Späť
Produktový poradca Sklad

Ako nájsť správny regálový systém pre svoj sklad

Z toho množstva regálov sa Vám už krúti hlava? Mysleli ste si, že viete o regálových systémoch všetko, pri výbere ste však predsa len trochu zneisteli? Alebo ste len jednoducho zvedaví, aké regálové riešenia na trhu existujú, na aké ste doteraz snáď ani nepomysleli? Nech je to čokoľvek, čo Vás podnietilo kliknúť na nášho produktového poradcu pre skladové regály – tu nájdete všetky odpovede, ktoré hľadáte!

Klásť správne otázky

Pravdepodobne máte – čo môže byť pochopiteľné – idealistickú predstavu, že Vám teraz stačí už len „lusknúť prstami“ a my Vám už aj predstavíme skladové regály, ktoré budú perfektne vyhovovať Vašim požiadavkám a prevádzkovým procesom.

Žiaľ, to Vás musíme sklamať, pretože na rade ste najprv Vy. Skôr, ako sa vydáte hľadať nový regálový systém, musíte sa totiž najprv zamerať na to, čo by ste vlastne chceli – a to sa Vám najlepšie podarí pomocou nasledujúcich typických kľúčových otázok. Takto sa krok za krokom priblížite k perfektnému riešeniu:

  • Čo chcete skladovať? Palety, mriežkové boxy, jednotlivé krabice, dlhé materiály, kusový tovar…?
  • Ako veľký a ťažký je Váš skladovaný tovar?
  • Koľko miesta máte k dispozícii a koľko miesta potrebujete?
  • Ktorý tovar je často potrebný a musí byť preto dobre dostupný, a ktorý je potrebný menej často?
  • Aká je miera obratu skladových zásob?
  • Chceli by ste si svoj sklad kompletne nanovo zariadiť alebo chcete rozšíriť existujúci regálový systém?

Dbať na detaily

Určite žiadne prekvapenie: Rozhodnutie o novom skladovom regálovom systéme by ste si mali dobre premyslieť. Okrem správneho typu regálu existuje totiž ešte množstvo iných faktorov, ktoré rozhodujú o úspechu alebo neúspechu Vášho skladu. Tri z nich Vám tu predstavíme:

PRETO SI DOBRE ZVÁŽTE, …

… pre čo sa nakoniec rozhodnete. Je jedno, ktorý regálový systém to nakoniec bude: Musí Vám byť jasné, že sa tu rozhodujete o pomerne dôležitej veci, pretože nie vždy sa dajú bez problémov kombinovať rozličné značky a série regálov. Preto naša dobrá rada: Ak máte pochybnosti, radšej nás požiadajte o radu – my vieme, čo sa k sebe hodí a radi Vám pri Vašom rozhodovaní pomôžeme!

Kontaktujte nás!

ZÁKLADOM VŠETKÉHO JE DOBRÉ PLÁNOVANIE

Jasne, z nášho sortimentu si môžete vybrať ten najmodernejší, najlepší, najdrahší regál. To Vám však veľa nepomôže, ak ste si predtým dobre nezvážili, ako prebiehajú vo Vašom sklade jednotlivé pohyby a pracovné procesy a ako chcete využiť existujúce miesto. Preto si dajte poradiť od nás. My Váš sklad radi naplánujeme!

Kontaktujte nás!

BEZ TEBA SOM STRATENÝ

Tak ako auto bez kolies, ako polievka bez soli … takým je skladový regál bez vhodného príslušenstva. Pretože je jedno, či ide o spojovacie prvky, police, priečniky, deliace priečky, ochranu pred nájazdom alebo popisy regálových prepraviek – so správnou výbavou môžete svoje skladové regály ešte lepšie prispôsobiť Vašim požiadavkám. Až takto budú dokonale perfektné.

K našim produktom príslušenstva

Ďalšie skladové artikle

ROZOŠLITE SVOJICH VYHĽADÁVACÍCH AGENTOV

Ak sa rozhodnete vyhľadať si svoj vhodný regálový systém v našom obchode, určite využite možnosti filtrovania – tieto Vám podstatne zjednodušia vyhľadanie Vášho nového regálu: Okrem štandardných obmedzení podľa ceny, farby, rozmerov a použitých materiálov si môžete väčšinu našich modelov vopred vytriediť aj podľa nasledovných kritérií:

  • maximálne zaťaženie police, prípadne zaťaženie poľa
  • druh regálu: prídavný regál, základný regál atď.
  • počet priehradiek, prípadne políc
  • dĺžka priečnika

NÁJSŤ TEN SPRÁVNY TYP REGÁLA

V nasledujúcej časti sme pre Vás krátko a komplexne zhrnuli najbežnejšie typy skladových regálov tak, aby ste si mohli vytvoriť dobrý prehľad, pre ktorý skladovaný tovar je najvhodnejší ktorý tvar regálu. Ešte oveľa viac informácií o výhodách a nevýhodách jednotlivých regálov nájdete v príslušných kategóriách!

