich budúce úlohy. A v prípade spoločnosti Trumpf celkom konkrétne na „Priemyselný svet zajtrajška“. V pandemickom roku 2020 rozširujeme pre túto spoločnosť, lídra v oblasti technológií, existujúci vstupný priestor o ochranné opatrenia – bez toho, aby sme vizuálne ovplyvnili jeho atraktívnu atmosféru a príjemnú diskrétnosť.

S jasným konceptom a moderným stvárnením

Či návštevníci, zákazníci, hostia, zamestnanci alebo uchádzači: Každý, kto príde do Trumpf, musí najprv prejsť vstupným priestorom. Dôležitá úloha pre vytvorenie dobrého dojmu. Stvárnenie a charakter recepcie odzrkadľujú totiž aj vlastný prístup. V tomto prípade je to „Trusting in brave ideas (dôvera v skvelé nápady)“; ubezpečenie spoločnosti Trumpf voči každému z 14490 ľudí, ktorí sú pre ňu činní po celom svete. Alebo, ako povedal Stefan Paul, vedúci závodnej stráže: „S radosťou v štýle Trumpf“.

A v štýle Trumpf expert KAISER+KRAFT Deutschland – Peter Deigentasch, Key Account Manager, oddelenie predaja Stuttgart – aj realizoval požiadavky na nové ochranné opatrenia vo vstupnom priestore hlavnej a vedľajšej budovy, s cieľom poskytnúť ideálnu ochranu pred nákazou.

Referencia Trumpf wt$
Recepcia centrálnej budovy v Ditzingene

Zdravé a bezpečné pracoviská sa už dávno stali štandardom. To však nestačí: Čoraz viac spoločností sa snaží svojim zamestnancom a zákazníkom poskytnúť to najlepšie, čo sa týka vybavenia podniku. Takto formuloval vedúci závodnej stráže Stefan Paul jednu z výziev na ochranno-technické rozšírenie vstupného priestoru: „Nestačí, aby bola recepcia jednoducho „akosi“ zariadená, jej zariadenie musí byť bezpečné zo zdravotného hľadiska a zároveň flexibilné, vrátane aktuálnych odporúčaní na zachovanie minimálnej vzdialenosti a hygieny.“ Výber sortimentu, ktorý tomu zodpovedá, zabezpečovala vedúca oddelenia manažmentu produktov, Eva Kemper, ktorá starostlivo vyberala jednotlivé zodpovedajúce produkty pre túto špeciálnu tému. Body, na ktorých veľmi záleží aj Elmarovi Sanderovi, vedúcemu odboru bezpečnosti práce a strategického riadenia bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, aj z hľadiska budúcej súčinnosti na pracovisku napríklad v obdobiach častých viróz a prechladnutí. „Ako zamestnávateľ sme zo zákona povinní rozsiahle informovať našich zamestnancov a návštevníkov o nebezpečenstve nákazy a hygienickom správaní sa v týchto časoch. Rád však pracujem nad toto minimum a včas zaisťujem celkovú ochranu na všetkých miestach v podniku, kde sa navzájom stretáva veľa osôb. Celkový optický dojem však nesmie utrpieť funkčnosťou produktov.“

Aj miestnosti sa dokážu usmievať

Za tohto predpokladu bol v úzkej spolupráci s naším dodávateľom FPS vyvinutý špeciálny model: Namiesto jednotlivých stien na ochranu pred slinami, ktoré nemôžu vytvoriť uzavretý rad ako celková ochrana, sme koncipovali a vyhotovili štyri metre dlhú stenu na ochranu pred slinami s pevným hliníkovým rámom vo vysokej estetickej kvalite.

Referencia Trumpf wt$
Inštalácia steny na ochranu pred slinami s celkovou dĺžkou 4 metre
Referencia Trumpf wt$
Stena na ochranu pred vírusmi s praktickým podávacím okienkom a priehľadným akrylovým sklom

K dodatočnej bezpečnostnej výbave vo vstupnom priestore patrí aj voľne umiestnený dávkovač dezinfekčného prostriedku, ktorý možno ovládať lakťom, aby sa zabránilo kontaktu s povrchom. Dávkovač sa dá inštalovať variabilne, bez vŕtania a tak podľa potreby umiestniť flexibilne na rôzne miesta v podniku.

Referencia Trumpf wt$
Dezinfekčný stĺp z vysokokvalitnej ušľachtilej ocele s pravouhlým podstavcom a pedálom, ktorý umožňuje jednoduchú a hygienickú obsluhu nohou

Vo vstupnom priestore je dôležitá aj téma zachovávania vzdialenosti – upozornenia na minimálnu vzdialenosť 1,5 m musia byť vyznačené a umiestnené bez toho, aby sa zanedbal estetický aspekt. Na to určené samolepiace podlahové značkovacie pásy nahrádzajú značenie farbou a dajú sa tak rýchlo a jednoducho umiestniť a v prípade potreby znovu bezo zvyšku odstrániť. Ako ďalšie viditeľné ochranné opatrenie boli namontované štítky, ktoré rýchlo a zreteľne upozorňujú na potrebný fyzický odstup.

Referencia Trumpf wt$
Ideálne podlahové značenie z PVC. Do vstupných alebo predajných priestorov. A na zaistenie pracovísk alebo odstavných plôch.
Referencia Trumpf wt$
Podlahový značkovací pás má vysokú odolnosť, dá sa použiť univerzálne a jednoducho sa prilepí.

Individuálne na mieru spoločnosti: štýlové a účelné

Takto bilancuje vedúci projektu Peter Deigentasch: „Napriek novým opatreniam na zachovávanie odstupu a dodržiavanie hygienických opatrení priamo na mieste je dôležité, aby najcennejšie posolstvo preniklo k zákazníkom a obchodným partnerom: Som tu vítaný. Tu nepripúšťame mnoho kompromisov, koniec koncov špeciálnou požiadavkou v Ditzingene bolo, aby sa ochranná výbava taktiež stala zrkadlom spoločnosti Trumpf. Príliš často sú vstupné priestory zamerané výlučne na ich funkčnosť. S jasným konceptom a moderným stvárnením sa nám podarilo v časoch koronavírusu presvedčivo spojiť štýl s nevyhnutnou účelnosťou.“

Referencia Trumpf wt$

Takto vyzerá hotový výsledok: na mieru šitá ochrana dokonalého vzhľadu

Referencia Trumpf wt$

Moderná recepcia presviedča obchodných partnerov, zamestnancov a hostí

A teda … čím by ste chceli vybaviť Vaše vstupné priestory? Na Vaše špeciálne požiadavky máme špeciálne riešenia – nezávisle od toho, či chcete svoje priestory rozširovať, alebo si naplánovať nové. My Vám vždy ponúkneme: Solutions for your Business (riešenie pre Váš biznis). Vrátane kvality, spoľahlivosti a správneho poradenstva.

Kontakt

Ak potrebujete naplánovať projekt, radi Vám pomôžeme. Naši odborníci Vám poradia a poskytnú kompetentné poradenstvo.

Kontakt pre poradenstvo, plánovanie a analýzu potrieb: