Efektívne plánovanie a vykonávanie inventúry

2022/09/28

Sotva uplynú letné dovolenky, v mnohých supermarketoch sa už začína objavovať vianočná výzdoba. Málokto sa v tom čase zamýšľa nad takými dobrotami, ako sú perníky či čokoládoví Mikulášovia. A predsa je vždy až udivujúce, ako rýchlo sa zrazu blíži koniec roka. Je toto, zdanlivo privčasné, objavenie sa vianočnej dekorácie snáď skôr perfektným príkladom excelentného plánovania?

Ako dobre je váš podnik pripravený na každoročne sa opakujúce výzvy? Vždy znovu sa opakujúce úlohy na konci roka, napríklad inventúra, by pre mnohé podniky nemali byť veľkým prekvapením. A napriek tomu je vo väčšine podnikov predovšetkým čas pred koncom roka charakterizovaný časovým tlakom a stresom. Prečo sa v tomto roku nepripraviť včas na pravidelnú inventarizáciu?

V tomto príspevku sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť na efektívne plánovanie a plynulé vykonanie vašej inventúry. Najprv si vyjasníme niekoľko často kladených otázok týkajúcich sa témy inventúr.

Načo inventúra?

Typy inventúr

Existujú rôzne typy inventarizácií, ktoré môžete použiť. Vopred sa však uistite, ktorý typ inventúry je pre váš podnik vhodný. V prípade inventúr s časovým posunom musíte zabezpečiť, aby váš systém tovarového hospodárstva bol vedený presne. Permanentná inventúra sa nesmie využívať na evidovanie tovaru podliehajúceho skaze.

Tipy od expertov

Takto budete úspešní pri plánovaní a vykonaní inventúry

V nasledujúcej časti vám ponúkame niekoľko praktických tipov na optimálne naplánovanie a vykonanie vašej budúcej inventúry:

Kontrolný zoznam

Optimálny harmonogram na vykonanie inventúry

Ešte dostatok času do bilančného dňa? Napriek tomu by ste nemali podceniť výhody dobrej prípravy. Nasledujúci kontrolný zoznam vám pomôže efektívne si naplánovať priebeh budúcej inventarizácie.

Efektívne plánovanie inventúry mg$

Ďalšie otázky?

Vďaka tomuto harmonogramu už nič nestojí v ceste optimálne zorganizovanej inventúre v tomto roku. Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, neváhajte nás bezplatne kontaktovať.