Na všetko, čo veľa váži: REGÁLY PRE VYSOKÉ ZAŤAŽENIE

K tomuto typu regálov nie je potrebné žiadne veľké vysvetlenie: Regály pre vysoké zaťaženie sú najlepšou voľbou vždy vtedy, ak chcete skladovať tovar s vysokou vlastnou hmotnosťou. A perfektné sú samozrejme aj vtedy, ak máte viac menších tovarov, ktoré až v celkovom súčte vážia skutočne veľa – i mnoho malých veci dokopy zaváži. Preto je tento typ regálov extrémne stabilný – aj pri neuveriteľne vysokých zaťaženiach políc a jednotlivých polí. Zaťaženie, väčšie zaťaženie, regál pre vysoké zaťaženie!

K regálom pre vysoké zaťaženie

Na všetko, čo je dlhé: REGÁLY S KONZOLOVÝMI RAMENAMI

Drevené laty, rúry, platne, dosky, tyče … existuje množstvo tovaru na uskladnenie, ktorý sa do klasických štandardných regálov jednoducho nezmestí. Pre tieto špeciálne prípady bol vytvorený regál s konzolovými ramenami, v ktorom možno tovar uskladňovať buď na stojato, alebo na ležato. Využitie nachádza táto forma regálu napr. pri výrobe motorových vozidiel alebo vo výrobe nábytku; doplnkové funkcie ako je napríklad zabezpečenie proti samovoľnému pohybu a pod. sa postarajú o to, aby všetko zostalo presne tam, kde patrí.

K regálom s konzolovými ramenami

Na všetko, čo je neskladné: REGÁLY S VEĽKÝM ROZPÄTÍM

Príliš veľké, príliš hrubé, neforemné, príliš nekontrolovateľné? To sú všetko neznáme pojmy pre naše regály s veľkým rozpätím. Tento typ regálu je vždy tým správnym, keď ide o tovar veľkosti XXXL. Vďaka extra vysokým priehradkám a vysokej nosnosti na jednu rovinu sa dá uskladniť aj extrémne neskladný tovar; jednoduchá zásuvná konštrukcia zároveň zabezpečuje vysokú mieru flexibility.

K regálom s konzolovými ramenami

Na maximálnu flexibilitu: ZÁSUVNÉ REGÁLY

Ach, keby len všetko bolo tak jednoduché: Zásuvné regály môžete rýchlo a bez použitia akéhokoľvek náradia zmontovať a teda bez problémov rozšíriť, modifikovať a kombinovať. Nie je dôležité, do akej miery sa Váš sklad zmení – Vaše zásuvné regály sa budú vždy meniť spolu s ním.

K zásuvným regálom

Na rýchle vychystávanie: PALETOVÉ REGÁLY

Extrémne obľúbené, extrémne rozšírené: naše paletové regály. Vlastnosť vhodná povšimnutia: Paletové regály sa dajú nakladať a vykladať napríklad pomocou stohovačov a spravidla nemajú žiadne osobitné regálové police, pretože europalety, mriežkové boxy atď. sa umiestňujú priamo na úložné nosníky. Skutočný klasik skladového zariadenia!

K paletovým regálom

Na drobné súčiastky a C-diely: REGÁLY NA PREPRAVKY

Perfektné skladové regály pre všetkých fanatikov poriadku a špecialistov na organizáciu: naše regály na prepravky a drobné súčiastky. Umožňujú vysoký skladový objem na minimálnom priestore a sú ideálne ako sklad dielov na prípravu materiálu vo výrobe, montáž a spol. A znamenajú koniec dlhému vyhľadávaniu!

K regálom na prepravky

Od jednotlivých komponentov cez rôzne oblasti použitia, až po päť absolútnych špičkových výhod – v našom produktovom poradcovi sme zhrnuli všetko, čo o zásuvných regáloch potrebujete bezpodmienečne vedieť. Informujte sa teraz o zásuvných regáloch

Naše top produkty z tohto poradcu
Relevantné
Počet výrobkov: 762
Naše top kategórie z tohto poradcu