Laboratórne skrine, skrine pre čisté priestory

V laboratóriu alebo čistom priestore nemôžu byť veci dostatočne hygienické. Vyhláste vojnu časticiam a kontaminácii – s laboratórnymi skriňami a skriňami pre čisté priestory, ktoré si zaslúžia toto meno!

V kategórii Laboratórne skrine, skrine pre čisté priestory Vám ponúkame produkty nasledovných značiek: eurokraft basic.

Značka
Typ produktu
Trvalá udržateľnosť
Relevantné
Počet výrobkov: 47

Laboratórne skrine a skrine pre čisté priestory: už nikdy viac kontamináciaS bežnými oceľovými skriňami sa v prísne regulovaných laboratóriách a čistých priestoroch ďaleko nedostanete. Koniec koncov, niekedy tu manipulujete s nebezpečnými látkami, musíte sa vyhnúť kontaminácii a potrebujete bezpečnosť pre seba a svoje pracovné materiály. Už len z tohto dôvodu kladú zákonodarcovia, ako aj zdravý rozum na laboratórne skrine a skrine do čistých priestorov vysoké nároky.
Aké špecifikácie musia spĺňať laboratórne skrine a skrine do čistých priestorov?Hranica medzi laboratóriom a čistým priestorom je často nejasná, ale hranica medzi bežnou oceľovou skriňou a skriňou pre laboratórium a čistý priestor takou nie je. V týchto prevádzkových oblastiach by mali mať skrine tieto vlastnosti:  • Z ušľachtilej ocele (čistý priestor) alebo z drevotrieskovej dosky potiahnutej živicou (laboratórium)

  • Odolné proti chladu, teplu, vlhkosti a chemikáliám

  • Absolútne hygienické

  • Ľahké čistenie a dezinfekcia

  • S možnosťami vyrovnania nerovností podlahy

  • Odolné proti rýchlemu opotrebovaniu a korózii

  • S možnosťou uzamknutia alebo zabezpečenia


Na skladovanie určitých chemikálií je potrebné okrem toho používať ekologické skrine, resp. sa musia prijať opatrenia na bezpečné skladovanie nebezpečných látok.
Aký je rozdiel medzi laboratórnymi skriňami a skriňami pre čisté priestory?V lekárskom laboratóriu alebo na vašom oddelení zabezpečenia kvality nie je tak dôležitá koncentrácia častíc, ako všeobecné zabránenie kontaminácii vašich vzoriek.Vysokokvalitné laboratórne skrine – od laboratórnej skrine na chemikálie až po laboratórnu spodnú skriňu – preto nemusia byť vyrobené z ušľachtilej ocele. Povrchy potiahnuté melamínom sa ľahko a efektívne čistia, zatiaľ čo výškovo nastaviteľné police sa flexibilne prispôsobujú skriniam. Zákonnou požiadavkou je aj uzamykateľnosť, aby sa zabránilo neoprávnenému prístupu k chemikáliám alebo vzorkám.Častice nesmú mať v čistom priestore žiadnu šancu. Hoci to dosiahnete predovšetkým pomocou filtračných a čerpacích systémov, skrine pre čisté priestory tvoria dôležitý pilier priestorového konceptu. Nevyhnutné sú tu povrchy odolné voči oderu, na ktorých sa nezachytávajú častice ani zárodky žiadneho druhu. Správnou voľbou sú skrine z ušľachtilej ocele, ktoré sú vyrobené podľa možnosti lícovane.
Ako nájsť správne laboratórne skrine a skrine do čistých priestorov?Náš sortiment na stránke kaiserkraft odráža súčasný právny stav. Ktorý materiál a ktoré laboratórne skrine alebo skrine do čistých priestorov sú schválené pre vaše potreby, nájdete prehľadne v príslušných smerniciach, predpisoch o vybavení a predpisoch bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci.Tieto zahŕňajú okrem iného normu DIN 14470 pre skladovacie skrine a normu SN EN 14727 „Laboratórny nábytok – skrine a regály pre laboratóriá – Požiadavky a skúšobné metódy''. Pre čisté priestory platí okrem iného technický predpis VDI 2083 časť 4.1.Nemáte čas na zdĺhavé čítanie? Potom si pozrite napríklad nášho poradcu k rozdielom medzi čistým priestorom a priestorom nižšej triedy čistoty, ako aj nášho poradcu pri plánovaní laboratórnych zariadení. Chcete si prácu ešte viac uľahčiť? V tom prípade nás jednoducho kontaktujte!
Tieto výrobky by vás mohli tiež zaujímať:Teleskopické výsuvy | Nástenné vitríny | Vysoké skrine | Drôtené koše | Rozčlenenia zásuviek | Policové regály | Oceľové skrine Pavoy